Zmiany na Z

http://www.metalgearsolid.pl - pytania, opinie i cokolwiek co przyszloby Wam do glowy

Moderatorzy: Lost, Ann, GM

Zmiany na Z

Postprzez kul » Cz paź 01, 09 15:27

Z racji tego, ze odin w tym roku bedzie niezmiernie zajety nie ma najemnieszych szans by zmienic system strony i forum.
CHYBA ŻE pojawi sie ktos kto w czynie spolecznym zajmie sie dokonczeniem layoutu pod wordpressa. Niestety ja nie mam czasu szukac kogos takiego, wiec prosze pytajcie znajomych, rodzine, ludzi na innych forach, czy by sie nie podjeli takiego zadania. Z tego co wiem lay jest juz praktycznie gotowy, zostaly jedynie drobnostki.
Byloby przeswietnie gdyby taka osoba podjela sie potem konfiguracji cmsa, tak by dzialal tak jak powinien.
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Gillian » Cz paź 01, 09 17:12

Pod wordpressa nigdy nic nie robiłem, znam za to joomle (z zewnątrz i w miarę od środka), ale skoro lay jest prawie gotowy to zmiana CMSa nie wchodzi w grę?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul » Cz paź 01, 09 17:35

Zupelnie nie mam pojecia jakie mozliwosci oferuje joomle, wordpress zostal wybrany bo jest prosty, ale z odpowiednimi modyfikacjami bardzo ladnie wpasowuje sie w takie moje zaplanowane web 2.0
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Gillian » N sty 10, 10 18:30

Czy cokolwiek w tym kierunku się dzieje?

Bo w mojej głowie pojawił się szatański plan, żeby wziąć te przenosiny na swoje barki. Jakkolwiek z mojej strony możliwość rozpoczęcia jakiejkolwiek pracy nad systemem szacowałbym gdzieś na początek wiosny.

Jak wygląda sprawa layoutu? Czy jest zrobiony ogólny wzór w jakimś psd? Czy może jest to już pocięte do html+css? Ja w takich rzeczach nie siedzę, więc do wiosny ktoś mógłby się tym zająć.

Jakie funkcjonalności serwisu przewidujecie? Czy ktoś z "góry" nad tym myślał? Czy istnieje jakaś ogólna koncepcja? Jeżeli nie, to może są jacyś chętni, z wizją, z pomysłem, z doświadczeniem w projektowaniu takich rzeczy, którzy chcieliby przeprowadzić jakąś burzę mózgów, by mniej więcej ustalić, jak to ma wyglądać od strony działania?

Myślałem nad tym, żeby jednak to zrobić pod Joomla!. Daje większe możliwości, istnieje spore zaplecze techniczne, mnóstwo gotowych modułów i komponentów. Nie widzę też przeciwwskazań, by uruchomić to pod WordPressem, ale WP ma bardziej charakter blogowy, co jest imo pewnym ograniczeniem. Choć to i tak wszystko zależy od tego, jakby ten serwis miał wyglądać. Bo może być i tak, że WP w zupełności wystarczy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez solidus grabczas » N sty 10, 10 19:56

Kumpel ostatnio postawił stronę na joomli (Ma firmę swoją a projekt obejmuje ogólnie więcej rzeczy) dla firmy jednej, pozwolę sobie podać link bo konkurencji dla gram.pl nie robią (produkcji maszyn ale mniejsza) www.samasz.pl
Po rozmowie z nim i drugą osobą robiącą stronę wyszło że aktualna joomla jednak jest dziurawa a efekt końcowy(nie wiem czy kosmetyka się nie zmieni ot co) pod podanym linkiem to efekt niemal całkowitego przerobienia joomli pod własne dyktando. Więc ogólnie żeby na joomli postawić portal dobrze działający to będzie sporo roboty więc to trzeba mocno przemyśleć. Sam na razie nie pomogę bo muszę doszkolić się dokładniej w CSSie, XHTMLu i PHPie jeśli to ma być prawdziwa pomoc a nie próby pomocy. Jeśli będę w stanie postaram się dać z siebie wszystko ku chwale ZL ;)
Welcome back Commander...
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Gillian » Pn sty 11, 10 18:22

Wcale nie musisz znac technologii, by móc uczestniczyć w tej burzy mózgów i coś wymyślić.

A poza tym nikt z tych około 30 osób (poza grabczasem), które tu były przez ostatnie 24h nie wykazuje zainteresowania?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Wt sty 12, 10 14:51

Gdybym się na tym znał to bym pomógł...a tak to mogę co najwyżej uczestniczyć w tej burzy mózgów.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » So sty 16, 10 12:44

Ok, widzę, że nic z tego... Sorry że pytałem ;]
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Pablo Querte » Cz sty 28, 10 18:48

Dobra, znalazłem osobę chętną nad pracą przy stronie. Ma doświadczenie. Piszcie do Hadrona na numer GG: 3646432 tylko proszę się przedstawiać, że od Metal Gear, bo mu "nooby gg spamują" ;P
Avatar użytkownika
Pablo Querte
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 22, 10 20:44

Postprzez SaladinAI » Pt sty 29, 10 17:07

Czy ten Hadron nie chciałby sam tutaj zajrzeć?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Pablo Querte » Pt sty 29, 10 19:26

Zajrzał, przeczytał topic i pracuje nad stroną.
Avatar użytkownika
Pablo Querte
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt sty 22, 10 20:44

Postprzez Gillian » So sty 30, 10 01:51

Nad jaką stroną?

Ok, doceniam, że chcesz pomóc, ale co to za koleś? Nie odezwał się do mnie ni słowem, nie wie co miałby robić, ja sam nie wiem czym się zajmuje, a już "pracuje nad stroną"?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul » N sty 31, 10 19:29

O ile mi wiadomo nie przejales jeszcze kontroli nad calym projektem, wiec dlaczego mialby pisac do Ciebie?;)
Jak juz to powinien pisac do odina, ktorego danych tutaj nie ma.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez odin » N sty 31, 10 20:39

Pod wordpressa nigdy nic nie robiłem, znam za to joomle (z zewnątrz i w miarę od środka), ale skoro lay jest prawie gotowy to zmiana CMSa nie wchodzi w grę?
Joomla jest uposledzonym systemem. Zacznijmy od tego. Robiłem jeden projekt europejski dla mojej szkoły w tym cms'ie i mogę Ci zagwarantować że jest gorszy od samego php-fusion. Zresztą 2 sprawa, nie filtruje zapytań do MySql podawanych w zwykłych polach w hashu, albo innej metodzie zapisu - o ile filtrowania sam sobie nie zaimplementujesz, to go mieć nie będziesz ( zwrócił mi na to uwagę jeden niemiecki nauczyciel [ O_O ], z Socrates/Comenius Project ).


Bo w mojej głowie pojawił się szatański plan, żeby wziąć te przenosiny na swoje barki.
Chętnie o tym z Tobą porozmawiam, ale chodzi o to że nie potrzebna nam osoba która potrafi zainstalować system i przenieć automatem baze, a ktoś z wiedzą schodek wyżej.

Jakkolwiek z mojej strony możliwość rozpoczęcia jakiejkolwiek pracy nad systemem szacowałbym gdzieś na początek wiosny.
Do tego czasu ja już to chyba zrobie, chyba że chcesz pomóc w jakiś sposób. // Przepraszam, w okolicy rozpoczęscia roku szkolnego pewnie.

Jak wygląda sprawa layoutu? Czy jest zrobiony ogólny wzór w jakimś psd? Czy może jest to już pocięte do html+css? Ja w takich rzeczach nie siedzę, więc do wiosny ktoś mógłby się tym zająć.

Jakie funkcjonalności serwisu przewidujecie? Czy ktoś z "góry" nad tym myślał? Czy istnieje jakaś ogólna koncepcja? Jeżeli nie, to może są jacyś chętni, z wizją, z pomysłem, z doświadczeniem w projektowaniu takich rzeczy, którzy chcieliby przeprowadzić jakąś burzę mózgów, by mniej więcej ustalić, jak to ma wyglądać od strony działania?
To raczej zalezy odemnie. Sorry za taką bezpośredność, ale tak to wygląda. Ja pokazuje coś kulowi, potem moderatorom, pozostałym adminom - którzy oceniają czy te rozwiązanie im się podoba. Problem z burzą mózgów jest taki że, jest za dużo pomysłów których nie da się zrealizować w normlanym terminie...

Myślałem nad tym, żeby jednak to zrobić pod Joomla!.
Póki żyje to nie :D Ogólnie nie polecam naprawdę, jeśli zajmujesz się tym jakiś profesionalnie i oceniasz liczbę użytkowników na grupę powyżej 500 indywidualnych ip, to Joomala nie jest Twoim systemem. Wordpress o wiele mniej obciaza procesor, nie zuzywa tak quoty miesięcznej, a co najwazniejsze jest znacznie szybszy.

Kumpel ostatnio postawił stronę na joomli (Ma firmę swoją a projekt obejmuje ogólnie więcej rzeczy) dla firmy jednej, pozwolę sobie podać link bo konkurencji dla gram.pl nie robią (produkcji maszyn ale mniejsza) www.samasz.pl
Po rozmowie z nim i drugą osobą robiącą stronę wyszło że aktualna joomla jednak jest dziurawa a efekt końcowy(nie wiem czy kosmetyka się nie zmieni ot co) pod podanym linkiem to efekt niemal całkowitego przerobienia joomli pod własne dyktando. Więc ogólnie żeby na joomli postawić portal dobrze działający to będzie sporo roboty więc to trzeba mocno przemyśleć. Sam na razie nie pomogę bo muszę doszkolić się dokładniej w CSSie, XHTMLu i PHPie jeśli to ma być prawdziwa pomoc a nie próby pomocy. Jeśli będę w stanie postaram się dać z siebie wszystko ku chwale ZL
Strona jest całkiem ładna, ale nie dopracowana - mimo wszystko. Nawet graficznie ma pare problemów, w tym nie podoba mi się że nagłówki przesuwają się na róznych podstronach. A sama koncepcja jest taka bardzo, nijaka... A co do joomali to mówiłem juz to i owo wyżej, i fajnie że ktoś też to zauważył. Jesli chcesz pomóc pisz, zawsze ktoś mi sie przyda. Ale konkretnie, prace nie zaczną się jeszcze teraz. Bede zaczynał nowy temat z wszelkim info w momencie rozpoczęcia pracy nad stroną.

Dobra, znalazłem osobę chętną nad pracą przy stronie. Ma doświadczenie. Piszcie do Hadrona na numer GG: 3646432 tylko proszę się przedstawiać, że od Metal Gear, bo mu "nooby gg spamują" ;P
Sorry ale nie bawimy sie w takie coś. Nie wiem kim ten ktoś jest, bez urazy. Jeśli będzie chciał pomóc to sam się zgłosi. Ta praca i pomoc nie przewiduje żadnych korzyści, żadnych nagród. Nikt nie dostanie z tego powodu admina, kont na gramie, etc, etc... tak więc niech każdy bohater się zastanowi czy chce spędzić tak z 40h życia na projekcie z którego zyska wdziecznośc, podziekowania, utrzyma coś co dla wielu jest ważnym elementem w sieci. Ale jedynie. Do tego trzeba mieć po prostu zaparcie i lubić to co się robi.

Zajrzał, przeczytał topic i pracuje nad stroną.
Jesli nie chciał napisac do nikogo z adminow to ja dziękuję za taką samodzielną pomoc. Widać że albo nie traktuje tego serio, albo jest mlody po prostu i myśli że zmieni swiat. Przepraszam, jeśli to czytasz, napisz do mnie ( dane w dziale redakcja ), lub kogokolwiek innego. Potraktuj to powaznie, jeśli rzeczywiście chcesz pomóc.

twilite kid, my z kulem jestesmy ciekawi tego jak bardzo osobiście to potraktowałeś :D tak czy siak, fajnie że się przejmujesz. Piona.
//poprawialem bledy
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

Postprzez Gillian » N sty 31, 10 23:36

odin napisał(a):Joomla jest uposledzonym systemem.
Ale dającym dużo więcej możliwości. WP jest zwyczajnym blogiem z rozszerzeniami. Pod Joomlą przy odrobinie pracy można zrobić dużo więcej.

Zresztą zdaję sobie sprawę, że jest to w pewnym sensie upośledzony system, bo przepisywałem jeden cały komponent (SOBI2) i robiłem moduły pod niego.

odin napisał(a):Chętnie o tym z Tobą porozmawiam, ale chodzi o to że nie potrzebna nam osoba która potrafi zainstalować system i przenieć automatem baze, a ktoś z wiedzą schodek wyżej.
Co to jest ten schodek wyżej? Jak wspominałem - pod joomlę co nieco pisałem. Generalnie nie byłoby problemu, żebym miał i przy wp coś pogrzebać.

odin napisał(a):To raczej zalezy odemnie.

Sorry, odin... ale pisałem do ciebie kilka miesięcy temu o tym i milczałeś. Przyjąłem więc, że olewasz sprawę i pomyślałem, że może ja pomogę.

odin napisał(a):Wordpress o wiele mniej obciaza procesor, nie zuzywa tak quoty miesięcznej, a co najwazniejsze jest znacznie szybszy.
Bo to prosty blog - jak już też wspominałem.

No chyba że jazda na hurra i klepiemy własny cms? Tylko to już byłaby gruba sprawa.


Osobiście tego nie odbieram. Zaproponowałem pomoc. I tak większość sprawę olała, Ty milczałeś, kul się nie odzywał, więc o osobistym zaangażowaniu nie może być mowy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez odin » Pn lut 01, 10 00:11

sorry, twilite kid
Znajdz to co pisałeś do mnie w archiwum i moje odpowiedzi. Bo na pewno Cie nie olałem, tylko napisałem że zmiany nie będą teraz, lub tez że się odezwe, kiedy będzie potrzebna pomoc. Nie pamiętam co było kilka miesięcy temu, ale na pewno bym Cie nie olał bo tego po prostu nie robie: zawsze odpisuje na wiadomości od ludzi z forum. To że nie mam czasu aktywnie sie udzielac na forum nie oznacza że mam was gdzieś: ba, bardzo bym się cieszył gdybym miał tyle wolnego czasu co Wy żeby posiedzieć i pokomentować w niektórych tematach :)

Pod Joomala na pewno nie da sie zrobić więcej:
bo chociazby porównując modułowośc obu silników
bo baza rozszerzeń jest wieksza
bo support angielski przewyzsza kazdy mozliwy, nawet platny
bo ilosc themow jest po prostu porazajaca
bo nowe wersje wychodza co 2 tygodnie, w tym 0day
bo latki na kazdy plik uaktualniaja sie same bez Twojej najmniejszej interwencji
bo caly blog mozna przeksztalcic w cokolwiek ze chcesz ze wzgledu na rewelacyjnie zbudowaną uniwersalność
bo ilość rzeczy jakie trzeba zmieniać w wordpressie po instalacji zwykle jest bardzo mała, a są nawet paczki samokonfigurujące się
bo fully loaded wordpress jest i tak lżejszy niż podstawowa joomala (przypomne sytulacje jak home wywalal serwisy na joomali bo przekraczaly o 700% quota na cpu - nie zostalo to nawet w pelni poprawione, z tego co wiem)
bo cały wordpress jest banalny w obsludze, a przy okazji panel administracyjny jest po prostu bardzo fajny, wyrażny i zbudowany na zasadzie treści zaleśnej od czcionki, i jesli szukasz pomocy to najszybciej znajdziesz ludzi ktorzy znaja sie na WP.

I TO WSZYSTKO jest out in the open. Nie trzeba nic szukać, nic mieszać. Najpopularniejszy, najlepiej zabezpieczony, bardzo szybki, najprostszy w obsłudze więc bardzo przyjazny dla każdego, ilość rozszerzeń jest ogromna, i import treści jest dosłownie z każdego możliwego portalu, silnika, etc...
Jesli chodzi o male strony biznesowe, firmowe, oraz blogi i devblogs to WP stoi dalej na pierwszym miejscu. Nie chce, nie doceniać joomali. To jest ładny skrypt, ale niedopracowany. Gdyby zdobył taką popularność jak wordpress na pewno wykorzystalibyśmy właśnie jego. IMO fajnie ze robiłes przepisywanie i tak dalej.

Teraz określ się co potrafisz zrobić, a wtedy zobaczymy jak możesz się włączyć w robienie czegoś z serwisem. Nie chce po nikim niczego poprawiać i własnie takich ludzi bym potrzebował. Wymagany poziom znajomości (na: tak umiem, nie na: może, jakby sprawdził): wyklep kod w jquery który pobiera obrazek za pomoca skrypty odwolujacego sie do bazy sql, doskladniej komórki z newsa do którego obrazek jest podpozadkowany, i powtarza to dla powiedzmy 7 newsów a następnie robi slide z tych obrazków a kazdy z nich kieruje do Swojego rodzica. Oczywiście jest na to plugin, jasne, ale chodzi o znajomośc tego wszystkiego, jak to działa, jak jest napisane. Tak zeby praca przebiegała sprawnie, bez pytań, bez problemów, bez konsternacji. Możesz sie domyśleć, że praca z ludzmi, czasem wychodzi lepiej - jednak bez nich, kiedy nie musisz patrzeć na wszystko to co zrobili. Sorry ze tak pisze ale jestem bardzo zmeczony i nie mam sily sie skupić więc to tak jakby potok nieskładny myśli.

// dodane:
Oczywiścnie jak np. Grabczas będzie potrafił poprawić artykuły, usunąć całe formatowanie jakie wklejali kiedys ludzie prosto z frontpage i zastosować do powiedzmy jakiegoś wzorca artykułu, też będzie super. Teraz jak tak myślę, to albo byłaby to pomoc czysto z silnikiem (o ile byłaby mi potrzebna, tera nie jestem w stanie powiedzieć), lub z czyszczeniem artów i tej całej ogromnej treści jaką my mamy na stronie. Do tego dużego doświadczenia miec nie trzeba.

Ciesze się że chcesz pomóc naprawde.
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

Postprzez Gillian » Pn lut 01, 10 00:28

Ok, ok... Pisałem wcześniej, że pod wp od środka nie robiłem nic, deklarowałem jedynie możliwość nauczenia się czegoś przy okazji, także w tej chwili nie jestem w stanie spełnić "wymagań".

Widzę, że masz wizję, a myślałem, że po prostu zarzuciłeś chęć pracy nad serwisem. Także się nie wtrącam. Kiedy rzeczywiście już zaczniesz prace to będę mógł się określić, co mógłbym na siebie wziąć.

PMka ode mnie widzę, że stoi wciąż w 'Do Wysłania'.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez odin » Pn lut 01, 10 00:43

Prosze pisz na gadu 2453605, albo mail. Ja naprawde nie mam czasu tego wszystkie sprawdzać, przepraszam, ale teraz po prostu mam za dużo na głowie.
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

Postprzez hadron » Śr lut 03, 10 14:46

Dobra, PabloQuerte pisał do mnie, żeby się z wami skontaktować, no to czekam na konkretne wytyczne.
hadron
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn lut 01, 10 22:15


Powrót do Zanzibar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron