Existence - dysk3

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Existence - dysk3

Postprzez Solidny » So lis 04, 06 01:35

Existence, dysk trzeci - przez wielu uwa?any za niepotrzebny. Mamy cztery opcje na start: pu?ci? wszystkie sceny, pu?ci? poszczególne sceny, wybór napisów i trailer MGS4 TGS 2005. Na pocz?tek obejrza?em trailer. Nawet zno?na jako??, w porównaniu do tego co znajdujemy w necie. Raczej lepsza ni? ta z Gametrailers.com. Co z filmem? D?ugo zwleka?em z obejrzeniem. Zrobi?em to ca?kiem niedawno (wczoraj). Jak wra?enia? Mieszane...

Recenzja (jako taka)
Na pocz?tek funkcjonalno?? i mo?liwo?ci. Zacz??em od sprawdzenia napisów, podobnie jak w grze tylko angielski i francuski. Odpali?em "playback all scenes" (pu?? wszystkie sceny), co jest równoznaczne z w??czeniem filmu od pocz?tku. Rzuca si? w oczy jako?? obrazu, która chyba mog?a by? lepsza, maj?c przed sob? fakt, ?e film i trailer maj? dla siebie ca?? DVD. Z drugiej strony film ma 3,5 godzniy, plus 8 minut trailera nienajgorszej jako?ci. Nie jest jednak tragicznie. Bardzo zrazi?y mnie brak pauzy i mo?liwo?ci przewijania filmu typu 2x-32x (przyspieszenie obrazu). Mo?na tak? wad? wynagrodzi? du?? ilo?ci? scen. Tia, tylko ?e w menu udost?pniono nam do wyboru zaledwie 8 rozdzia?ów! Oko?o 210 minut podziel na 8. Wychodzi ?rednio 26 minut na rozdzia?! Przerwiesz podczas ogl?dania i przy porcji pecha ogl?dasz powtórnie te same 20 minut. Ba, je?li z menu wybierzesz rozdzia?, film nie b?dzie ci?gni?ty do ko?ca. Obejrzysz TYLKO rozdzia?, który wybra?e?. Hm.. wró?... pojecha?em troch?... s? jeszcze "podrozdzia?y", które chyba mo?na okre?li? scenami. Nie mo?na ich wybra? w menu, jedynie podczas filmu prze??cza?. To troch? ?agodzi spraw?, ale to wszystko wci?? przeszkadza.

Ok, post?ka?em, a czas na opini? o samym filmie, bo o niego chodzi. Film jest streszczeniem Snake Eater, po??czeniem scenek przerywnikowych, gameplayu i rozmów przez radio, trwaj?cym oko?o 3,5 godziny. Po obejrzeniu trzeba przyzna?, ?e jest naprawd? ciekawie zmontowany. Zastosowano tu patent zabaw z czasem i wydarzenia nie s? przedstawiane chronologicznie (nie wszystkie). Na przyk?ad kiedy The Boss spotyka Snake'a na pocz?tku misji Snake Eater. Widzimy tylko, jak obezw??dni?a go i wysadzi?a ten statek. Zdziwi?o mnie, ?e uci?to reszt?, czyli gadk? o lojalno?ci. T? rozmow? widzimy dopiero kiedy Snake zasypia po spotkaniu z Ev?, przedstawion? j? jako sen, fajna sprawa. Du?o jest takich motywów. Akcja filmu jest naprawd? konkretna. Nie rozwija si? w takim tempie jak w grze, to wiadome. Wida? du?y napór akcji, wszystko dzieje si? bardzo szybko. Nie jest to jednak przegi?cie, obawiam si? tylko czy osoby "z zewn?trz" b?d? dostatecznie nad??a?. Przecie? to w za?o?eniach dla nich mia?o by?. Wa?niejesze dialogi okrojono, ale ich sens zachowano na szcz??cie. O tych mniej wa?nych dialogach ju? nie wspominam, bo je wywalono, ba, nawet kilka g?ównych wymazano w ca?o?ci. No, gdzie? tam w tle przewij?j? sie jakie? króciutkie fragmenty tych wymazanych rozmów, jako g??bsze my?li, dla ozdoby (nutki g??bi). W przerwach mi?dzy akcj?.

Ogólnie film warto zobaczy?. Dla fana serii niez?a alternatywa na sobotni film . Ogl?da si? z zapartym tchem, akcja szybko si? rozwija i jako? rzadko ma ochot? zwolni?. Monta? bardzo ciekawie zrealizowany, poznajemy t? histori? troch? inaczej. Warto zwraca? uwag? na podawan? na dole ekranu informacj? o czasie akcji, bo mamy cz?sto retrospekcje, nawet lekkie skoki w przysz?o??! Ca?o?? psuj? tylko bardzo mierne mo?liwo?ci menu. Jest wi?c kinowo, ?adnych pauz i przewijania. To jest jednak fajne tylko w wypadku wielkiej, ciemnej sali i ekranu mierzonego w metrach. Zreszt?, film jest tak szybki, ?e jakby? bez przerywania wyszed? na chwil? do kibla, omin??by? ze trzy zwroty akcji i mam wra?enie, ?e nie przesadzam.
Sami zdecydujecie czy to dobrze...
...zobaczcie sami.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez PiotrB » So lis 04, 06 11:18

Fajna recenzja :) . Du?o dopowiedzie? nie mog?.

Solidny napisał(a):Rzuca si? w oczy jako?? obrazu, która chyba mog?a by? lepsza, maj?c przed sob? fakt, ?e film i trailer maj? dla siebie ca?? DVD.

Jako?? jest troch? gorsza bo to filmiki FMV tak jak w niektórych grach. Wed?ug mnie jako?? nie jest na tyle gorsza, ?eby to by?o jakim? minusem. Gdyby by?o jak w "grze w?a?ciwej" to konsola musia?aby przelicza? wszystko, a to pewnie by? jaki? problem dla Konami.

Szkoda, ?e na p?ycie nie mamy nowszych trailerów MGS4 bo ch?tnie bym je zobaczy? na telewizorze.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Mr_Zombie » So lis 04, 06 12:10

Mam tylko pytanie - czy da si? to odtworzy? na zwyk?ym odtwarzaczu DVD, czy te? mimo wszystko korzysta to w jaki? sposób z mocy konsoli?
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » So lis 04, 06 13:20

Nie da rady, musisz miec PS2.
Troche to psuje sens wydawania takiego filmu, ale coz - zycie.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Zychu(snipershit) » Pn lis 06, 06 12:15

ja powiem, ze w tym film jest..tragicznej jakosci, i co do powyrzszych napisane przez formowiczow.. Niema przewijania(sic!) a nie pauzy, moze tak sie zdarzyc ze nagle trzeba przerwac..a tu lipa.. Nie rozumiem czemu ktos tam nie pomyslal nad takimi, porstymi czynikami. No i to ze tylko na ps2...pewnie dlatego ze "ekslusywne" wydanie na ps2
Zychu(snipershit)
Dostanie bana!
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz cze 29, 06 22:14
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Solidny » Pn lis 06, 06 16:52

SniperShit napisał(a):ja powiem, ze w tym film jest..tragicznej jakosci, i co do powyrzszych napisane przez formowiczow.. Niema przewijania(sic!) a nie pauzy, moze tak sie zdarzyc ze nagle trzeba przerwac..a tu lipa.. Nie rozumiem czemu ktos tam nie pomyslal nad takimi, porstymi czynikami. No i to ze tylko na ps2...pewnie dlatego ze "ekslusywne" wydanie na ps2

Wymieni?e? tylko aspekty techniczne. I co znaczy tragiczna jako??? ?e nie ma podstawowych opcji, brzydko wygl?da, czy ogólnie jego tre?? jest tragiczna?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez PiotrB » Pn lis 06, 06 22:05

Jako?? jest odrobin? gorsza ni? w "grze w?a?ciwej" i jest to zauwa?alne, ale nie mów, ?e tragiczna bo to przesada. Nie ma przewijania i pauzy, ale film jest WARTY obejrzenia ze wzgl?du na warto?? merytoryczn?, która nie kuleje. S? te? fajne smaczki jak napisy ko?cowe takie jak w ....
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Zychu(snipershit) » Wt lis 07, 06 12:48

Tresc to dziwne aby byla tragiczna :wink: Tak jakbym powiedzala ze tresc w MGS3jest tragiczna.. Ale jakosciowo, no Piotr B..jesli mam cos na dvd t? chc? miec idealnajakosc, i nie mow ze jest troche gorsza....bo przeciez widac "kwadraty"!!
Zychu(snipershit)
Dostanie bana!
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz cze 29, 06 22:14
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Mr_Zombie » Wt lis 07, 06 15:30

Tre?? mog?aby by? tragiczna, niezale?nie od tego, jak dobry by? MGS3 :). Je?eli zrobiono by za du?y chaos w przedstawieniu fabu?y, za du?o istotnych rzeczy by wyci?li, a ogólnie by?oby to przedstawione nudnie jak flaki z olejem - wówczas nawet pierwotna ?wietna fabu?a nie uratowa?aby sytuacji :].

Co do posiadania PS2 - to kicha :/, sobie raczej nie obejrz?.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dr_zgon » N lis 12, 06 16:08

Za wiele nowego nie dodam..najbardziej mnie zdziwi? fakt, ?e te same cut-scenki ogl?dane podczas przechodzenia gry wygl?daj? o niebo lepiej! Do tego wspomniany ju? brak mo?liwo?ci przewijania...jednak do plusów zaliczam fajnie zrobione walki z bossami i pomys? niechronologicznego przedstawienia biegu wydarze?.
Avatar użytkownika
dr_zgon
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt paź 17, 06 00:04

Postprzez Johny Sasaki » N lis 12, 06 16:23

A nie da rady jakims programem "wyssac" tych filmow z plyty? Wiem, ze na ?.P. Silent Hill Core byl/jest fanowski programik ktory pozwalal uruchamiac filmy dostepne TYLKO podczas grania w SH2, niedostepne w jakikolwiek inny sposob do obejrzenia. Moze podobny motyw mozna uzyskac z tym DVD?

PS - Mr Zombie, kojarzysz IronSaviora z 4um MWRC/4um RESitezPL?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez ACIDm » Pn lis 13, 06 12:01

ACIDm
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn maja 08, 06 17:15

Postprzez Mr_Zombie » Wt lis 14, 06 13:32

Johny Sasaki napisał(a):PS - Mr Zombie, kojarzysz IronSaviora z 4um MWRC/4um RESitezPL?


Kojarz? :)

Je?eli chodzi o filmiki dost?pne w SH2 - przynajmniej je?eli chodzi o wersj? na PC - to wystarczy odtwarzacz Bink Player firmy RadVideo, przy SH4 - FLVPlayer ;).

Przypuszczam, ?e filmiki z Exsistence równie? da?oby si? jako? zripowa? (przy odrobinie woli i umiej?tno?ci wszystko si? da ;D), jednak wola?bym obejrze? to w nienaruszonym stanie. :/
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Johny Sasaki » Wt lis 14, 06 14:17

So we meet again :D Jeszcze Adamsky'ego chyba tu widzialem (i na forum PE?)

A co do filmikow to mozesz sprobowac zorganizowac plytke na nastepny zlot RE4um i obejrzec na czyjejs PS2, albo sproboj w/w programami do plyt PC przeryc plytke. Do PSXa na bank byl program odtwarzajacy filmiki z plyty, czy jest do PS2 nie mam pojecia, ale jakbys znalazl, to tez sproboj, bo chyba wiele sie nagranie plytki cd od dvd nie rozni dla takiego programu... chyba, ze inny format by byl na dvd
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Nevar » Wt cze 19, 07 09:33

Czy można gdzieś zobaczyć filmiki z tego jak Snake pokonuje szefów? Gdzieś chyba były takie filmiki, ale jeszcze na Outer Heaven.
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez kul2 » Wt cze 19, 07 09:37

'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Nevar » Wt cze 19, 07 10:57

Ale chodziło mi o te filmiki z Subsistence, a nie jak ktoś gra... Ktoś chyba kiedyś na Outer Heaven pokazywał filmik z The Painem.
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez raven_raven » Wt sty 15, 08 18:09

Dla mnie całkiem niezły dodatek, lepszy niż nic.
Zawsze jak złamię sobie rekę/nie będę miał za dużo czasu/nie będzie chciało mi się grać mogę odpalić sobie film, szczególnie, że nie jest to idealnie to, co robiliśmy w MGS3 (lekko zmieniona kolejność).

Boli tylko słaba jakość, szczególnie, że film ma dla siebie całe DVD.
Brak pauzy i przewiajania też bolą, nawet bardzo.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41


Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron