Postacie i Fabula [SPOILERY]

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Postprzez Johny Sasaki » Śr mar 14, 07 13:50

W terroryzm to nie tylko ja z forumowiczow chce sie bawic jesli chodzi o towarzysza Paytona :twisted:
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Mr. X » Śr mar 14, 07 14:41

Aha no ja tam osobiscie nic do goscia nic mam , to go porywac nie zamiezam oczywiscie 8) . Wybaczam mu pewne błedy , gzechy i zycze owocnej pracy amen :lol:. W sumie moze lepiej ze on sie wzioł za projekt MGS PO niz ktos inny przypadkowy
Mr. X
 

Postprzez Bizon » Śr mar 14, 07 14:48

Mr. X napisał(a):Wybaczam mu pewne błedy , gzechy i zycze owocnej pracy amen


O nie, na wakacjach ja i kul jedziemy do Japonii i my wskakujemy na jego miejsce :D
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Mr. X » Śr mar 14, 07 15:34

Bizon napisał(a):O nie, na wakacjach ja i kul jedziemy do Japonii i my wskakujemy na jego miejsce :D


Ej no ale zabiezcie mnie , moge sie przydac wkoncu np ktos bedzie musiał targac wasze bagaze :lol: . Ahh wakacje w Tokyo o tej poze roku to dobra sprawa , moze poderwiemy jakies Japonki :wink:
Mr. X
 

Postprzez ppompa » Pt mar 30, 07 14:28

ja tez chce jechac.tylko nie mam kasy na bilet.moze ktos mnie przemyci w torbie?odplace w naturze:D
Porządne kredki nie leżą na trawie...
Avatar użytkownika
ppompa
Arnold
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 25, 07 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez slawo » Pt cze 22, 07 00:42

Hymm... jeszcze co do analogii którą ktoś przytoczył pareset linijek temu (że w japonii jak nie poćwiartujesz i spalisz członków ludka to nie możesz powiedzieć, że nie żyje) warto zwrócić uwagę nie tylko właśnie na asepekt śmierci bohatera, ale i "egzotyczną" umowność w szerszym znaczeniu - wątek: g. foxa \ franka j. chyba nie jest taki oczywisty - to że b. boss mówi na jakiegoś "wariota" frank to nie oznaza, że się nie myli :) (hymmm... może było kilka experymentów na byłych wojownikach.....) co do innych kwestii to nieiwiem - nie mam zamiaru bronic głupoty i nie przemyslanych błędów, wynikłych w tak naprawdę nieznanych dla nas na 100% okolicznościach, ale wiem jedno - w "egzotycznych" produkcjach już nie takie rzeczy widziałem a spoglądanie na to wszystko właśnie przez pryzmat umowności pozwala mi spokojnie przyjmować nawet co bardziej niedorzeczne fakty (otwarty umysł pomaga :) ) i ze spokojem spoglądać w przyszłość. Tak naprawdę to jeszcze nie zaznaliśmy przegięcia na dalekowschodnią skalę ;) ... z drugiej strony na całe uniwersum nie możemy spoglądać okiem chłodnego wszystko widzącego, kierującego się realnym tokiem rozumowania, z zachowaniem wszelich zależności przyczynowo-skutkowych, polskiego oka [polaka "na wszystko muszę ponarzekać" zrzędy]* - Kojima nie robi gier dla typowych* polaków, on robi trochę dla siebie te gry - tak jak on che, tak jak on to widzi, tak jak jemu się wydaje, że powinny one wyglądać - jak gdzieś chce żeby było beztrosko : to widzimy rajdena w "dziwnych" sytuacjach; jak gdzieś będzie chciał zrobic troszkę makabrycznie - to zapoda nam vampa (ahh te ich horrory :D ) ... myślę że to trochę siedzi w japończykach... pożylibyśmy tam, pooglądali te ich mangi, pograli w ich gry czy pooglądali ich teleturnieje to też by nam sie udzieliło :) .
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Nevar » So cze 23, 07 12:30

Z kim rozmawia Ocelot w filmiku "Ostatnia rozmowa"? Chyba nie z Big Bossem?
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez slawo » So cze 23, 07 17:23

No chyba nie z BB - w końcu rozmawia z tym "kimś" o wplątaniu BB w jakiś nowy (dla nas stary :) ) projekt ;)
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Johny Sasaki » N cze 24, 07 16:12

Ten nowy projekt to i tak nie taki nowy, bo mowa o dokumentach dotyczacych "Perfect Soldier" a juz Franek Uowca mial z nimi zwiazek.

A Ocelot rozmawia z Gene'm.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Nevar » N cze 24, 07 16:24

Ale on mówi chyba o Gene'ie: "Yes, we should have known Gene was serious about launching those nukes...".
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez Johny Sasaki » N cze 24, 07 17:38

No to jedyna inna sensowna odpowiedz, to, ze gada z Campbellem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez barth » N cze 24, 07 17:43

ludzie z początku nie mogłem się pokapować o co wam biega, ale teraz już wiem i przybywam z oświeceniem dla waszych błądzących umysłów w sprawach zakończenia MPO;).

Nowy projekt o którym mówi Ocelot to nic innego jak 'Les Enfants Terrible', a osoba o której mówi: 'we have to have him in it'(to nie cycat, jakoś mniej więcej tak to brzmiało) to nikt inny jak Big Boss.

A rozmawia z członkami rady Patriotów: 'now we can rebuild the true Patriots'(czy jakoś tak to było).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Johny Sasaki » N cze 24, 07 20:01

No o tym mowilem, ale nie chodzi o LET bo wtedy to sie nazywalo jeszcze "Perfect Soldier".

Ze mowi o Big Bossie to wiemy, za duzo piwa wczoraj wypiles chyba;]

Co do koncowki spieral sie nie bede;P

Zreszta i tak PO jest zjebany;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez barth » N cze 24, 07 20:10

wczorajsze piwo nie ma nic do rzeczy, to troche poplątane wywody są tu winne ;)

a co do ostatniego zdania - jestem zgoła innego poglądu, polemizujemy?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Johny Sasaki » N cze 24, 07 20:48

Nie polemizujemy, po prostu napisz mi co takiego wspanialego jest w zjebaniu pamieci o The Boss jeszcze bardziej niz w MGS3 i naginaniu oraz przekrecaniu faktow znanych i kochanych od 20 lat prawie i od razu przyznam Ci racje :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez barth » N cze 24, 07 22:43

Co jest w tym takiego wspaniałego? Może nie wspaniałego, ale dobrze napisanego. Gra wyjaśnia wiele spraw, najważniejsza z nich jest skąd wziął się w głowie Bossa pomysł stworzenia nacji żołnierzy i skąd miał na to środki!(w końcu był tylko żołnierzem/agentem, w jaki sposób mógł pozwolić sobie na zbudowanie fortecy). Dodatkowo gra pokazuje przemianę Naked Snake'a z samotnika w charyzmatycznego dowódcę. Pokazuje jeszcze dogłębniej dlaczego ten patriota w końcu obrócił się przeciwko rządowi stanów zjednoczonych(kolejne machlojki i przekręty included), oraz po trochu daje wstęp do MGS1.

Zresztą nie masz jeszcze PSP, więc najprawdopodobniej nie grałeś w tę grę?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Johny Sasaki » Pn cze 25, 07 00:23

Skonczylem ta gre na pozyczonym PSP, i owszem o ile srodki na zbudowanie fortecy, przemiana, poznanie Roya (ktory siedzac w wiezieniu daja rozkazy Snakowi na poczatku... lol), poznanie Nulla (to co z nim zrobili czy ok czy nie to ciezko mi ocenic...) sa wg mnie ok, to motyw z The Boss i przeinaczanie niektorych faktow wg mnie sa nie ok.

A powod przemiany w zdeklarowanego wroga USA to wg mnie jak wol jest pokazany w MGS3 (przynajmniej ten, ktory zainicjowal reakcje lancuchowa i byl glowym inicjatorem przejscia na ciemna strone mocy).
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez uci » Pn cze 25, 07 01:55

nom, czasem jak tak pomyślec o fabule, tym co PO zrobilo z MGS3 to aż się ma ochote zrobić z tego niekanoniczną część sagi :) jak Ac!dy.
Ale przyznam że motyw z The Boss i całkowite przekrecenie fabuly 3ki to juz serio zamotanie, w PO2 znów wyjdzie że całe PO było mistyfikacją itd...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez barth » Pn cze 25, 07 09:57

Jakie poprzeinaczane fakty o The Boss? Jest jeden o którym wspomina Gene, ale tu chodzi tylko o program stworzenia idealnego przywódcy, prawie nic to nie zmienia.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez SaladinAI » Pn cze 25, 07 13:22

barth napisał(a):Jakie poprzeinaczane fakty o The Boss? Jest jeden o którym wspomina Gene, ale tu chodzi tylko o program stworzenia idealnego przywódcy, prawie nic to nie zmienia.


O ile pamiętam to chodzi o to że śmierć The Boss nie była przypadkiem ale była z góry zaplanowana poprzez naciski na Volgina żeby ten wystrzelił nuklearny pocisk.

Co do tego kto rozmawia z Ocelotem na końcu gry to nie chodzi raczej o Roya ale ja bym stawiał na Majora Zero ( dlaczego tak jest wyjaśniłem to tutaj w poście Mystery Man)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez slawo » Wt cze 26, 07 11:44

Gene przekręca fakty o TB czy może blefuje? Może tylko prowokuje Johna? Może poprostu się myli (dostał fałszywe info :) ).
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Johny Sasaki » Cz cze 28, 07 18:18

Saladin napisał(a):O ile pamiętam to chodzi o to że śmierć The Boss nie była przypadkiem ale była z góry zaplanowana poprzez naciski na Volgina żeby ten wystrzelił nuklearny pocisk.


Nie pamietam juz jak dokladnie to bylo ujete, ale chodzi mi o ten motyw.

Gene raczej nie blefuje (a przynajmniej to by nie mialo sensu, bo on jest twardy i nie owija w bawelne), chociaz nie zdziwie sie jak w kolejnej czesci tej telenoweli (gronoweli?) zwanej MGS okaze sie, ze Gene pracowal dla chinskiego wywiadu, tak naprawde to on byl prawdziwym Adamem w MGS3 itd itp.
Ostatnio edytowano Cz cze 28, 07 18:23 przez Johny Sasaki, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Old Snake » Cz cze 28, 07 18:36

chociaz nie zdziwie sie jak w kolejnej czesci tej telenoweli (gronoweli?) zwanej MGS okaze sie, ze Gene pracowal dla chinskiego wywiadu, tak naprawde to on byl prawdziwym Adamem w MGS3 itd itp.


Johny, nie strasz ludzi. To już by było przegięcie z ich strony ale wszystko możliwe jest (Null jako Gray Fox).
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez slawo » Cz cze 28, 07 21:19

Albo tak jak już wspomniałem - mozliwe jest, że wychodowali kilku super wojowników (Null, Gray Fox.. może jeszcze o kimś nie wiemy?).
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Infernal Warrior » Cz cze 28, 07 21:44

A czasem Null to nie Gray Fox??
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez slawo » Cz cze 28, 07 22:01

Raczej nie :) to jest, że tak powiem - fizycznie niemożliwe :)
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Bizon » Cz cze 28, 07 22:03

No ale BB mówi (chyba) do niego że go zna i nazywa się Frank Jeager, no nie?
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez slawo » Cz cze 28, 07 22:10

No tak... ale może kojaży kogoś innego z przeszłości..... ja też mogę stanąć na ulicy powiedzieć: "hymmm ja Cię znam...." a potem się kapnąć że to tylko podobieństwo albo inna shiza po paleniu :)

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 9:18 pm ]
Wiemy że snejk uwolnił gray foxa niedługo przed pojedynkiem z Big Bossem w MG - jak wiec big boss w MGS:PO może pamiętać z dzieciństwa małego gray foxa? może właśnie Franka kojarzy a nie Foxa (czy aby mamy 100% pewności, że Frank to Fox?? )
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Bizon » Cz cze 28, 07 22:47

slawo napisał(a):Wiemy że snejk uwolnił gray foxa niedługo przed pojedynkiem z Big Bossem w MG - jak wiec big boss w MGS:PO może pamiętać z dzieciństwa małego gray foxa? może właśnie Franka kojarzy a nie Foxa (czy aby mamy 100% pewności, że Frank to Fox?? )


Ale co to ma do rzeczy że Solid go uwolnił w MG?
Przecież Gray był nawet wtedy wierni Big Boss'owi...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Infernal Warrior » Cz cze 28, 07 23:01

Tak, mamy pewność. Frank Hunter, Frank Jeager ( jakos tak:P ) i Gray Fox to ta sama osoba... BB juz duzo przed powstaniem OH znal Fox'a.
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron