Solidus i jego kostium - wątpliwości

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez B.B. » Cz wrz 24, 15 23:51

Witam,
Mam kilka zagadnień, których prosiłbym o wyjaśnienie w możliwie jak najprostszy sposób:
Po pierwsze kwiestia Solidusa - chodzi mi o jego egzoszkielet: ten, którego używał na Big Shell miał za zadanie wspomóc go w walce (szybkość, czas reakcji itp.), ale gdzieś obiło mi się o uszy (poprawcie mnie jeśli się mylę), że Solidus musiał używać innego "sprzętu" z powodu mięśni, który pozwalał mu przeżyć - i tu jest moje pytanie: od kiedy on go używał? Czy kiedy był prezydentem także? Czy udało mu się to ukryć pod "garniturem" (w końcu był osobą publiczną).
Druga kwestia to widziałem cut-scene gdzie chyba na urodziny Solidus dał do zarżnięcia Jack'owi żołnierzy - i tu jest moje pytanie - skąd pochodzi ten filmik? Grałem w MGS2 i tego filmika nie widziałem - może to z powodu wersji (w Japonii jest inna czy co?).
Z góry dziękuje za odpowiedzi...
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez SALADYN » Pt wrz 25, 15 00:06

W grze jest dialog mówiący że Solidus zaczął podupadać na zdrowiu po incydencie na Shadow Moses gdy już nie był prezydentem, gdy musiał się już ukrywać przed patriotami. Wtedy załozył egzoszkielet który widzisz w MGS2 i który jednocześnie utrzymuje go przy życiu i w pełnej sprawności fizycznej.
Scenka z prezentem na urodziny była w komiksie Ashleya Wooda a potem została wprawiona w ruch w Bande Designee, może to jest ta scenka którą widziałeś ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez B.B. » Pt wrz 25, 15 00:48

Czyli to znaczy, że jednak niczego nie opuściłem z samej gry :)
W sumie nie że się "doszukuje intryg", ale czy takie kostiumy wyprodukowane przez patriotów (bo w sumie tengus na AG takie mieli i niby była to najlepsza technologia) nie były w ilości ścisłego zarachowania? Czy nie zdziwiło ich, że jednego brakuje, który założył Solidus?
Ja wiem, czarny rynek, przemyt itp....
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez SALADYN » Pt wrz 25, 15 00:58

To skąd Solidus ma egzoszkielet to dla mnie szczegół nad którym nie warto się zastanawiać, zwłaszcza gdy postać ma takie wujowe tło.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez SaladinAI » Pt wrz 25, 15 13:09

Wojskowy sprzęt mógł pochodzić od Dead Cell - w końcu mają oryginalny amerykański ekwipunek, a przecież idąc dalej wiemy, że Ocelot też podrzucał swoje zabawki. A swoją droga jako prezydent kiwający Patriotów przy incydencie z Shadow Moses raczej nie miał problemu z wyciągnięciem sprzętu na lewo. Chociaż, czy ja wiem? Nawet gdyby wypożyczył kostium dla fetyszystycznych zainteresowań, raczej nie wzbudziłoby to niczyich wątpliwości. Wiecie, tentacles presidential sex party i te sprawy...
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez Osvelot » Pt wrz 25, 15 13:50

B.B. napisał(a): w ilości ścisłego zarachowania?


...

Czy zgadzał się numer inwentarzowy kombinezonu?

Czy przetarg na jego wykonanie był jawny i uczciwy?

Czy Arsenal Gear miał ważną homologację do poruszania się ulicami Manhattanu?

Czy Big Shell spełniał normy sanitarne i przeciwpożarowe?



...bez jaj, to MGS a nie polskie szare życie, w którym fiskus z sanepidem zniszczyliby Dead Cell zanim Raiden zdążyłby dopłynąć do Big Shell.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez B.B. » Pt wrz 25, 15 23:13

Może źle się wyraziłem (odpowiadając na Twoje pytania to sanepid dawno zamknąłby tą budę w Polsce z powodu warunków sanitarnych, a straż nałożyłaby grzywnę za niezabezpieczenie dróg pożarowych).
Bo chodziło mi o to, że skoro ten kombinezon daje takie możliwości (w końcu Solidus stanął w szranki z Ray'ami i wygrał sromotnie - ja wiem, kwiestia wyszkolenia, ale to nie wszystko), to jest to jedyny egzeplarz :).
Niestety teraz "boje się" wchodzić na oficjalną wiki ponieważ ...(UWAGA SPOILER Z MGSV)
Spoiler:
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez Osvelot » Pt wrz 25, 15 23:19

Nie wchodź na metal gear wiki dopóki nie skończysz MGS V.

Co do kombizenona - możliwe, że był jedyną sztuką i na specjalne zamówienie. I na pełnym legalu, skoro opatrzony napisem US ARMY. Był prezydentem USA, dodatkowo podstawionym tam przez Patriotów. Mógł dosłownie wszystko, jeśli chodzi o takie sprawy.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez B.B. » Pt wrz 25, 15 23:21

Sorry za pełną prywatę, ale muszę :)
A Ty już skończyłeś MGS V? Czy to co napisałem bardzo zepsuło mi grę? Czy czeka mnie jeszcze coś, czo wywoła uśmiech na mojej twarzy?
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez SALADYN » Pt wrz 25, 15 23:26

Była jeszcze Olga i jej kombinezon. Bardzo podobny.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez B.B. » Pt wrz 25, 15 23:28

O właśnie Olga - skoro kombinezon polepszał parametry sprawnościowe to czemu nie "ubrała" go na spotkanie z Solidusem :D ?
Oczywiście można dywagować czemu tak, czemu nie, że bała się dekonspiracji, ale ja na jej miejscu zdecydowanie "wyciągnąłbym najcieższe działa" :)
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Solidus i jego kostium - wątpliwości

Postprzez uci » So wrz 26, 15 08:13

Pewnie żeby dostać się na pokład Arsenala musiała wejść jako Olga i był problem z wtaszczeniem egzoszkieletu wielkości Solidusa (to tylko gra bo w pancerzu nie zarobiła by kulki w łeb), zaś co do pancerza Solidusa - obstawiam ze to prototyp, inna zabawka niż zbroje tengu, raczej wariacja pancerza ninjy
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron