SIGINT - nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

SIGINT - nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi

Postprzez SaladinAI » Pt wrz 07, 12 17:24

Snake pyta się Siginta o pochodzenie jego kryptonimu, ten mu tłumaczy że to od elektronicznej wymiany danych, przechwytywania i analizowania elektronicznej komunikacji, łamania szyfrów. I że w ciągu następnych 40 lat, strefa działań wojennych przesunie się z siły ognia na rzecz elektroniki, zamiany broni na informację. Po czym pada fraza, że Major jest człowiekiem dalekowzrocznym, ma świadomość nadejścia elektronicznej ery - dlatego użył w misji Siginta. Teraz można to odczytać w kontekście uformowania Patriotów, pierwszej wzmianki o przekonwertowaniu się na logikę maszyn.

Przechodzimy do Peace Walkera. Mamy konwersację między Millerem a Big Bossem, mężczyźni dyskutują o możliwej kooperacji szpiegów z przeciwnych obozów, nie na gruncie wymiany informacji lecz w rozumieniu czysto przyjacielskim, kontaktach interpersonalnych - w wywiadzie określanym jako HUMINT. I wtedy Miller zwraca uwagę na wadliwość tego typu kontaktów, szczególnie w zakresie podatności na emocje. Dlatego przyszłość w gromadzeniu informacji należy do SIGINT, jak sam mówi - sieci chłodnych, cyfrowych danych, gdzie ludzkie emocje tracą na znaczeniu.

A na marginesie mamy ładnie rozwijającą się tematykę. MGS 3 porusza problem emocji oraz ich wcielenia w walce, Peace Walker optuje za nieczułą technologią.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: SIGINT - nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi

Postprzez SALADYN » So wrz 08, 12 00:18

Z kolei jak pokazała przyszłość w MGS4 ta chłodna, cyfrowa kalkulacja i strumień kontrolowanej informacji przeszedł w końcu na istoty ludzkie w postaci SOP który co tu dużo mówić wyprał żołnierzy PMC a w zamyśle AI całą ludzkość z emocji i tego co nas czyni ludźmi, po prostu marionetki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: SIGINT - nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi

Postprzez Faja » So wrz 08, 12 13:23

Tyś Sal01 nie jest aby na pewno spokrewniony z Macierewiczem?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron