Hayter wyznaje...

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Hayter wyznaje...

Postprzez SaladinAI » N lut 05, 12 17:15

...że MGS 3 jest jego ulubioną grą z serii. Dlaczego? Cóż, jest po prostu amazing. To także dobry zalążek do dyskusji nad tym dlaczego w mainstreamie ta część bije na głowę cała resztę.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » N lut 05, 12 17:21

Bo jest to po prostu prostsza w przyjęciu historia a poza tym brak "cioty" za protagonisty pewno wielu przypadł do gustu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » N lut 05, 12 17:32

I łzy - true emotions.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » N lut 05, 12 20:11

No i patriotyzm!!11
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » N lut 05, 12 22:15

Pieprzycie że aż mi sie czytać nie chce. Trójka ma niesamowity klimat. Nie taki jak Shadow Moses z jedynki ale zdecydowanie lepszy od reszty.
Dżungla, czas w którym się dzieje akcja i oryginalne gadżety tym czasom odpowiadające i te wszystkie 'przepowiednie' że za ileś tam lat oprócz filmu w kinie będzie można go sobie puszczać w domu, z kaset. Coś wspaniałego - przynajmniej dla mnie.

To, że dwójka jest bardziej skomplikowana nie oznacza, że posiada taki klimat. MGS4 i Peace Walker to już w ogóle inne bajki...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez kALWa888 » N lut 05, 12 22:38

Podpisuję się pod Simonem. Trójka ma naprawdę super klimat. No i mi się jakoś lepiej oglada cutscenki od tych z dwójki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez shalashaska » N lut 05, 12 23:11

2-ka okazała się nie do końca ideałem, dla jednych po prostu bubel. Pomimo że sam ją uważam za nie wypał (ale lubię w nią pyknąć). Natomiast w 3-ce udało im się w dużej części nie popełnić tych błędów co w 2-ej części i tym sposobem powstał po 1-ce ciekawy MGS. Owszem miało być ciekawiej, miała być kusza, większa dżungla itd. Takie jest moje zdanie.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Postprzez Gillian » Pn lut 06, 12 00:40

No trójka miała klimat, ale ta dżungla i cały survival to był śmiech na sali. Wobec dwójki nie miałem żadnych oczekiwań, więc zawiodła mnie że nie była genialną jedynką :). Potem zmądrzałem, bezsensem byłoby gdyby ta gra była taka jak ukochana jedynka.
Za to wobec trójki miałem ogromne oczekiwania, napałałem się jak głupi czytając po kilka razy artykuły na OH i w pisemkach. Dostałem może 10% z tego, co chciałem zobaczyć. Tego już nie mogłem wybaczyć.

Choć i tak już nie hejteruję (hejter, Hayter, lololol) trójki jak jeszcze parę lat temu, to po prostu jestem w stanie zrozumieć dlaczego podoba się szerszej grupie ludzi i tym, którzy ubóstwiają jedynkę. Dwójka jest po prostu inna, specyficzna, nietypowa nawet jak na MGSa, stała się niejako kozłem ofiarnym. Trójka przywróciła odpowiedni balans oraz szpiegowski klimat, ale w innych realiach. Czyli bliższa jedynce, ale od niej inna - idealny MGS. Dla osoby, która nie wyobrażała sobie cudów trójka może być spełnieniem MGSowych marzeń.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kALWa888 » Pn lut 06, 12 01:57

Ja jako malec też podjarany czytałem te wszystkie artykuły i dla mnie to były cuda. No i potem gdy miałem okazję testowac MGS3 nie dostałem wszystkich cudów jakich oczekiwałem, ale dużą część z nich. Myślę że jak na te czasy to gra i tak duzo nowego wprowadza przynajmniej wśród gier tak bardzo znanych. Ja również oczekiwałem cudów ale nie tak dużego kalibru jak Ty twilite, może dlatego nie byłem aż tak zawiedziony.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez shalashaska » Pn lut 06, 12 10:44

twilite kid ale 3-ka wniosła też wiele nie znanych nam aspektów w historii MGS-a, wiele wyjaśniła. Poznaliśmy kilka nowych genialnych postaci, The Boss ...itd (poznaliśmy dziadka Sasakiego :D). A totalnego jobla to maiłem i mam na punkcie Jedynki, zbierałem wsyztsko, screeny, gazetki, trailery, wszystko. Nie znam dobrze ang, więc jestem lekko zacofany ale coś tam kumam.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Postprzez SaladinAI » Pn lut 06, 12 12:43

Status ontologiczny pojęcia klimatu jest chwiejny, ale tak subiektywnie to uważam że to co mamy tutaj bije na głowę "genialną" jedynkę. Ha!
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Tidus93x » Pn lut 06, 12 20:28

Saladin01 napisał(a):Status ontologiczny pojęcia klimatu jest chwiejny, ale tak subiektywnie to uważam że to co mamy tutaj bije na głowę "genialną" jedynkę. Ha!


Czyżby podżeganie do buntu? :P.

Ja osobiście uwielbiam dwójkę, mi się klimat nie nudził, słoneczne Big Shell miało coś w sobie. Fabułą bije trójkę na głowę, ale faktem jest, że dżungla miała w sobie więcej tego czegoś. No i ta drabinka... ^^
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez SaladinAI » Wt lut 07, 12 12:43

Wogle Hayter tutaj w wuja leci, bo on przy tej grze miał najmniej do powiedzenia - dosłownie. Ostanie słowa Snejka w grze to chyba: harkh, harkh!
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35


Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron