(Ciekawostka)Motyl

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

(Ciekawostka)Motyl

Postprzez macio2000 » Pt sie 29, 14 19:25

Ostatnio zauważyłem ciekawostke.Otóż w kilki cutscenkach w kadrze jest motyl.
Ale to nie jest jakiś tam losowy motyl których jest pełno w każdej lokacji.Ten Owad pojawia sie zawsze
w tych samych scenach w kadrze,a takze jest zawsze zółty.Lista scen(możliwe ze jest ich więcej):
1.Scena przed walką z The End.Kiedy staruszek celuje w Snakea,na lufie jego snajperki ląduje żółty motyl.
2.Po spotkaniu z The Sorrow,kiedy Snake wydostaje sie z wody.W pewnym momencie można włączyć tryb FPP co robimy i przechylamy lewą gałke analogową w góre,co widzimy?Motyla oczywiście.
3.Spotkanie z EVĄ za wodospadem.To ten motyl którego Naked Snake próbuje złapać.
Nie doszukuje tutaj jakiejś teori spiskowej,lecz jest to ciekawa ciekawstka.
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez Gillian » Pt sie 29, 14 22:08

W Peace Walker ten "motyli" wątek był kontynuowany... Ale jaki to ma związek, jaka stoi za tym symbolika?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez macio2000 » So sie 30, 14 16:02

Hmmmm,trzeba przeprowadzić ,,śledztwo''.Jakieś domysły?
Może to jakiś znak spokoju/szczęścia :cheers: ?Wszystko na to wzkazuje:
The End dostaje troche czasu od bogów lasu na ostatni pojedynek,ma sie z czego cieszyć.
Snake ucieka z Groznyj Gradu unika śmierci,a także odzyskuje ekwipunek i je syty posiłek.
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez Faja » N sie 31, 14 16:56

Bogów lasu :) I'm out
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez Wombat » N sie 31, 14 17:58

The End dostawał moc od samego lasu chyba, żadnego odniesienia do bóstw nie było.

Według mnie ten motyl może symbolizować samego The Enda, może po pokonaniu snajpera Snake staje sie "opiekunem lasu" ? Zreszta są nie wiem, sam sie nad tym nigdy dłużej nie zastanawiałem.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez macio2000 » Wt wrz 02, 14 17:16

Jest jeszcze jeden moment z Motylem.Kiedy przesuniemy date w konsoli o 3 dni,Snake dostaje w glowe od Enda,kiedy nasz bohater spi(jest spokojny wiadomo) na jego glowie siedzi...nasz kochany motyl.Jednak kiedy Snake wstaje i dosraje od dziadzia motyl znika (spokoj znika).Teoria ze motyl to ucielesnienie The Enda jest dobra.Bo po smierci End staje sie w sumie czescia lasu.Ale jak wytlumaczyc to ze motyl pojawia sie przed jego smiercia?
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez SaladinAI » Wt wrz 02, 14 17:44

Bo motyl jest w ogóle symbolem przekształcenia, zmiany w inny byt, przemiany, w końcu także zmartwychwstania - każdej formy odrodzenia. I to można podpiąć zarówno pod metamorfozę rozkładającej się biologii The Enda w "ciało" lasu jak też przemianę, dojrzewanie, Snake'a - pełną, ukształtowaną, jednostkę.

W Peace Walkerze motyl symbolizuje duszę zakutą w maszynowym ciele, prawdziwą formę oraz istotę. Na końcu jest także symbolem uwolnienia, wolności, swobody.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: (Ciekawostka)Motyl

Postprzez macio2000 » Wt wrz 02, 14 19:32

Jak tak piszesz SALADINAI to se myśle że ten motyl to nie motyl tylko MOTYLE.Spotykamy motyla 4 razy,a ilu członków The Cobras zabijamy własnoręcznie do czasu ostatniego spotkania z motylem za wodospadem?Czterech,a więc te motyle to taka reinkarnacja Kobr,i tak prześladują naszego Gołego ,,Wonsza''.
MGSV Masterpiece#€=€÷€!(*(*××€*_''&=\
Avatar użytkownika
macio2000
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lip 30, 14 17:51
Lokalizacja: Tselinorysk
Gram: WSZYSTKIE MGSy
Czytam: Książki to zuo


Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron