Nowy Metal Gear hohoho

Pierwszy Metal Gear po odejściu Kojimy. Co to będzie, co to będzie!?

Moderator: GM

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Pandora » Pn wrz 19, 16 16:23

Dupa tam, zombie to istota ktora jest kontrolowana przez kogos/cos innego.
W misji 28, Miller czy tam Ocelot mowil o tych zainfekowanych ze skullsi ich kontroluja, czyli zombie.
Moze chodzi o to ze zombie nigdy nie byly w centrum wydarzen w serii, nigdy o nie nie chodzilo czy cos w ten desen.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Pn wrz 19, 16 18:15

Kojima swego czasu zachwycał się trailerem Dead Island, gadał o Left 4 Dead i wprost stwierdził kiedyś że chciałby zrobić grę z zombiakami bo ta tematyka daje pole do popisu w budowaniu charakteru i jest świetnym nośnikiem emocji. Nic z tego nie wyszło a Konami po prostu jedzie po bandzie i wyciska co się da z zainwestowanych w MGSV pieniędzy, efekt, MG Survive.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Rubi7231 » Pn wrz 19, 16 19:59

Hideo zamiast fochować na Konami, niech sam się wyspowiada z TPP. Np, czym w końcu miał być Chapter 3? :P
Avatar użytkownika
Rubi7231
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr kwi 01, 09 16:19

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez uci » Pn wrz 19, 16 20:18

żołnierze po szoku nanomaszynowym w drugim akcie w MGS4 i puppety w MGSV - wcale tam Kojima nie wciskał zombie-podobnych elementów. Zombierożce to tylko odmienione puppety.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Wt wrz 20, 16 13:43

Pandora napisał(a):Dupa tam, zombie to istota ktora jest kontrolowana przez kogos/cos innego.


Pierwsze słyszę aby zombie były przez kogoś kontrolowane, no ale teraz każdy ma swoja definicję zombie. Po milionie filmów o nich i drugim milionie gier, każdy ich widzi tak jak chce. Dla jednych Skullsi będą zombimi dla innych nie. Dla jednych żołnierze kontrolowani przez skullsów będą zombimi, dla innych nie. Teraz i tak wszystko co chodzi wężykiem i mamrocze podpina się już pod zombi. Mi się zawsze wydawało np., że zombi to istota, która wróciła do żywych czyli takie klasyczne rozwiązania a'la Romero, a jedyne co je kontrolowało w pewien sposób to niepohamowane łaknienie ludzkiego, cieplutkiego mięsa. No ale potem się wirusy pojawiły, eksperymenty i jakieś kurna czary mary i mamy zombi wszędzie. I teraz pojawiają się rozprawy co już jest zombi a co już nie. Dla jednych sprawa oczywista bo:
Pandora napisał(a):W misji 28, Miller czy tam Ocelot mowil o tych zainfekowanych ze skullsi ich kontroluja, czyli zombie.

Dla innych nie koniecznie bo:
kALWa888 napisał(a):Może dlatego, że się teleportują, strzelają i ogólnie bardzo dynamicznie się poruszają?

Bądź tu mądry...

Kojimie na pewno będą wypominać to co powiedział, wytykając chociażby Skullsów, no ale stawianie znaku równości między odziałem czaszek, Vampem czy kim tam jeszcze, a tym co widzimy w Survive to może być to delikatnie przesadzone porównanie.

Rubi7231 napisał(a):Hideo zamiast fochować na Konami, niech sam się wyspowiada z TPP. Np, czym w końcu miał być Chapter 3? :P


Jak to czym? Osiągasz 0 na liczniku atomówek na danej platformie i dostajesz 3 rozdział, czyli filmik, który wszyscy widzieli. Tytuł
tego rozdziału chyba nie zostawia wątpliwości. Ludzie popłynęli trochu z tym tematem myśląc, że ten rozdział to nie wiadomo co. Ja np. jestem przekonany, że Chapter 3 jest w grze, z tym, że to po prostu ta scenka i nic więcej. W PiS łokerze ostatni rozdział to też był chyba filmik tylko.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Wt wrz 20, 16 14:01

RutaL napisał(a):Jak to czym? Osiągasz 0 na liczniku atomówek na danej platformie i dostajesz 3 rozdział, czyli filmik, który wszyscy widzieli. Tytuł

Ja nie oglądałem. Po co miałem sobie spoilować? :P

A co do zombie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zombie

Voodoo wymyśliło zombie i tam są kontrolowane ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Wt wrz 20, 16 14:12

Solidny napisał(a):A co do zombie:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zombie

Voodoo wymyśliło zombie i tam są kontrolowane ;)


"Taki bezwolny żywy trup (nazywany na Haiti także cadavre – zwłoki) jest używany do różnych prac w polu i gospodarstwie :! . Jeżeli zombie zje sól lub słoną potrawę, wówczas uświadamia sobie, że w rzeczywistości nie żyje i wraca na cmentarz, gdzie zakopuje się we własnym grobie :! ."

Nie, po prostu już nie mogę...dalej nie czytałem bo przez łzy nie mogę...

Mega dobre..
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Wt wrz 20, 16 15:59

Co w tym śmiesznego? Liczyłeś na definicję zombie w stylu "nieumarły z filmu Romero"?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Wt wrz 20, 16 16:23

O matko, śmiesznie brzmi po prostu.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Pandora » Wt wrz 20, 16 16:24

Si Romero dopiero później wkroczył ze swoimi zombiakami a wcześniej właśnie zombie były zazwyczaj wiązane z Voodoo i kontrolowaniem.
Co do wirusów i innych, zombie od wirusa jest kontrolowany przez wirusa, zombie z Last of US przez te grzyby tamte tez jakby wirus.
Co do Romerowych, nigdy nie wyjasniono co tam wskrzesza zmarłych, moze tez wirus? moze te promienie z kosmosu czy co to tam bylo i to one jakos przejely nam nimi kontrole jak pasozytki jakies?
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Wt wrz 20, 16 16:44

No idąc tym tropem to faktycznie każde zombi jest kontrolowane, bo wychodzi, że to co powoduje u danej jednostki efekt zombi, jednocześnie kontroluje tą jednostkę, czy jest to promieniowanie, grzyby czy inne badziewie.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Zielakpl » Wt paź 04, 16 03:09

Ja pierwszy raz z zombiakami zetknąłem się w residencie 2 i to też wg. mnie jest zwykły klasyczny zombie. Wolne, głupie i ciągle głodne ożywione ciało. Tak jak w TWD.

Wysłane z mojego GT-I9060 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 16:21

Skoro w Survive można grać w singlu to jako nolajf mogę brać z powodzeniem, szkoda żeby się zmarnowało.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr sie 23, 17 17:03

Nie chciałbyś założyć własnego Outer Heaven z ziomkami z forum ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 19:47

Jeszcze jakby nie musiał za to płacić - Sony chyba żre z portfela graczy przy rozgrywkach online.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Osvelot » Pt wrz 08, 17 01:10

Zobaczymy, ile Konami będzie chciało zeżreć od graczy za byle pierdnięcie.

I czy w ogóle mechanika skradania będzie wykorzystana w jakimkolwiek stopniu. Z materiałów promocyjnych wygląda na sieczkę, inwazję w stylu tower defense, faza "alert" 100%. Mechanika MGSV/MGO jest bardzo spoko, ale głównie jeśli chodzi o stealth. Zresztą "sukces" MGO3 pokazał, jak gra się broni w wersji łupankowej.

Ale jak nie będzie to kompletny niewypał - to czemu nie spróbować?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr paź 25, 17 09:23

Preordery Survive zaczęły wypływać. Gra ma zadebiutować 20-22 luty (USA-UE), jednak cena z amazona nie napawa optymizmem. Miało być tanio bo to tylko stand alone DLC ale 44 funty to kosztowało ostatnio podstawowe wydanie Śródziemia: Cień Wojny, oczywiście nie obyło się bez masy pierdół za kupienie kota w worku.
Powoli już pękałem i chciałem sobie kooperacyjnie po eksterminować zombie w mechanice MGSV ale poczekam na cenę poniżej stówki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr paź 25, 17 11:28

Bez jaj SAL, nie kupuj tego. Potem ta branża wygląda jak wygląda...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SaladinAI » Śr paź 25, 17 11:54

Czego się spodziewać po (złowrogiej) korporacji. Nadala smutne jest że w pre-orderach konkretnymi dodatkami mają być farby na twarz, dodatkowe postawy avatara czy kolor broni - aspekty czysto kosmetyczne w żaden sposób nie urozmaicające rozgrywki a w erze powszechnych modów zwyczajnie nudne.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr paź 25, 17 12:45

Gillian napisał(a):Bez jaj SAL, nie kupuj tego. Potem ta branża wygląda jak wygląda...

Tak jakby moja chęć zagrania w kooperacyjną wyżynke zombie miała jakikolwiek wpływ na wygląd branży. Kupie po mocnej przecenie, jak będzie w sklepach poniżej stówki to zacznę się zastanawiać ale to dopiero gdzieś za rok. Do tego czasu może się wiele wydarzyć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr paź 25, 17 13:24

SALADYN napisał(a):
Gillian napisał(a):Bez jaj SAL, nie kupuj tego. Potem ta branża wygląda jak wygląda...

Tak jakby moja chęć zagrania w kooperacyjną wyżynke zombie miała jakikolwiek wpływ na wygląd branży.

Każdy tak mówi, a potem nagle pojawia się płacz, kiedy wydawcy pakują do kolejnych gier lotboxy, kiedy anulują singlowe kampanie i zamykają kolejne studia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr paź 25, 17 15:29

Bez przesady, za studiami nie płaczę bo zdaje sobie sprawę że koniec studia wcale nie oznacza końca marki a jak mi do gry wpakują lootboxy czy nie dadzą singla to zwyczajnie nie kupuje gry na premierę a nawet całkowicie odpuszczam, z Survive może być tak samo. Jedyny rodzynek jaki mi ostatnio wcisnęli to no man's sky gdzie głód czegokolwiek nowego nałożył mi klapki na oczy i nie zauważyłem jaki to szwindel z premierową kopią.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Śr paź 25, 17 17:09

Nie ma co obwiniać "konsumentów" za stan branży. SAL chce zombie - spoko. Wierzy, że to co zostało z zespołu Koji Pro może zrobić coś fajnego - bardzo spoko.

Optymizm.

Ja się nie gniewam, póki możemy mieć Death Stranding. Nie ma tu czegoś za coś.

Ale chyba są lepsze gry o zombie ;). Czy nie?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr paź 25, 17 19:17

Za stan branży odpowiadają tylko i wyłącznie konsumenci. Wydawcy inwestują w to co się zwraca, czyli za co płacą konsumenci.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Śr paź 25, 17 20:33

Chodzi mi o to że ludzie nie wybierają tego co lubią. Można jednak reagować na trendy na różne sposoby. Jak większość firm chce tylko wyciskać łatwą kasę to tak to wygląda.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr paź 25, 17 20:43

Kto powiedział że survive się zwróci ? Zwłaszcza jeśli wszyscy kupią na wyprzedażach albo z drugiej ręki.

Solidny napisał(a):Ale chyba są lepsze gry o zombie ;). Czy nie?

No właśnie to może być paradoksalnie jedna z najlepszych gier o zombie, przynajmniej na konsolach. Nie tak dawno przecież fapowaliśmy do możliwości fox engine i dopieszczonych szczegółów w mechanikach Phantom Pain i Ground Zeroes. Tutaj z urzędu dostajemy to samo, trzeba tylko puścić pawia na początku bo tej historyjki z portalami, wymiarami i zombie jednorożcami nie da się nawet po pijaku przełknąć, że o całej aferze z obozem pracy jakim się stało konami nie wspomnę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez uci » So paź 28, 17 11:03

Wystarczy że dokleją do tego łatkę ultra HD i 4K i pójdzie jak ciepłe bułeczki, większości dzisiejszych graczy tak naprawdę potrzebne jest tylko to (no i multi)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » Śr gru 20, 17 22:49

Konami zaś coś spaprało, miała być beta od 18-21 stycznia, tymczasem żadnej bety nie widać, ani na PS Store, ani na MS Marketplace, a nawet chciałem to sprawdzić z ciekawości
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr gru 20, 17 22:51

Jest grudzień dopiero.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » Cz gru 21, 17 11:50

Jprdl urlop mi nie służy

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Survive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron