Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

O filmach, książkach, muzyce, religii, filozofii, wszystkich sprawach 'wyższych'

Moderator: GM

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SALADYN » Pn sie 06, 12 20:32

No wiem ale przecież nie mogą pokazać wszystkiego tak dokładnie jak w książce, dajmy na to w filmie cała przygoda z pierścieniem trwa jakby parę tygodni może miesięcy a w książce to było ponad dwa lata, umowności stosowne do medium.
W sumie to szkoda że ta rozmowa pod Morannorem nie trafiła do podstawowej wersji filmu choć sama również również różniła się od tej sceny w książce.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SaladinAI » Wt wrz 04, 12 12:37

No to wszystko jasno:

1. The Hobbit: An Unexpected Journey premiera 14 grudnia

2. The Hobbit: The Desolation of Smaug premiera 13 grudnia 2013

3. The Hobbit: There and Back Again premiera 18 lipca 2014 r.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Wt wrz 04, 12 16:20

Czekam z niecierpliwością. Ciekawe co też tam się znajdzie, że tak mało obszerna powieść (względem choćby LotR) została rozłożona na trzy długie filmy.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SaladinAI » Wt wrz 04, 12 16:55

Ale weź, kurde, jedna krótka książka rozdęta na dwa lata czekania
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SALADYN » Wt wrz 04, 12 16:57

Po początkowym zachwycie że w końcu to ekranizują został niesmak że rozbijają książkę na całą trylogię.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Tidus93x » Wt wrz 04, 12 17:30

Skok na kasę IMO. A Hobbit to genialna książka jest, jak to spartolą...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SALADYN » Wt wrz 04, 12 17:53

Spartolić może nie spartolą ale tym razem pominięcie jakiegoś wątku nie da się wytłumaczyć obszernością ekranizowanej książki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez uci » Wt wrz 04, 12 18:17

może i dobrze że zaczeli od władcy pierścieni, bo gdyby zaczeli od hobbita to przy takim podziale materiału - z władcy zrobili by serial godny gry o tron w ilości filmów :)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SaladinAI » Cz wrz 06, 12 11:31

Za to na wersję reżyserską nie macie co liczyć...prawda?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez uci » Cz wrz 06, 12 13:51

nikt nie mówił że każdy odcinek hobbita będzie trwał ponad 2 godziny, mogą być trzy - 1,5h filmy
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Śr wrz 19, 12 16:22

Drugi trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=yYz0JWJi ... r_embedded

Dawać mi to, ale już!
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SALADYN » Śr wrz 19, 12 16:28

O matko dali skalnych gigantów i jakiś ekstra wątek z Galadrielą, przez to rozczepienie na trylogie chyba nie da się pominąć żadnego motywu z książki, poza tym komentarz "I'm throwing money at the screen but nothing's happening" mówi wszystko o oczekiwaniach jakie ten film rozbudza.
No i faja miał racje, Thorin nie przypomina mi już krasnoluda a jego pochodzenie z królewskiego rodu wręcz upodobnia go do Aragorna z LotR tyle że mniejszego.
Ostatnio edytowano Śr wrz 19, 12 16:32 przez SALADYN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Śr wrz 19, 12 16:31

Nie oglądam trailera. Pewnie za dużo mi pokaże jak to zwykle bywa.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Faja » Śr wrz 19, 12 16:39

kALWa888 napisał(a):Nie oglądam trailera. Pewnie za dużo mi pokaże jak to zwykle bywa.


nie ma to jak strach przed spoilerami filmu, który wiadomo jak się zacznie, co będzie w środku i jak się skończy.

No chyba, że książki nie czytałeś
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Śr wrz 19, 12 16:50

Czytałem, ale już się trochę zapomniało. Poza tym w filmach będzie coś więcej niż w książce bo nie ma opcji by to co działo się w hobbicie było na tyle rozległe by robić z tego trzy filmy (przynajmniej 1,5h trwające).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Śr wrz 19, 12 17:31

Marudzenie. Jackson mówił, że będą to ponad dwugodzinne filmy. A ten film to najczystszy eskapizm w swej krystalicznej formie.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Śr wrz 19, 12 18:06

Przecież ja nie marudze, ale mówię o tym że uświadczymy na pewno czegoś więcej niż historii z "Hobbita". Ciekawi mnie co to będzie i chcę mieć niespodziankę.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Faja » Śr wrz 19, 12 19:50

w zaufaniu powiem, że trailer nic nie zdradza czego można by się domyśleć
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Śr wrz 19, 12 22:12

Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Śr paź 24, 12 15:10

Czas trwania bez creditsów - 2 h, 40 min. Potwierdził Jackson w wywiadzie dla Empire - http://www.theonering.net/torwp/2012/10 ... confirmed/
Ostatnio edytowano Śr paź 24, 12 19:37 przez Coldman_9, łącznie edytowano 1 raz
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Gillian » Śr paź 24, 12 17:15

Szykuje się kolejny blockbuster, na którym będzie można usnąć z nudów. Prawie 3h?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Śr paź 24, 12 17:57

Mi tam na LotR nie chciało się spać. 2h40m to dobry czas na Hobbita, ale wciąż bardzo mnie ciekawi co będzie w następnych częściach. No i ogólnie mam nadzieję, że PJ mnie nie zawiedzie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Pt lis 02, 12 00:45

37 utworów w soundtracku Hobbita. Macie tu tytuły wszystkich kawałków. Ten film rozniesie Multikino :)

POTĘŻNE SPOILERY!

http://www.fandango.com/movieblog/exclu ... 24444.html
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez uci » Pt lis 02, 12 05:47

no bez przesady tą historię prawie każdy zna;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez SaladinAI » Pt lis 02, 12 11:28

Tak, chociaż widać co będzie pomiędzy a czego nie opisano w książce i w którym momencie się skończy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez kALWa888 » Pt lis 02, 12 19:22

Nie patrzę, nie słucham ;]
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Wt sty 01, 13 17:46

Trylogia LOTR to moje najukochańsze superprodukcje, a na kinowego Hobbita czekałem jak na szpilkach. Pierwszy zwiastun z grudnia 2011 wgniatał w ziemię, drugi z lata 2012 trochę mnie zdziwił. Przed premierą wypuszczono super OST Howarda Shore'a i byłem pewien, że będzie czad. Niestety nie było, a sam film jest cholernie przeciętny i pozbawiony emocji.


1) Największym grzechem scenarzystów było to, że chcieli zadowolić wszystkich - sorry, ale tak się nie da. Dla dojrzałego widza jest to napakowana infantylnym humorem i slapstickiem baśń, w której twórcy zamieścili kilka świetnie zainscenizowanych sekwencji, przywodzące na myśl heroic fantasy, którym jest LOTR.

2) Fakt, że są trzy filmy, ostro miesza w konstrukcji opowieści. Każdy film musi mieć trzy akty, choćby nie wiem co, a w pierwszym Hobbicie pierwszy i trzeci leży i kwiczy. Środek jest naprawdę dobry, ze świetną sceną obrad Białej Rady. A początek? Na 35 min. imprezy u Bilba powinna wylecieć połowa, tym bardziej, że nie jest to dobra podbudowa pod bohaterów, w dodatku zabija dynamikę. Do trzeciego aktu wrócę później.

3) ZERO DRAMATYZMU w połączeniu z akcjami rodem z Uncharted. Sceny akcji cechuje nieludzki przesadyzm napakowany tandetnym humorem, z którego bohaterowie wychodzą bez najmniejszego szwanku. Jackson skopał jak mógł końcówkę, bo musiał jakoś wykrzesać tam trochę emocji. A tak szarża Thorina w slo-mo i akcja z Bilbem to śmiech na sali.

4) Brak silnego antagonisty. Białas jedyne, co robi, do podjeżdża na wargu i rzuca takimi oto tekstami: zabić ich / spuścić z nich krew / ściąć mu głowę. Fatalny przeciwnik z tego orka.

5) Nie wiem, gdzie podziało się ponad 200 mln budżetu na jeden film. Bitwa pod Morią, która mogłaby pozamiatać, jest taaaka malutka. Jedyna scena z epą to starcie skalistych olbrzymów.


Żeby nie było, jest sporo plusów. Muzyka Shore'a, zdjęcia, część efektów specjalnych, dobre (choć czasem zbyt teatralne aktorstwo). Co ciekawe, całkiem nieźle się to ogląda, mimo tylu mankamentów. To jednak film zupełnie innej kategorii niż trylogia i King Kong Jacksona - ponownie długi i piękny wizualnie, ale bez emocji i z katastrofalnym humorem.

6/10 - poczekajcie sobie na Blu-ray.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez uci » Śr sty 02, 13 10:05

1 - Bo hobbit to książka dla dzieci (przeczytaj polecam) - dlatego jest to baśń, z genialnym krasnoludzkim humorem (do którego trzeba przywyknąć, więc to ukłon w stronę fanów fantasy).

2 - Przesadzasz tutaj - impreza u bilba i tak została skrócona o połowę

3 - Nie gorzej niż we władcy jak Legolas zabijał orki ślizgając się na tarczy i udając freda flintstona :]

4 - Bo w hobbicie nie ma tak naprawdę tego głównego złego - podobnie jak we władcy,
Spoiler:


5 - 200 mln poszło m.in. na 48 klatek na sekundę, 3D które jest 3D czy obraz o ostrości Żyletki, zresztą kasa nie idzie tylko na efekty CG i bitwy, a np. na jakieś tysiąc broni wydrukowanych w drukarce 3D


Ja rozumiem że się spodziewałeś 3 częściowego powrotu króla, ale Hobbit to nie ta bajka.

Już prędzej jak zrobią ekranizację Silmarilionu czy czegoś z okresu dawnych elfów gdzie trzeba było 10 balrogów do ubicia elfickiego uber-wojownika
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez Coldman_9 » Cz sty 03, 13 00:30

1) Czytałem, nawet kilka razy. Skoro Jackson naprawdę nakręcił "tę bajkę", to co robi tutaj bitwa pod Morią z kosą w łeb, inne latające członki, a zaraz obok mamy bekające krasnoludy, czarodzieja "na fazie" i Uncharted klasy Z?

2) Jest wierna książce, ale bardzo nie filmowa. Poza tym ma robić background pod postaci krasnoludów, ale nie robi, bo czynią to inne sceny.

3) Prawda, że są w trylogii takie "wstawki", ale często działają one na zasadzie mrugnięć w kierunku widza. W Hobbice za to leci to na pełnej k.

4) Boże, co ty wypisujesz?! :)

5) Doskonale wiem na co idzie budżet, ja po prostu zwracam uwagę, że jak na takie środki, filmowi brakuje rozmachu.

PODSTAWOWY PROBLEM filmu – klimaty dorosłe i dziecięce przenikają się w taki sposób, że Hobbit nie ma wyprofilowanego adresata :(
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Tolkiena c.d. - adaptacja "Hobbita"

Postprzez uci » Cz sty 03, 13 09:27

to jakich ty masz silnych antagonistów we władcy? (chodzi mi o film) kto?

Azog nie wypada źle, a po drugie skreślasz go po jednym filmie, gdzie we władcy jego konkurenci mieli przynajmniej po 2 filmy na pokazanie się w pełnej krasie, zresztą jeszcze zostaje Nekromanta

A co "Bajki" obejrzyj jakiegoś Ben 10 czy coś w ten deseń - bitwa pod moria to przy nich pikuś
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik intelektualisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron