MGS4: pad odmawia współpracy

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 08:12

Ogólnie, to chciałabym powiedzieć wszystkim "cześć", bo jestem tutaj nowa.

No nic jednak, grzecznie przechodzę do problemu:

Ostatnio kupiłam PS3 ze względu na miłość do serii MGS głównie, przyznam się szczerze. Prawde mówiąc, to moja pierwsza konsola Playstation, więc można mi tłumaczyć rzeczy jak dziecku, bo nie wszystko mam jeszcze ogarnięte dobrze, przepraszam. I przepraszam, jeżeli podobny temat był, jednak nie mogłam nigdzie nic takiego znaleźć.

Szczęśliwa po zakupie, grałam z uśmiechem na gębie w MGS4 i wszystko zdawało się być w porząsiu, więc się niczym nie przejmowałam. Jednakże poproszono mnie o zainstalowaniu aktualizacji do tej gry, która zawierała między innymi dodanie trofeów, więc to zrobiłam. Nie podejrzewam jednak, że to jest przyczyną problemu, do którego zmierzam.

Od wczoraj nie mogę nic zrobić po pojawieniu się głównego menu. Pad w ogóle nie reaguje, jak naciskam "start" i tylko Snejk stoi taki przy tych grobach, a ja nic zrobić nie mogę. Wykasowałam wszystko, co było związane z tą grą i następnie znowu zainstalowałam grę na nowo, jednakże problem powtarza się: nic nie mogę zrobić, pad w ogóle odmawia posłuszeństwa. Działa jedynie przycisk R3, tzn ten, którym uruchamia sie główne menu w PS3.

Dodam, że ten sam problem mam z kolekcją HD

jakaś pomoc, sugestie? :c
Pozdrawiam ~
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez SALADYN » Pn kwi 29, 13 10:00

Na bank problem leży w padzie, jakaś usterka mechaniczna, może ktoś go kiedyś zalał więc jeżeli czujesz się na siłach do takich zabaw to możesz go rozkręcić i odpowiednio wyczyścić ale z doświadczenia wiem że takie amatorskie naprawy zazwyczaj oznaczają definitywny koniec danego sprzętu.
Sprawdź zawczasu na jakimś innym padzie czy masz ten sam problem a twojego pada wypróbuj na innej konsoli.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 10:02

SALADYN napisał(a):Na bank problem leży w padzie, jakaś usterka mechaniczna, może ktoś go kiedyś zalał więc jeżeli czujesz się na siłach do takich zabaw to możesz go rozkręcić i odpowiednio wyczyścić ale z doświadczenia wiem że takie amatorskie naprawy zazwyczaj oznaczają definitywny koniec danego sprzętu.
Sprawdź zawczasu na jakimś innym padzie czy masz ten sam problem a twojego pada wypróbuj na innej konsoli.


Nie jestem pewna, bo jak grałam w demo Metal Gear Rising, to wszystko śmigało jak trzeba, nie było żadnego problemu. Tylko na MGS4 i MGS: HD sie uparło, wredota. Wydaje mi się, że problem musi tkwić w czymś innym...
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 11:54

PS. robiłam przywracanie systemu PS3 i nie pomogło, nadal to samo :cc
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez SALADYN » Pn kwi 29, 13 11:57

A inne gry ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 12:00

Chwilowo innych nie posiadam.
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Gillian » Pn kwi 29, 13 12:26

R3 to jest prawa gałka :).

Na pewno wciskałaś wszystko jak leci? Bo to jest dziwna sprawa, żeby w akurat dwóch MGSach pad nie reagował. Spróbuj pościągać jakieś dema i tam spróbować. Może po prostu start nie działa? Albo masz pad sparowany na inny port niż nr 1 (sprawdź, która dioda się świeci na padzie).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 12:31

twilite kid napisał(a):R3 to jest prawa gałka :).

Na pewno wciskałaś wszystko jak leci? Bo to jest dziwna sprawa, żeby w akurat dwóch MGSach pad nie reagował. Spróbuj pościągać jakieś dema i tam spróbować. Może po prostu start nie działa? Albo masz pad sparowany na inny port niż nr 1 (sprawdź, która dioda się świeci na padzie).


To naprawdę dziwna sprawa. Jak uruchamiałam MGS2 z kolekcji HD to jak naciskałam randomowe przyciski, to robiłam jakby dźwięk huku pioruna, taki easter egg z title screena bodajże.

Musze jakoś to naprawić, jutro mam babski wieczorek ze Snake Eaterem. c:

Robiłam reset pada, również nic nie dało. Myślałam nad tym takim totalnym formacie, który zabiera dużo czasu podobno.

Demo Risinga działało bez problemu. Usuwałam również MGS'y tak, ze MGS4 np. musiałam instalowac na nowo, ale sytuacja ta sama.
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 12:36

Jestem bardzo zielona w tych sprawach, tę konsolę kupiłam parę dni temu i jest to tak bardzo inny świat, niż moje Wii.
Cóż, używana, ale na sto procent nie przerabiana. 80GB, Fat. Delikatnie kombinuję dalej. Boje się troszkę mocno ingerować w konsolę, wgrywać jakieś programy, takie tam, ale jak będzie trzeba, to się podejmę.
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez SALADYN » Pn kwi 29, 13 12:53

Konsole z 80gb dyskiem to jedne z pierwszych modeli a wiec mimo dobrego stanu swój przebieg już mają, w mojej trzyletniej już slimce pad też zaczyna wariować po takim okresie intensywnej eksploatacji. Jak nic pad się po prostu zużył lub ktoś zastąpił oryginalny martwy już kontroler innym a psujące się przez powietrze podróbki w dobrych cenach to prawdziwa plaga na aukcjach.
Bez wypróbowania innego pada na twojej konsoli i twojego na innej konsoli, z innymi grami po prostu błądzimy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 13:00

PANOWIE, PANIE, JA CHYBA ROZWIĄZAŁAM PROBLEM :D

Jak już było wspominane, problem zapewne leżał w padzie.
Zakładam, że przycisk "start" szwankował.

Znalazłam w szufladzie zakurzony pad do PC, esperanzy, który kupiłam dawien dawno do pykania w niektóre PCtówki, ktory rzekomo ma synchro z konsolami Playstation.

Podłączam - działa. Wszystko działa, mogę operować w menu, jest wszystko okej.

Temat do zamknięcia. Będę musiała cieszyć się nieoryginalnym padem, pewnie później dokupie oryginał :)

Dziękuje za chęć pomocy! Maraton ze Snake Eaterem jednak wypali! <3
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Gillian » Pn kwi 29, 13 15:39

A próbowałaś jeszcze PStrójkowym padem operować, ale podpiąwszy najpierw pada po USB do konsoli?


BTW. Witamy oczywiście Panią na naszym forum. Zachęcamy do pozostania tutaj na dłużej, pomimo prawdopodobnego rozwiązania problemu :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Shaska » Pn kwi 29, 13 19:59

Oj, nie zdajecie sobie sprawy, towarzyszu, jakie cuda robiłam przy tej konsoli, Czego to ja nie resetowałam, czego to ja nie odinstalowywałam, czego to ja nie aktualizowałam, a wszystko po to, by uznać, że jeden felerny przycisk nie działa. :c
Z usb kombinowałam także, bo z początku myślałam, że bateria pada, a była już słaba.

Ja się z chęcią udzielę, tylko wstydliwość przełamię. c;
Avatar użytkownika
Shaska
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 07:54

Re: MGS4: pad odmawia współpracy

Postprzez Gac666 » N maja 05, 13 11:53

Witam na forum :)

Ciekawy przypadek, ale faktycznie by się w 100% upewnić trzeba sprawdzić na innych tytułach, choćby demach.
Ale jeśli jesteś w stanie operować padem w menu głównym PS3 to raczej nie jest to wina pada moim zdaniem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron