"Zanzibar Breeze" i "Theme Of Solid Snake

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

"Zanzibar Breeze" i "Theme Of Solid Snake

Postprzez Osvelot » Pn sie 02, 10 13:59

Witam serdecznie wszystkich miłośników muzyki z serii Metal Gear.

Jak wszyscy dobrze wiemy, oficjalnie wydane soundtracki, to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest całość muzycznej konstrukcji zarówno tła jak i pierwszego planu wszystkich gier z serii "Naked Or Solid: Snake And Friends". O ile do wielu ze zbiorów udało mi się dotrzeć (i także zarzucić linkami na forum), typu muzyka z VR w MGS1, muzyka wszelaka z MGS2, game recordings z MGS3 i MGS4, to nie mogę dostać się do dwóch naprawdę godnych uwagi smaczków:

http://www.youtube.com/watch?v=a24XfLt6Xd0&NR=1 - Zanzibar Breeze

http://www.youtube.com/watch?v=H5OO2ckez_c&NR=1 - Theme Of Solid Snake

O których wiem tylko tyle, że znajdują się(jako ukryte częstotliwości w codecu) w japońskiej wersji MGS: Integral na PS1, a w wersjach anglojęzycznych ich ewidentnie brakuje. Są to poza tym unikalne względem wszystkich wydanych na OSTach wersje tych utworów.

Czy ktoś miał więcej szczęścia w poszukiwaniach? Rippowanie wątpliwej jakości melodii z YouTube nie wchodzi w grę.

Z góry dzięki za pomoc.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Pn sie 02, 10 22:08

Najlepszym wyjściem jest poproszenie gościa który wrzucał tą muzykę na you tube o przesłanie plików których użył do stworzenia tych filmików.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Osvelot » Wt sie 03, 10 13:41

Heh... starałem się uniknąć tego rozwiązania, bo sam wiem jak to jest. Mam na swoim kanale YT parę "smaczków" z Nine Inch Nails i mam zawaloną skrzynkę wiadomościami typu "SEND ME TEH RED MIX PLZ" czy "ZOMG PLZ MAIL MEH TEH GREEN VERZIUN IT SOUNDS SO MUCH LIEK THE TERMINATOR VERZZZIUN LOOLOL", których nie czytam, nie odpowiadam i nic nie wysyłam. :I

One kozie death, spróbuję. Jak mi powie, żebym sobie sam zrippował to mu po kablu pofrunę i nogi połamię.

Innymi słowy, jest to rozwiązanie, ale na pewno nie najlepsze.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Wt sie 03, 10 21:31

Na takie pytania sam bym nie odpowiadał bo w ogóle ciężko zrozumieć ten ich amerykańsko-internetowy slang ale spróbować nie zawadzi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » Śr sie 04, 10 18:48

Niejaki glupilogin ma je w fatalnej jakosci na youtube.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Osvelot » Cz sie 05, 10 11:46

SALADYN napisał(a):Na takie pytania sam bym nie odpowiadał bo w ogóle ciężko zrozumieć ten ich amerykańsko-internetowy slang ale spróbować nie zawadzi.

Nie no, oczywiście przekarykaturowałem te nazwy PMek, ale część niosła podobny przekaz. Napisałem do gościa, wytężyłem do granic możliwości swoje mózgowe zwoje i wysiliłem się na maksimum elokwencji, zobaczymy, na razie jest to moja jedyna szansa.

kul napisał(a):Niejaki glupilogin ma je w fatalnej jakosci na youtube.

Kul, jakiś koleś w pierwszym poście dał linki do tych kawałków wrzuconych na YouTube w b. dobrej jakości. :D

Poszukiwane są pliki bez straty od kompresji, ot co. :sad1:
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez kul » Cz sie 05, 10 19:34

Ocwelot, wiem. Podalem Ci po prostu inna osobe, ktora moze pomoc.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Osvelot » Pt sie 06, 10 10:51

kul napisał(a):Ocwelot, wiem. Podalem Ci po prostu inna osobe, ktora moze pomoc.

A, rozumiem. Chociaż mam ciężkie podejrzenia, że tylko zgrywał filmik z gry jakimś FRAPSem, a nie zrippował muzę z płytki. Bo z tego co mi wiadomo, to porządne wyprucie jakiegoś kawałka z płyty konsolowej to już nie w kij pierdział.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez ArecaS » Pt sie 06, 10 11:56

A czemu nie? Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Na PSX jeszcze nie było to aż tak skomplikowane jak obecnie, przynajmniej nie we wszystkich grach. Tak odnoszę wrażenie, że ktoś tu jest strasznie wybredny i szuka dziury w całym...
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » Pt sie 06, 10 12:06

PsxMC i wszystko wyciągniesz z płyty w rawie nawet jakbyś chciał.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » Pt sie 06, 10 16:44

Dobra, chłopaki, dobra. Spróbuję. Za dwa miesiące dopiero będę mógł cokolwiek w tym kierunku samodzielnie zrobić, dlatego tyle marudzę i szukam dziury w całym teraz. Jak wrócę z praktyk, do Polski, do swojego nieobłożonego blokadami i niewiadomoczymjeszcze kochanego komputerQa, to wszystek możliwości własnymi spracowanymi rękoma wypróbuję. Teraz szukałem drogi na skróty, bo nie mam takich fajoskich możliwości. Po prostu miałem smaka sobie teraz posłuchać ich (tych utworów) bez charczenia, na odtwarzałce MP3.

Zwady nie szukam, dupy nie zawracam, serdecznie pozdrawiam.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Pt kwi 15, 11 18:02

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Osvelot » Pt kwi 15, 11 21:39

Oż cholera, niezmącone 128kbps, to już jest słuchalne! :D


Dzięx, man! Gdzie to znalazłeś, tak swojo drogo? Pół internetu przekopałem. Tylko nie mów, że było w drugim pół.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » So kwi 16, 11 00:26

http://www.listentoyoutube.com/

Zrippowałem z youtube korzystając z tej strony, nie zawsze działa ale jak już zaskoczy to jak widzisz efekt jest jaki jest.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Osvelot » So kwi 16, 11 10:07

';..;' Ale brzmi lepiej, niż w filmiku na YT...

Stronkę znam i nie próbowałem nawet nią rippować, bo z filmiku 240p nie mogło wyjść nic dobrego :U A jednak?

<makowieckiband> <nierozumiemtegoswiata>

Tak czy inaczej, nadal dłubię w tych płytkach z japońskim MGS:Integral, jak dopadnę kawałki w CD-quality, to się na pewnix podzielę i będzie festiwal.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » So kwi 16, 11 14:28

To ja bym poprosił jeśli sie uda wytargać jakieś utworki o ten kawałek który słychać podczas rozmowy Snake'a z Naomi o rodzinie.

http://www.youtube.com/watch?v=VOUeR1v5uZ4

Mniej więcej od 4:30 do 5:37.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Osvelot » So kwi 16, 11 21:44

Zrobię co w mojej mocy. Na razie rokowania nie są najlepsze, znalazłem sam codec z tą rozmową... no i muzyka już tam jest podklejona w tle. No ale skoro nie dogrzebałem się do muzyki w samej sobie, to na razie nie ma żadnej diagnozy. Muszę pokombinować dalej z różnymi wypruwaczami.

Ciekawostka: wszystkie dźwięki z gry samej w sobie (głosy żołnierzy, wystrzały, wypierdy itp.) są w źródle przyspieszone, odsłuchiwanie wszystkiego po kolei jest najpierw zabawne, a potem siada ciężko na mózg.

EDIT: Jakby ktoś chciał smutnąć troszQ, mogę wrzucić krystalicznej jakości dialog z prawie-końcówki MGS jak Snejku znajduje nieżywą Meryl, potem Otacon z nim rozmawia a w tle leci Enclosure ;_;
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron