Ulubiony soundtrack

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Ulubiony soundtrack

Postprzez Infernal Warrior » Pn paź 29, 07 15:09

Ciekawi mnie jaki jest Wasz ulubiony soundtrack z serii Metal Gear Solid. Sam żadko ich słucham, a niektórych wogle nie słyszałem jeszcze, więc nie znam ich na tyle, aby się wypowiedzieć ale może spojrzę na Wasze propozycje ;)
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez Bizon » Pn paź 29, 07 16:02

No nie wiem... OST z MGS1 jest naprawdę klimatyczny, ale te zrobione przez Williamsa są niesamowicie dynamiczne i fajne...

Mój ulubiony, to OST z MGS3, ale najbardziej cenię ten z MGS1...

PS Oczywiście ten z MGS2 im nie ustępuje, ale to te dwa są wyróżnione ;)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SaladinAI » Pn paź 29, 07 17:22

Ciężko powiedzieć, ten z MGS 1 jest bardziej oldscholoowy więc może bardziej przemawiają do mnie osty z dwóch następnych tytułów z serii. Zwłaszcza ten z MGS 3 który posiada bardziej melodyjne kawałki od soundtracku z MGS 2, toteż poza grą lepiej mi się go słucha ale uwielbiam obydwa.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Johny Sasaki » Pn paź 29, 07 23:13

Mi najbardziej podoba sie MGS OST (reszta to w sumie wzorowanie sie na nim i mixy) oraz MGS PO OST (jest dla mnie oryginalny w porownaniu do reszty serii).
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Solidny » Śr paź 31, 07 00:50

MGS3 = MGS2 OST

Mocno różne od siebie, ale oba kultowe.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez siddhartha » N sty 27, 08 20:48

Zastanawiałbym się nad soundtrackiem z Mgs1 i Mgs2 , ale który lepszy nie wiem oba świetne.Mgs3 raczej nie, nie jestem fanem bond zagrywek;)
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez Dracu » N sty 27, 08 22:50

znam tylko z MGSI i podobaja mi sie najbardziej w takiej kolejnosci:

Escape
Discovery
Enclosure
Duel|Encounter
i to z MENU :)

No i Virtuos Mission bodajze z trojki ?
Avatar użytkownika
Dracu
Black Viper
 
Posty: 147
Dołączył(a): Pt sty 25, 08 01:25
Lokalizacja: Czestochowa

Postprzez raven_raven » Wt sty 29, 08 21:47

No więc niepomiernie rządzi ten z MGS3 dla mnie, ten feeling lat 60, te stare lata, ta muzyka z elementami odgłosów natury, ta dramatyczność Main Theme'u, podniosłość tej muzyczki z końcówki gry (SPOILER kiedy EVA opowiada o The Boss)... Wspaniały utworek, kiedy Snake skacze z samolotu, kawałek kiedy wspinamy się po tej gigantycznej drabinie... Masakryczna jest ta muza...
Nigdy nie widziałem tych starych Bondów, więc jakoś muzyka nie jest dla mnie Bondowska.

Oczywiście Main Theme jest wspaniały przez całą serię, także kawałki w walce z bossami są wspaniałe w każdej części.

Co tu dużo mówić - prawie wszystko, co wyszło spod batuty Harry'ego Gregsona-Williamsa jest dla mnie genialne. Ale najgenialniejszy jest OST z MGS3.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Gillian » Wt lut 12, 08 20:08

Jednak ten z MGS2.

OST z jedynki owszem dla mnie jest najbardziej klimatyczny i do gry pasuje idealnie. Powiedziałbym nawet że jako oprawa dźwiękowa do gry jest najlepszy. Ale słucha się gorzej poza grą. Brzmieniowo mi nie pasuje - jak jakieś midi. Choć kompozycyjnie świetnie się prezentuje. No i chyba najlepszy MGSowy utwór Riki Muranaki - 'The Best Is Yet to Come', czyste piękno.

Podobnie z sountrackiem z trójki. Mnie męczy, trochę dłuży się. W grze się sprawdza - klimatem pasuje (nawiązania do Bondów - 'Snake Eater' to cudo, odgłosy natury, etc...), ale normalnie, jako tło już mniej. Choć ma 3 miażdżące atuty: 'Don't Be Afraid' Riki, który mnie masakruje jazzowym klimatem; 'Debriefing' będący bardzo ambitnym utworem i 'Way to Fall' Starsailora, który w grze jako utwór "endingowy" zrobił na mnie piorunujące wrażenie.

Natomiast OST z MGS2 najbardziej daje radę pod tym względem. W grze świetnie pasuje, a i słucha się najmilej. Stylistycznie też jest mi najbliższy. Dynamicznie, elekronicznie. Utwory są zróżnicowane i idealnie składają się na długośc albumu (czterdzieści kilka minut - ideał : ). Poza tym niesamowity jazz Muranaki, przepiękny utwór 'Can't Say Goodbye to Yesterday'. Majstersztyk - jak to się komponuje z grą, jaki klimat tworzy. Słuchany poza grą momentalnie przenosi do świata MGS. I bardzo podoba mi się ten zabieg z wrzuceniem w połowie płyty tego kawałka w wersji na piano i pozostawienie pełnej wersji na koniec.
Miażdżąca rzecz!



PS. Ale i tak żaden z tych OSTów nie detronizuje tego z Tekkena 3, którego do dziś słucham bardzo często z przyjemnością : ). Genialny miks elektroniki i gitarowych riffów.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Curtis » Cz lut 14, 08 13:54

Ja jednak wybieram OST z MGS1 dlaczego?? Bo ma klimat tak powalający i jak na tamte czasy to naprawdę wyprzedzał swoje czasy...

Potem MGS2 Naprawdę w tym OST zabrakło utworu Duel który jak dla mnie powinien być nieśmiertelny w MGS i pojawiać się przy każdej walce z Bossem czy to w MGS2 czy MGS3.Co do samego OST kapitalny Main Theme i sporo innych ciekawych utworków

OST z MGS3 powala mnie najmniej za bardzo Bondowski najbardziej z tego OST lubię kawałki Snake Eather i Way to Fall
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez MrPayne » Pn cze 09, 08 18:03

MGS3. Piekielnie podoba mi się feeling lat sześćdziesiątych i porządne motywy albumu. "Ocelot Youth", po rozwinięciu motywu jest świetny, "Main Theme" budzi dreszcz emocji, "Snake Eater" rzeczywiście jest bondowski, ale mi to nie przeszkadza, "Don't Be Afraid" to przepiękna aranżacja... A "Old Metal Gear" mogliby grać na weselach. ;) Inne OSTy też trzymają poziom, ale ten najbardziej przypadł mi do gustu.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez Snake 0001 » Pn cze 09, 08 18:14

Najbardziej podobał mi się OST z MGS1 i 3. Z jedynki to najbardziej urzekły mnie takie utwory jak "Rex's Lair" i "The Best Is Yet to Come". "Duel" tez był świetny i nadawał niezwykłego klimatu pojedynkom. A co do OST z MGS3 to podobał mi się praktycznie każdy utwór (a w szczególności Main Theme i "Life's end").
"Name means nothing on the battlefield."
Avatar użytkownika
Snake 0001
Ultra Box
 
Posty: 85
Dołączył(a): N cze 08, 08 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Moody132 » Śr wrz 03, 08 12:47

Mi najbardziej sie podoba ten z MGS 1. A z dwojki lubie tylko Main Theme, zreszta ktorego nienawidzie w jedynce.
Moody132
Fire Trooper
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr cze 25, 08 15:50
Lokalizacja: Toruń

Postprzez SALADYN » Śr wrz 03, 08 15:34

MGS 3 SE według mnie najlepszy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Bizon » Śr wrz 03, 08 17:26

SALADYN napisał(a):MGS 3 SE według mnie najlepszy.

Tak długo na forum, a uzasadnienia nadal zapomina :p
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SALADYN » Śr wrz 03, 08 19:05

Uzasadnienie ?
Bo prostu uważam ten OST za najlepszy , głównie za klimat i feeling jaki mi towarzyszy podczas gry.
Nic mnie tak nie nakręca do zrobienia rozpierduchy na motorze jak nielimitowana amunicja i dwa utwory "Sidecar" aż mnie ciarki przechodzą gdy słysze ten motyw.
Do tego temat główny , "Snake Eater" , "Virtuos Mission" , "Ocelot Youth" , "CQC" , "Takin' On the Shagohod" , "Debriefing" i wzruszający szczególnie po takim zakończeniu jaki miał SE utwór "Way to Fall".
Ostatnio edytowano Cz wrz 04, 08 10:57 przez SALADYN, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Sage » Śr wrz 03, 08 19:21

MGS4/MGS2 - bo są najrówniejsze. MGS3 ma kilka naprawde niesamowitych kawałków, ale wszystko co podchodzilo pod lata 60te jakos mi nei przypadło. mgs1 jest zaraz za 4 i 2.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez Drobion » So sty 24, 09 21:57

MGS 3 kilka kawałków naprawdę wpada w ucho np. Ocelot Youth po rozwinięciu kiedy zaczyna się walkę z nim czuć tą zaciekłość ;]

"Snake Eater" to klasa sama w sobie !! Taka piosenka do przemyśleń.

Mi osobiście podoba się sam początek On the Ground - Battle in the Jungle wtedy kiedy Snake zaczyna swoją misję.

No i oczywiście "Main Theme" i wszystko jasne ;)
Drobion
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz gru 04, 08 22:28
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Operator » So sty 24, 09 22:22

Mój ulubiony to Zanzibar Breeze, ale ciężko go znaleźć trochę (przynajmniej w moim przypadku)
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Snake_VR5 » Cz kwi 29, 10 12:50

Zdecydowanie Metal Gear Solid Original Soundtrack i Metal Gear Solid Virtual Existence, są to jak dotychczas jedyne w których każdy utwór lub przynajmniej większość przypadła by mi do gustu. Na kolejnych, które zostały wydane wraz z każdą nową grą było już różnie z tym akurat. Tak więc śmiało oddaje głos na te dwa, oba to takie number one jeśli chodzi o muzykę z serii MGS.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Osvelot » Wt lip 27, 10 12:02

Puchar zgarnia soundtrack z MGS3, drugie miejsce idzie do wszystkich kawałków z MGS2 z "VR" i "Doc(ument)" w nazwie, trzecim muszą się podzielić wszystkie pozostałe, z klasykami (motywy główne, endingi) i highlightami ("Zero Allies!" z PW czy "Encounter" z MGS1/MGO/MGS4/SuperMarioCośtam) na czele, a reszta nieco z tyłu. Wiem, wielkie podium, ale żaden element nie zasłużył sobie na to, żeby być pokrzywdzonym.

No i jeszcze nagrodę jednoosobowej publiczności w postaci mnie, potężny złoty medal, otrzymuje utwór "The World Needs Only One Big Boss", który jest dobitny, wykwintny, kojarzy się z ownowaniem wszystkiego i wszystkich i uważam osobiście go za bardzo inspirujący.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Simon » Wt lip 27, 10 15:38

Ocwelot napisał(a): "The World Needs Only One Big Boss", który jest dobitny, wykwintny


A tak, ta gitara ma niesamowitego powera!
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Osvelot » Wt lip 27, 10 16:05

Simon napisał(a):
Ocwelot napisał(a): "The World Needs Only One Big Boss", który jest dobitny, wykwintny


A tak, ta gitara ma niesamowitego powera!


No ja właśnie do dzisiaj nie wiem, czy jest to gitara, czy czysty ownage zamieniony w dźwięki
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 03, 10 11:31

The World Needs Only One Big Boss! jakoś mnie osobiście nie porwał nigdy aż tak bardzo, skoro już jednak być oryginalnym to jako całość wyróżnił bym jeszcze Metal Gear / Solid Snake: Music Compilation of Hideo Kojima / Red Disc i Metal Gear: Ghost Babel Original Soundtrack. Trzeba przyznać że ktoś tu odwalił kawał dobrej roboty i mimo iż oba mają już trochę latek na ''karku''.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Osvelot » Wt sie 03, 10 11:36

Ooooo tak, Red Disc to ewidentne BOGACTWO. Niektóre wersje z tej płytki biją na łeb wykonania oryginalne i przyszłe mixy. A co do "The World Needs(...)" - miałbyś Harriera, spedalonego wampira, egzoszkielet i P90 z wybuchową amunicją, to byś wiedział, o co mi chodzi.

:D
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Coldman » So sie 07, 10 18:22

Na początek powiem, że aż żal mi nie umieszczać któreś partytury na podium, ale cóż... efekt bajecznie wysokiego poziomu.

1) Peace Walker - najwięcej epickich, szalonych kawałków + 2 świetne (choć inne) wokale;
2) Guns of the Patriots - potężne zróżnicowanie tematów, i każdy na świetnym poziomie;
3) Snake Eater - taki "Debriefing" kręci się w Winampie całe lata ;)

Szczegółowe wyróżnienia (dla części):
- epickość - Peace Walker
- main theme - Sons of Liberty
- wokal - Portable Ops ("Calling to the Night")
- "osobistość" i nostalgiczność - Guns of the Patriots
- "wprowadzenie w klimat" - MGS1 (chyba wiadomo, o jaki utwór chodzi;)
- integralność z wyjątkowym klimatem danej części - Sons of Liberty (elektronika)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Pn sie 09, 10 11:14

Ocwelot napisał(a):A co do "The World Needs(...)" - miałbyś Harriera, spedalonego wampira, egzoszkielet i P90 z wybuchową amunicją, to byś wiedział, o co mi chodzi.


Miałem i nadal nic... :icon_smile:

Coldman napisał(a):main theme - Sons of Liberty


No z MGS2 to muszę prócz tego jeszcze wyróżnić dynamiczny Lethal Encounter i Title z menu gry, oba chyba nie jakiego Norihiko Hibino. Całość wyjątkowo tym razem na Metal Gear Solid 2: Documix [Fan Soundtrack], fani MGS łączmy się !!!
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Osvelot » Pn sie 09, 10 15:31

Noriko Hibino to, zwłaszcza w kwestii jego pracy przy tym "drugim dnie" soundtracku do MGS2 (bo głównym kompozytorem niby był Harry), BOGACTWO na moje uszy. DOLARY, panowie. Kiedy słucham jego dynamiczno-czilałtowych wyczynów z MGS2, czuję się jak MILION DOLARÓW.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez kALWa888 » Pn sie 09, 10 17:33

ja nie mam ulubionego soundtracka do mgsa. Ale ulubiona utwór z creditsów to The best is yet to come.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Osvelot » Wt sie 10, 10 10:27

Właśnie... nie ogarniam fenomenu tego utworu. Wytłumaczy mi go ktoś? I jak coś, co brzmi jak irlandzki folk, ma pasować do Metal Gear Solid?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Następna strona

Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron