Postacie i Fabula [SPOILERY]

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Postprzez Bizon » Pn gru 11, 06 16:29

Poganski TROLL napisał(a):J
IMO Rozmowa na koncu tez moze wskazywac na Majora. Zakladam, ze Ocelot rozmawia z kims kogo juz znamy. Jest zaskoczony, i mowi ze tylko 'on' bylby w stanie tak wykorzystac FOX i Big Bossa...


Ocelot na końcu rozmawia z kimś kogo nazywa Big Boss'em. Więc wychodzi na to że BB coś planuje, chociaż nie sądze że to on jest la li lu le lo.
Jaki byłby jego cel? Zawsze myślałem że wybudował OH by zemścić się na Patriotach...
Czyżby BB naprawde oszalał?

Dowiemy sie w PO 2... :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » Pn gru 11, 06 16:57

cóz ale nigdzie nie jest powiadziane że null to przydomek, tylko numer a raczj jego brak.

co wiecej pojawia się znów pentagon jako mąciciel i cos na wzor poprzednika patriotów.

powiem ze zagmatwane to...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SaladinAI » Pn gru 11, 06 17:17

cóz ale nigdzie nie jest powiadziane że null to przydomek, tylko numer a raczj jego brak.


No to Grey Fox i wychodzi nam że Ocelot rozmawia z Campbellem, wszak ten miał przydomek Chicken Fox i nie ważne że ten był zbyt młody żeby zmechanizować Operacje SE, i nie ważne że Frank otrzymał rangę GF dopiero gdzieś w czasach OH :? Tak to wszystko jest poplątane.....
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Bizon » Pn gru 11, 06 17:31

Miejmy nadzieję że Kojima sie tym razem nie pomylił w obliczeniach i historii postaci (zobaczcie opis BB z blogu kula :D)

Campbell nie... To by było zbyt głupie rozwiązanie jak na Kojime (tak mi sie zdaje :))
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SaladinAI » Pn gru 11, 06 17:44

No to Zero albo....The Boss :shock: Swoją droga to w MGS 1&2 Ocelot był zawsze tylko podwładnym Patriotów, teraz robią z niego największa szychę oraz współzałożycielem The Patriots i szczerze powiedziawszy Mi się to nie podoba. Obawiam się że wraz nadejściem kontynuacji PO to wszystko przestanie się trzymać kupy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 18:21

Ocelot nie rozmawia z BB, przynajmniej ja to inaczej rozumiem.
Ocelot mowi cos takiego: "I want him to join us. (...) Yes, Big Boss"
IMO chodzi o to, że chce, żeby BB do nich dolaczyl.
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bizon » Pn gru 11, 06 18:44

Mi się raczej wydaje że on zwraca się do big boss'a (tak to słyszę)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » Pn gru 11, 06 18:52

mi tez sie wydaje ze on chce nakłonic do współpracy BB, a nie ze z nim gada lub kims o takim nicku.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Psycho_Mantis_3 » Pn gru 11, 06 19:26

On rozmawia z Big Bossem i chce by Frank do nich dołączył. Chodzi o przyszłego Grey Foxa.
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Postprzez Bizon » Pn gru 11, 06 19:28

też mi się tak wydawało. Ale jak na tą "ostatnią rozmowę" to chyba za proste :D
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 20:11

Well, I'll be damned. So it was you who was feeding me information. Yes, the DCI's death should pass as a suicide. They'll claim he did it because he felt responsible for the theft of Metal Gear. We can look forward to a major shake-up on the seventh floor at Langley shortly. It looks as if everything is going the way you wanted it. When the DCI saw the trajectory data you supplied and found out he was the target of the nuclear strike, he brought the Philosophers' documents right to me. Yes, we should have known Gene was serious about launching those nukes... Seems our insurance policy came in handy after all. He did quite well... And now I've got the Legacy. Is that all part of your script, too? Using him and the FOX unit like that... Only you could have pulled it off. But... You won't be using me anymore... ...Battle data... ...from the Perfect Soldier? Genes... genome...? ...I see... Intriguing... I'll help you with the project. But on one condition... I want him to join us. Yes, Big Boss... So that we can become Patriots


Czy nie jest tak, ze ta polisa ubezpieczeniowa (insurance policy) byl wlasnie BB (Ocelot mowi 'He did quite well...')? :>
A poza tym mysle, ze jezeli chodziloby o Franka, to nie uzyli by slowa 'dolaczyl'. To mi raczej do niego nie pasuje. Przeciez on nie do konca wiedzial cos sie do okola niego dzieje ;)
No i faktycznie troche to by bylo za latwe. Chociaz nie mozna tej teorii do konca skreslac. :)
Ostatnio edytowano Wt gru 12, 06 03:08 przez Poganski TROLL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Old Snake » Wt gru 12, 06 02:49

Ja też myślę, że Ocelot chce aby to Big Boss się do nich przyłączył. Nie sądze aby tak nagle Ocelot zaczął pracować dla BB, byc może zwraca się do Majora Zero, który tak naprawdę mącił od początku;)
You won't be using me anymore...

Kiedy to BB wykorzystał Ocelota? To by się nie trzymało kupy aby BB tak szybko przeszedł na drugą stronę.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez Poganski TROLL » Śr gru 13, 06 15:55

A propos spekulacji odnosnie tajemniczego 'niego'. Takie cos znalazlem na forum gamefaqs:

After re-watching the final Gene confrontation on Youtube, I noticed (or rather, someone else did and commented on it) that at 5:24 a "mystery man" is shown.

Watch from about 5:20 - 5:30
http://www.youtube.com/watch?v=O81Lri4Tp_4

It can't be a coincidence that he is shown precisely as Gene speaks the words
"It was all the work of your country and a single deviously cunning strategist."

While this man may be unconnected with the Patriots, it was my understanding that Ocelot's source was also the man who planned Operation: Snake Eather. So it could be a picture of the unknown Patriot.

If you notice, the shadowy figure in the cutscene is not young. He is definitely not Roy Campbell. He could be Major Zero though. Watch closely and you'll see that the mystery man has a line trailing down from his eye, much like Zero's scar. Granted, it could just be part of the art style, but it's worth consideration.

http://boards.gamefaqs.com/gfaqs/genmes ... c=32379989

Dosyc ciekawa teoria, jednak ja tam sie nie bardzo moge kogolwiek dopatrzec, a juz napewno nie Majora, moze ktos jednak cos wypatrzy ;)
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SaladinAI » Śr gru 13, 06 17:16

Ja tam żadnej blizny nie widzę, natomiast postać ta przypomina Ocelota z końca PO - w każdym bądź razie ta postać jest raczej młoda oraz ma krótkie włosy.

Zresztą zajrzyjcie do tego filmiku, mniej więcej tak w 40 sekundzie:

http://www.youtube.com/watch?v=vPyZrKWWmk0

Ocelot i ta postać z obrazka są bardzo podobne.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gac666x » Śr gru 13, 06 21:37

No czyli okazuje się (według filmiku który podał Solidny), że Frank Jaeger to dziecko które w Mozambiku spotkał BB w MPO a nie Null. Czy sie jednak mylę? (nie oglądałem wszystkiego, ani nie miałem czasu przeczytać tych postów).
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez SaladinAI » Śr gru 13, 06 21:50

Frank to Null
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Poganski TROLL » Cz gru 14, 06 00:06

f the "mystery man" is also believed to have been the mastermind of Operation Snake Eater, then I think it might be John Alexander McCone, who was the head of the CIA in 1964. Here is a quote from Muni Shinobu's MGS site, taken from the Kojima Commentary for MGS3:

Hideo Kojima wrote:
This man, CIA Director, he is the one responsible for thinking up this entire mission, that is why Snake refuses to shake his hand.
(US Director of Central Intelligence 1961 ~ 1965 John Alexander McCone, 1902 ~ 1991.)


Plus, if the game story follows real life history, that means McCone is already out of that particular position by the time MPO rolls around, so the DCI that Ocelot kills at the end of the game is a different man. Plus Ocelot talks to this man after the credits where he mentions the DCI's death, so that means they're not the same as well.

The only problem with this is that there really isn't any official mention of the DCI being the mastermind behind Operation Snake Eater in MGS3, right? So if Kojima changed his mind it would be okay because he never specifically mentioned McCone in any of the games anyway. I'm sure most people wouldn't even know it was the DCI had they not read the Kojima Commentary. And with MGS4 still being in development, Kojima could make this mystery man an entirely new character.


Kolejna dosyc ciekawa teoria, musze przyznac ze bardzo mnie zaciekawila, ale jeszcze nie wiem do konca co o niej myslec.
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez uci » Cz gru 14, 06 08:21

jak dobrze rozumiem, to by bylo wprowadzenie realnych osób w fabułe MGS, i to że te realne osoby serio mieszały coś w fabułach MGS3 i MPO...

może to tez ma związek z tym pojawieniem się prawdziwych ludzi (nie wiem jak to inaczej określić) w MGS4?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Psycho_Mantis_3 » N gru 17, 06 11:36

Dobra, a co z Ewą ? pojawia się w PO ? a może już całkowicie skończyli jej wątek i postać odeszła w zapomnienie...
Jeśli porównują Cię do wirtualnego, ban się zbliża:D
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Postprzez kul2 » N gru 17, 06 11:41

Wystarczy zajrzec na strone do dzialu Postacie/Fabula/Filmy, spokojnie mozesz sam znalezc odpowiedz na to pytanie.

Eva pojawia sie w PO, ale jedynie w trybie online.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Morales » Śr gru 20, 06 03:15

Właśnie skończyłem MGS:PO (pierwszy raz).
W zakładce na stronie Zanzibaru znalazłem wszystkie filmiki z gry.
Zaciekawił mnie "Koniec #2". Jak go uzyskać?? Czy będzie ono podczas powtórnego ukończenia gry?? Tylko proszę bez spojlerów :) Tylko info kiedy ten filmik się pojawia :)

P.S.
Cholera ja chyba bym obstawiał, że Ocelot rozmawia na koniec z Major Tom-em. To by miało sens. Kolo przez całą grę się nie pokazuje, jest tylko info że został aresztowany. Jak kamień w wodę, ma czas żeby informawać Ocelota. Kojima lubi takie myki :) A wprowadzenie ZUPEŁNIE nowej postaci w MGS4 (owego "jego"), nie wzbudzi takiego szoku, jak gdyby okazało się że to ktoś z poprzednich części (jak np. Major Tom- niekoniecznie żywy, chociaż Kojima może wszsytko :) To by było jak obuchem w łeb!!

P.S.2
Pozdro dla WSZYSTKICH MGS MANIAKÓW, to jest mój pierwszy post na tym Forum, napewno nie ostatni :)
Avatar użytkownika
Morales
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr gru 20, 06 03:04

Postprzez uci » Śr gru 20, 06 07:58

a nie dalo by rady tego sprawdzić za pomocą tego kto komu podkłda głos?

jeżeli bylby aktor który podkłądał głos tomowi z MGS3 w MPO, to by mogło oznaczac ze to był on...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez kul2 » Śr gru 20, 06 08:39

Morales napisał(a):Właśnie skończyłem MGS:PO (pierwszy raz).
W zakładce na stronie Zanzibaru znalazłem wszystkie filmiki z gry.
Zaciekawił mnie "Koniec #2". Jak go uzyskać?? Czy będzie ono podczas powtórnego ukończenia gry?? Tylko proszę bez spojlerów :) Tylko info kiedy ten filmik się pojawia :)



Dziwna prosba jak na temat z wielkim napisem spoilery.
To powinna byc druga czesc zakonczenia po prostu, ale jezeli jestem w bledzie bede wdzieczny za wyciagniecie mnie z niego.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Morales » Śr gru 20, 06 14:30

Tak, to poprostu dalsza część zakończenia.
CZYLI JEST TYLKO JEDNO :)

uci napisał(a):a nie dalo by rady tego sprawdzić za pomocą tego kto komu podkłda głos?

jeżeli bylby aktor który podkłądał głos tomowi z MGS3 w MPO, to by mogło oznaczac ze to był on...

Niestety, ale "on" nic nie mówi, także nie da się tego sprawdzić.
-True Patriot
Avatar użytkownika
Morales
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr gru 20, 06 03:04

Postprzez Anik » N sty 21, 07 16:40

SPOILER!!!!!
"It's all part of our plan to make the world she envisioned a reality."
Czyli mniej więcej tak: "To wszystko jest częścią naszego planu by stworzyć świat, który ona wyobrażała (chyba coś w tym stylu... albo "chciała żeby był rzeczywistością") jako rzeczywistość."

To jednak Ocelot chyba wiedział kim dla niego jest The Boss...

A jeżeli chce skończyć z Filozofami (Mr. Director:"You're not planning to betray Philosophers, are you?" Ocelot: Betray? No. I'm going to end them!") to z kim do cholery są ci "Naszego" tzn "My"... Patrioci?

"We will carry on the spirit of the true patriot."

A ja zawsze myślałam że Patrioci "ewoulowali" z Filozofów :/

I kim jest Mr. Director?
Avatar użytkownika
Anik
Crying Wolf
 
Posty: 244
Dołączył(a): N sty 14, 07 14:27
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Johny Sasaki » N sty 21, 07 17:40

Director to o ile sie nie myle prezydent.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez SaladinAI » N sty 21, 07 20:13

I kim jest Mr. Director?


To Dyrektor CIA.

A ja zawsze myślałam że Patrioci "ewoulowali" z Filozofów :/


Tak rzeczywiście można wywnioskować z zakończenia MGS 3, najwyraźniej Kojima zmienił zdanie przy PO.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Teddy » N mar 04, 07 15:54

Mnie najbardziej zdziwiło to, że Snake dopiero w PO przy rozmowie z Gene'em się dowiedział, że przejście The Boss było ukartowane przez rząd. Ja myslałem, że On już wie w 3 :/

Za to wizja przyszłości Elisy na łóżu śmierci ma klimat.
"Snake.. You will destroy Metal Gear. And you will create a new Metal Gear in its place.
Your son will bring the world to ruin. Your son will save the world"
A podczas tych słów przygrywa 'Calling to the Night' a w tle ukazują się arty Solid'a, Liquida i Solidusa, a także znajome nam mechy ;)
Taa, coś niesamowitego.
Obrazek
Wiem jak pasować do siebie mają części..
Avatar użytkownika
Teddy
Half Empty
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 12:04
Lokalizacja: Chełm Silesia

Postprzez Solidny » N mar 04, 07 16:03

Zdziwił się, że wybuch był ustawiony. Myślał, że śmierć The Boss to rozwiązanie awaryjne, bolesna konieczność, tymczasem od początku do końca wszystko grało i było wesoło.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Mr. X » Pn mar 12, 07 14:21

Mnie osobiscie zdziwił fakt ze ow Null to Frank , spodziewałem sie jendak kogos innego. Jakiejs nowej postaci w małym epizodzie PO a nie Franka , no coz ale jak widac prawda zaskoczyła mnie
Mr. X
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron