[SPOILERY] Porady

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » N lip 03, 16 21:45

Musisz mordować wincyj.

Znajdź słabego FOBa, weź granatnik i koktajle Mołotowa i pojedź z tematem.

Do skutku :^)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » N lip 03, 16 22:31

Osvelot napisał(a):Musisz mordować wincyj.

Znajdź słabego FOBa, weź granatnik i koktajle Mołotowa i pojedź z tematem.

Do skutku :^)


Jak tylko nowe baterie do pada kupię, wtedy zobaczę, czy po takich wypadach znów będę Belzebubem. :')
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » N lip 03, 16 23:40

albo zbuduj (jak nie zbudowałeś) atomówkę - najszybszy sposób do piekła
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Pn lip 04, 16 10:33

Pobuduj atomówki, za to dostajesz chyba z 50.000 Demon points'ów os jednej sztuki.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Pn lip 04, 16 17:54

Już dawno mam za to acziwmenta (za rozbrojenie zresztą też) i jakoś dopiero teraz dostałem w prezencie krew i z deka większy szrapnel.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn lip 04, 16 18:05

RutaL napisał(a):Pobuduj atomówki, za to dostajesz chyba z 50.000 Demon points'ów os jednej sztuki.

Przyjemniejszy będzie pogrom żołnierzy i zabawa z dotąd nie testowanym sprzętem/sposobem podejścia niż farmienie i czekanie aż ci sie atomówka z łaski swojej zbuduje.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Wt lip 05, 16 10:22

To najlepiej morduj, buduj arsenał atomowy, zabijaj zwierzęta, podpalaj mołotowami więźniów i w ogóle wszystko zło uskuteczniaj. Może da radę nawet obrzucić to gówniarstwo w Pitch Dark petrolami bombami i za zabicie małego Majkela Dżeksona dostaniesz drugi róg, ogon i kopyta...
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Wt lip 05, 16 10:41

Może da radę nawet obrzucić to gówniarstwo w Pitch Dark petrolami bombami i za zabicie małego Majkela Dżeksona dostaniesz drugi róg, ogon i kopyta...


Dzięki, ale nie chcę być bykiem, a Szatan raczej nie ma kopyt i ogona.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Wt lip 05, 16 11:30

Aaaaaa, to nie wiedziałem, nie miałem przyjemności.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Wt lip 05, 16 11:35

Morduj.

D-Walker z miotaczem ognia twoim przyjacielem w rytualnym mordzie.

Chyba że idziesz na FOBy, wtedy polecam granatnik HAIL i petrol bomby.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Wt lip 05, 16 14:49

Z tego co pamiętam to mordowanie dzieciaków oznacza Game Over.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Wt lip 05, 16 17:00

To wtedy lipa, zostają dorośli.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Śr lip 06, 16 13:41

Efekty stosowania rad Majora Osvelota:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Długi szrapnel, niezmywalna krew. Nawet nie ma co diagnozy stawiać.

EDIT: Szybkie pytanko - jak farmić Digtails [Lutea]? Potrzebuję 1000 sztuk na Burkova usypiającego z nielimitowanym tłumikiem i tak 500 na zapas.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Pt lip 15, 16 16:53

Dobra, będzie trochu nie na temat ale mogłem nie znaleźć tematu o GZ to pisam tu. Robił ktoś GZ na setkę? Jakiś czas temu odkurzyłem swój egzemplarz i se wymyśliłem, że tak zrobię. To zrobiłem. Z tym, że w statach pokazuje mi, że mam 18/19 taśm choć mam 100%. Ma ktoś te 19 kaset? Czy tam jakiś babol jest w grze....
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pt lip 15, 16 18:12

Najprawdopodobniej brakuje ci kasety z misji Jamais Vu. Ona nie liczyła się do procenta w grze ale licznik w grze i tak pokazywał jej brak. Znajdziesz ją w tym samym miejscu co kasete z misji Deja Vu, bardzo blisko startu, na tych samych skałach w pobliżu klifu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Pt lip 15, 16 18:29

Mam ta tasme wlasnie..
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pt lip 15, 16 19:28

Zrób spis, zobaczymy czy jakiejś ci brakuje.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » So lip 16, 16 18:45

Mam tak:
Chico's tape 1-7
Chico's tape (all)
Agent's recording
Classified intel data
ZoE: The 2nd Runner
Mother Base music selection
MGSV:GZ
Deja Vu
Jamais Vu
Pre-mission brief
Paz's spy log
Paz's Diary,
co daje nam 18 sztuk. Jednak w statach mam18/19, czyli jakiejś nie mam albo mają coś skopane tam z licznikami. Z kolei "Completion Ratio" pokazuje mi 110/110 znalezionych/odblokowanych kwestii, w których też zawierają się właśnie kasety, te nagrody przyznawane za misje i trial'sy i może coś jeszcze.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Wt lip 19, 16 10:42

Sprawdziłem u siebie, całkowity postęp to u mnie 91%, trofea mam wszystkie a licznik kaset pokazuje mi 17/19 !
Wygrzebałem z sieci informacje że czasami jednej brakuje na liczniku przez DLC-kowy rodowód misji Jamais Vu i trzeba ja zebrać jeszcze raz to ją w końcu zaliczy. Czemu u mnie jest 17 ? Bladego pojęcia nie mam, nieszkodliwy glitch i tyle.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Cz paź 20, 16 15:04

Takie pytanko mam.
Czy warto marnować czas na pisanie, z których mundurów najlepiej korzystać w Afganie/Afryce/FOBach czy lepiej przeznaczyć czas na coś innego?
W sumie to kwestia kilku minut, a osobom dopiero zaczynającym może się przydać. Tak tylko proponuję. ;) W razie czego mogę się tym zająć.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Metyl » Cz paź 20, 16 16:27

Dla mnie pisanie o ciekawostkach na temat Phantom Pain nigdy nie jest straconym czasem. Ładuj, ja chętnie poczytam:>

A od siebie dodam, że przechodzę grę po raz trzeci (zupełnie od zera) i zupełnie inny odbiór fabuły jest. W sensie: jeśli misję robi się teraz w parę minut (a nie półtorej godziny) i odsłuchuje taśmy od razu jak się pojawią to historia się tak nie rozmywa i tworzy naprawdę spójną i zaje*istą całość.

Garść ciekawostek:
1. W poradniku PiggyBack napisali, że do odblokowania misji 46 nie trzeba robić żadnej misji z Quiet. Bulsit. Żeby odblokowała się misja "Shining Lights..." (niezbędna do odpalenia "Truth...") trzeba mieć zaliczoną "Cloaked in Silence". Jeśli zabijemy Quiet, a przy kolejnym przechodzeniu tej misji ją oszczędzimy to i tak dołączy do drużyny (parasity potrafią również wskrzeszać;). To samo z psiakiem: jeśli zabijemy szczeniaka "w terenie", to przy kolejnym lądowaniu w tym miejscu będzie znowu na nas (sz)czekał...
2. Że scenka ze szkoleniem dzieciaków jest w misji Pitch Dark to pewnie wszyscy wiedzą. Scena z trailera E3'2013 z przesłuchiwaniem więźnia w Camp Omega "dzieje się" w Afganistanie: w misji "Where do the Bees Sleep" w Mountain Relay Base radzieccy żołnierze przesłuchują "niemego" mudżahedina (który po uratowaniu przyjmuje ksywę Silent Basilisk i nie da się go wywalić). Potem wiozą go do Smasei Laman, gdzie po pokazaniu miejsca ukrycia Honey Bee każą mu odejść, po czym pakują mu kulkę w plecy (dokładnie jak na trailerze). Jeśli nie uwiniemy się z odebraniem Sowietom launchera to odpali się scenka jak pakują go do śmigłowca, który po chwili odleci. Podobny "ending" ma misja "Traitor's Caravan": do pomostu w spalonej wiosce koło Bwala ya Masa dobije prom, na którym odpłynie ciężarówka.
3. Pokój z Paz w ogóle nie istnieje. Drzwi otwierane guzikiem prowadzą od razu na balkon, na którym Snake się budzi w ostatniej scenie z Paz. Stojąc na balkonie przy drzwiach i w korytarzu przy drzwiach (tych otwieranych guzikiem) na mapie widać, że chodzi o te same drzwi. Można też zrobić Supply Drop na balkon - po wejściu do "pokoju" graty będą leżały na podłodze. Poza tym, nad drzwiami w "pokoju" jest symbol pacyfy i napis "Peace" - takie same jak nad drzwiami na balkonie. Można też podsłuchać rozmowę żołnierzy na Mother Base, którzy wyrażają zdziwienie, że Boss ciągle łazi na obszar "under construction"...
4. Podobno istnieją trzy wersje "stęsknionego" DD, które podobno zależą od poziomu bondu. Widziałem dwie, na youtubie nie mogę znaleźć trzeciej. Anybody ?...
5. W misji "Blood Runs Deep" wystarczy uratować jednego dzieciaka - scenka po misji będzie odpowiednio zmodyfikowana. Nie sprawdzałem natomiast co się stanie w drugim rozdziale: czy pojawi się tylko jedna Side Op z serii Search for The Escaped Children i jej zrobienie wystarczy do "popchnięcia" fabuły, czy będzie trzeba powtarzać misję 18 i uratować wszystkie bachory ?...
Ostatnio edytowano Cz paź 20, 16 23:21 przez Metyl, łącznie edytowano 1 raz
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Cz paź 20, 16 18:53

Metyl napisał(a):Dla mnie pisanie o ciekawostkach na temat Phantom Pain nigdy nie jest straconym czasem. Ładuj, ja chętnie poczytam:>


To w weekend się za to zabiorę. :)

Metyl napisał(a):Garść ciekawostek:
2. Że scenka ze szkoleniem dzieciaków jest w misji Pitch Dark to pewnie wszyscy wiedzą.


No ba :)
BTW. Ma ktoś linka do trailera z Red Band 2013? (Ten 9-minutowy) Bo nie opłaca mi się czekać 2 tygodni, by móc go obejrzeć (bo ponoć dostępny tylko dla widzów dorosłych...).
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Cz paź 20, 16 22:36

Ziomaletto napisał(a):Ma ktoś linka do trailera z Red Band 2013? (Ten 9-minutowy) Bo nie opłaca mi się czekać 2 tygodni, by móc go obejrzeć (bo ponoć dostępny tylko dla widzów dorosłych...).


http://metalgearsolid.pl/metal-gear-solid-5/trailery-metal-gear-solid-v-the-phantom-pain/

Dziewiąty z kolei.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » So paź 22, 16 18:08

Więc w kwestii mundurów:
- w Afganie najlepiej spisują się: Desert Fox, Tiger Stripe i Green Tiger
- w Afryce natomiast: Woodland, Olive Drab, Wetwork, Night Splitter (szczególnie pomocny w nocy), Wetwork, Lichen
- w FOB Missions najlepiej sprawdzają się wszystkie mundury z właściwością "Wear on metal or concrete surfaces to blend in", czyli: Steel Grey, Iron Blue, Parasite Mist, Tselinoyarsk, Square

Jeśli ktoś będzie umiał to ładnie ubrać w zdania, to można wrzucić do artykułu.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » N sty 01, 17 05:58

Ok jaki pierwszy post noworoczny pisze iż jestem najlepszym graczem na ps3 jesli chodzi o rankingi. 32 miejsce w esp rank na świecie. (a bylem 16). A w pf rank jestem 48. Mimo iż zakończyłem grabie w mgs5 4miesisce temu
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Gillian » N sty 01, 17 11:39

Warn za spam.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron