Dawid Bowie czy Starsailor?

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Postprzez Simon » Pt lip 24, 09 14:34

Saladin01 napisał(a):Dawid Bowie – Space Oddity i Ashes to Ashes
O rany...
Jak to dobrze, że Koji zdecydował się na Starsailora...Mogę prosić o link do arta/newsa na zanzi? Szukałem i nie mogę znaleźć.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez ColonelAI » Pt lip 24, 09 15:26

Nie lubisz Bowiego? Według mnie ta muzyka bardziej by pasowała do klimatu tej gry.

http://metalgear.wikia.com/wiki/Metal_G ... nake_Eater

Zanzibar to nie jedyna fajna strona o MGS.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Simon » Pt lip 24, 09 15:31

Bardzo lubię 'Heart's filthy lesson' aczkolwiek 'Way to fall' to strzał w dziesiatkę i nie wyobrażam sobie innego endingu. MGS wiki znam i suzkałem tam ale szukałem źle no ale nie offtopikujmy już.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez kul2 » Pt lip 24, 09 15:32

'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Osvelot » Wt lip 27, 10 12:15

Starsailor. Mimo, że Bowiego lubię bardzo - i to w bardziej ogólnym pojęciu, duża część jego muzyki do mnie trafia, a Starsailor już niezbyt... ale wybór do endingu jest 10/10. Ten moment, kiedy Big Boss zaczyna widzieć, co się wokół niego tak naprawdę działo, do czego go zmusili i jak czuje się gracz, który go właśnie skończył przez to przeprowadzać i co myśli, wiedząc(znając fabułę innych części), że to dopiero początek jego nie-różami-usłanej drogi. Możnaby się pokusić, że narratorem słów mogłaby być The Boss, ale nie za łatwo to przychodzi, pewnie ze względu na głos męski(?).

No i nie byłbym sobą, jakbym czymś nie zarzucił: http://www.youtube.com/watch?v=fmc2l_Da5Pc
Jest parę music video, ale w żadnym nie zgrali szybkiej części tak dobrze, moim skromnym zdaniem.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Wt lip 27, 10 23:21

A tak zgadzam się "Way to Fall" to jedna z najlepszych pomyłek jakie Kojima mógł zrobić w swojej karierze , po tych paru latach nie widziałbym innej piosenki na jej miejscu.

Co do twojego filmiku Ocwelot, to juz go kiedyś wrzucałem chyba na forum , podobnych na you tube jest zresztą dość sporo ot choćby ten.
Mój ulubiony moment to zdecydowanie od 2:45 do 3:20 czyli ten szybki moment który masz na myśli a który moim zdaniem wyszedł znacznie lepiej niż w filmiku z posta wyżej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Osvelot » Śr lip 28, 10 15:15

Też dobry, a faktem jest, że GMV (o ile się tak mówi, termin AMV dla Anime Music Video jest popularny, a z grami już tak nie jest, huh) jest ogrom aż do porzygu i z reguły nie zwracam na nie uwagi - dlatego właśnie wybrałem tamten, bo scena z biegiem w tunelu niesie podobny dramat i desperację, co -przynajmniej w moim odczuciu- w/w część utworu.
I w ogóle mam coś z motywem desperackiego biegu, to juz inna historia.

W zapodanym wyżej przez ciebie widelcu też się bardzo dobrze zgrywa obraz z melodią, ale już mnie nie chwyta za gardziel(w umiarkowanym bardzo stopniu, też bez przesady) w taki sam sposób. Co by zresztą nie mówić, utwór kozak w MGS3, fani Bowiego muszą się niestety zadowolić "Can you hear me, major Tom?" wplecionym w codec :D
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron