Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez SaladinAI » Pt lip 26, 13 11:16

Fabuła czwórki

http://www.youtube.com/watch?v=MmF7yX280CQ

Opowiedziana w minutę :)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez kALWa888 » Pt lip 26, 13 16:25

Nom, nawet się uśmiechnąłem. Podczas ekranu Loading :).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez uci » Pn sie 05, 13 09:50

Już było bo pisał o tym Sal01 - ale kilka smaczków i dodatków wyjaśnionych w nowelizacji MGS4:

- Komputer na pokładzie Nomada nazywa się Gaudi
- Całą historię opowiada Hal chłopakowi Sunny - ale nie jest potwierdzone że to ten sam z zakończenia MGS4
- Z książki wyleciały Bestie i kilka innych typowo growych elementów na rzecz wspomnień z czasów MG/MGS
- Solid i Liquid byli modyfikowani genetycznie przed urodzeniem m.in. wprowadzono im przyspieszone starzenie a usunięto starzenie z pamieci komórkowej BB
- Solidus jako idealny klon nie był ulepszany, dlatego starzał się szybciej od braci i dlatego wygląda najstarzej
- Naomi i Vamp to "zombie" oboje są dosłownie martwi, a ich ciała utrzymywane są w ruchu przez nanomaszyny, dzięki temu rak w ciele Naomi nie postepuje a rany Vampa nie są dla niego groźne. Po zastrzykach na SM oboje znów "ożywają" i można ich zabić
- Oboje też są zimni - na SM z ust nie wydobywa im się para
- Johnny (podobnie jak inni Genome Soldiers) po wydarzeniach na SM został albo zwolniony z wojska albo przeniesiony - nie zostali oni postawieni przed sądem za bunt bo wszyscy zostali "przekabaceni" przez Mantisa. Swego czasu pracował jako najemnik - tak tez trafił z czasem do Olgi czy do RAT PT 01
- W książce jest więcej nawiązań do filmów - Drebin tłumaczy swoje imię bohaterem Nagiej Broni, Hal wspomina że na Missouri kręcono Liberatora, a szpiegowanie w mieście w Akcie 3cim porównuje do akcji z filmu The Third Man
- Książkowy Raiden ma sztuczne kończyny i egzoszkielet na reszcie ciała, zamiast być pełnym cyborgiem
- Ksiązkowy Solidus jest pozbawiony odpowiedniego oka - Kiedy zjawia się BB nie ma on opaski tylko oboje oczu
- Powodem dla którego pozszywano BB z ciała Solidusa/Liquida jest to że nie było ryzyka odrzutu organów
- BB budzi się dopiero po zniszczeniu JD - choć Eva miała jego ciało, to umysł był "zamrożony" tak długo jak działał JD
- Oprócz 5 głównych AI działały jeszcze mniejsze zajmujące się różnymi podsprawami - np. JFK
- Prywatna Armia Volgina to opłaceni i wyszkoleni z okolicznych rolników żołnierze. Podobno nie był on jedynym generałem z własna armią któremu nie podobała się nowa polityka Rosji
- Ocelot w MGS2 cierpiał na rozdwojenie jaźni z powodu "zabezpieczenia" Patriotów jakim była wszczepiona osobowość Liquida, po usunieciu reki by dalej grac ta rolę Ocelot poddał się hipnozie na bazie systemu S3 , czyli tego samego sposobu który mial zmienić raidena w Snake'a

jak coś sobie jeszcze przypomnę to wpiszę
Ale książka naprawdę dobra - nie jest to kopiuj wklej z MGS4, tylko autorska przeróbka na poziomie władcy pierścieni gdzie Kojima jest Tolkienem a Itoh - Jacksonem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez Gillian » Pn sie 05, 13 10:54

Czyli lepsze to niż bzdury Bensona? :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez uci » Pn sie 05, 13 19:15

nie miałem okazji czytać Bensona ale z tego co widziałem po sieci na temat jego MGSów to zdecydowanie tak.

- Tak w skrócie bo recenzentem nie jestem zbyt dobrym -
Itoh na prośbę Kojimy miał nie tylko zrobić ksiązkową wersję MGS4 ale także zrobić ją zdatną do przeczytania dla nowych czytelników, stąd co chwila przez 2 pierwsze akty Hal opowiada nam o MGS3 outer heaven, ZL, czy Moses/Shell.
Każdy akt jest przypisany po konkretnego bohatera (BB, Snake, Raiden, Boss, Naomi) dzięki czemu zostajemy wprowadzeni w ich historię i dowiadujemy się jaki los na ich zycie miał BB i jego synowie.
Z książki wyleciało też sporo Kojimowych elementów z gry - MG1/2 zostały sprowadzone do fortec dla najemników, bez żadnych Oilixów itp. Vamp nie przyjmuje na głowę kolejnych pociskow, a dźgnięty zostaje może z 3 razy. Raiden nie wycina w pień stada Gekko, a Meryl i jhonny nie odgrywają całej sceny z Pan i Pani Smith.

Jako info na temat autora dodam że Itoh był fanem serii MG i po obejrzeniu MGS1 zaczął "spamować" Kojimę materiałami fanów i swoimi o serii, tworząc taką jedno-stronną znajomość. Kiedy Itoh zachorował na raka - Kojima postanowił coś dla niego zrobić i wybrał się do niego do szpitala z materiałami z MGS2 - był on jedna osobą spoza firmy która zobaczyła MGS2 przed ogłoszeniem tego.
Jak Kojima wspomina - Itoh obiecał mu że doczeka końca prac nad MGS2 i udało mu się, po kilku latach kiedy Itoh zadebiutował jako pisarz, Kojima poprosił go o nowelizacje MGS4 - przy okazji dając mu wolną rękę do pisania.
Po sukcesie książkowego GotP - Kojima zaczął tworzyć MGS:PW i postanowił że poprosi Itoh o napisanie jeszcze jednej ksiązki - historii BB z MGS3/PW. Niestety Itoh przegrał walkę z rakiem przed ukończeniem MGS:PW.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez Solidny » Pn sie 05, 13 21:09

Dopiero zaczynam czytać nowelizację MGS4, ale przeczytałem tę historię o ITOH na końcu książki. Warto się szarpnąć na tłumaczenie i wstawienie tego na główną, bo trochę w cieniu został i ledwo się go kojarzy. Zwłaszcza, że póki co lepiej się czyta to co sam wymyślił niż tłumaczenie fabuły sagi (w przeciwieństwie do Bensona, gdzie każdy jego autorski fragment przyprawiał o zgrzytanie zębami).
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez Gillian » Pn sie 05, 13 21:13

No to muszę sobie to zamówić kiedyś przy okazji.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez uci » Pn sie 05, 13 22:13

Nawet sam kojima wspomina że Itoh zabrał się za wyjaśnianie wątków które on zostawił (nieśmiertelność Vampa np. czy próba samobójcza na cmentarzu która w końcu ma dla mnie sens) i że wyszło mu to bardzo dobrze - pasujące do ogółu uniwersum.

Za to mnie się najbardziej podoba to że na każdym kroku przypomina nam że Snake is Old, jak mu dogrzewało słonce w iraku, jak płuca siadały w górach i jak zimno atakowało stawy na SM, a mimo to on dalej idzie do przodu.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez Curtis » Pn sie 19, 13 19:45

Też przeczytałem nowelizację Project Itoh i osobiście bardzo mi się podobała. Jest nawet lepsza niż gra i pisze to bardzo poważnie... To o czym napisał Uci czyli podkreślanie stanu zdrowia Snejka zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Czytając to myślisz sobie "Kurcze stary, odpuść" ale Snejku nie odpuścił. Dla mnie jako starego wyjadacza w fabule MGS nie przeszkadzał fakt masowego powrotu do fabuły MGS 3 bo jest to dla mnie zrozumiałe, dzięki temu zieloni w temacie są w stanie przełknąć knigę.

Do tej pory kupiłem dwie nowelizacje Bensona MGS i MGS 2 oraz MGS GotP Project Itoh
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez steve41 » Śr maja 07, 14 19:37

Witam.
Mam jedno pytanko odnośnie fabuły. Chodzi konkretnie o Big Bossa. Czy od czasu wydarzeń w Zanzibar Land (gdzie został zabity przez Snake'a, no chyba że jednak nie został tam do końca zabity?), on był cały czas martwy ? Wiem że został przywrócony do życia poprzez zrekonstruowanie go z pozostałości Liquida i Solidusa, przez Eve, ale kiedy to dokładnie nastąpiło ?
Z góry przepraszam jeśli zadałem pytanie w nie odpowiednim dziale.
steve41
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 14, 09 20:39

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez uci » Cz maja 08, 14 16:26

No nie umarł, dzięki nanomaszynom utrzymano go przy życiu na poziomie rośliny, dopiero wgranie FoxAlive do systemu patriotów pozwoliło na jego wyzwolenie, a operacje z przeszczepami na jego "ożywienie".

Swoją drogą spore tu podobieństwo do Imperatora - też utrzymywanego przy życiu by cały astronomicon działa. Tak trzymali BB żeby mieć dostęp do systemu :)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez steve41 » Cz maja 08, 14 19:18

Dzięki za odpowiedź :)
A mógłbyś powiedzieć w której części jest o tym mowa ?
steve41
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): N cze 14, 09 20:39

Re: Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez uci » Pt maja 09, 14 04:21

Sam BB mniej więcej wyjaśnia to podczas końcowych monologów
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron