Vamp?

Kontynuacja losów Raidena od Platinum Games we współpracy z Kojima Productions. Czy fani to przeżyją?

Moderatorzy: Snake., GM

Vamp?

Postprzez SaladinAI » Wt gru 13, 11 19:46

Wampir wraca. To on. Ma nawet starą bliznę i gdyby nie to postawiłbym na klonowanie. Coś czuje że mieczyk na nieśmiertelnego nie przejdzie.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Tidus93x » Cz gru 15, 11 09:54

No bez jaj, Vamp nie żyje. Nawet jeśli przeżyłby walkę z Raidenem w 4ce to na pewno nie zatonięcia wyspy Shadow Moses i samodestrukcyjnych Gekko.
Jak na mój gust chłoptaś jest po prostu do niego podobny i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Faja » Cz gru 15, 11 10:42

To jest na bank Vamp i nie ma co tu na ten temat dalej dyskutować.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SaladinAI » Cz gru 15, 11 12:19

Tidus93x napisał(a): Jak na mój gust chłoptaś jest po prostu do niego podobny i tyle.


Chyba że tą blizne sobie sam wyrył.

Obrazek


Niemniej faktem jest że wygląda trochę inaczej, z stylistyką podpięta pod samuraja. Albo mam lepszy pomysł: było ich dwóch, może i więcej. Ta nieśmiertelność z nanomaszynami to kit.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » Cz gru 15, 11 13:09

shadow moses do zatonięcia miała jeszcze trochę czasu, no i on wcale nie musiał tego przeżyć - grey foxa też zmienili w cyborga po śmierci. Wystarczyło ze podobnie jak w przypadku raidena - dorwali głowę z kręgosłupem i heja.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Cz gru 15, 11 15:08

Tidus93x napisał(a):No bez jaj, Vamp nie żyje
niekanoniczny - sprawdź co to znaczy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Cz gru 15, 11 15:31

Mnie bardziej zastanawia fakt, że go odmłodzili...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez uci » Cz gru 15, 11 16:34

od uśmiechania wygląda młodziej
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Tidus93x » Cz gru 15, 11 17:14

twilite kid napisał(a):
Tidus93x napisał(a):No bez jaj, Vamp nie żyje
niekanoniczny - sprawdź co to znaczy.


A jest już 100% potwierdzone, że Rising jest niekanoniczny? Jeśli tak, zwracam honor.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez SaladinAI » Cz gru 15, 11 18:11

Simon napisał(a):Mnie bardziej zastanawia fakt, że go odmłodzili...


To chyba bardziej kwestia designu odrębnej ekipy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Cz gru 15, 11 18:34

Aha no i bez jaj. Big Boss przeciez nie zyje. Grey Foz tez nie zyje. A skad sie wzieli w kolejnych grach po swojej smierci?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Cz gru 15, 11 18:38

Tym bardziej że kolo miał być nieśmiertelny więc trzymajmy się twardo punktu wyjścia (ma prawo do powrotów jak nikt inny).
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Coldman_3 » Pt gru 16, 11 00:09

Ale wy bzdury gadacie - ja patrzę na te same screeny i widzę dwie inne, choć podobne do siebie postaci. To nie jest Vamp.

Tidus93x napisał(a):A jest już 100% potwierdzone, że Rising jest niekanoniczny?


Przestańcie już trąbić z tym całym kanonem - MGR dzieje się po MGS4, Raiden jest protagonistą, zatem jest to kanoniczna kolejna część serii. Numerki, podtytuły i inne bzdety nie mają nic do rzeczy. Ac!d-y były niekanoniczne, bo tam prócz wzmianki o Campbellu nic nie miały z MGS wspólnego. Nawet Snake okazał się nie-Snakiem.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez SALADYN » Pt gru 16, 11 01:21

Angel de la Paz napisał(a):Przestańcie już trąbić z tym całym kanonem - MGR dzieje się po MGS4, Raiden jest protagonistą, zatem jest to kanoniczna kolejna część serii. Numerki, podtytuły i inne bzdety nie mają nic do rzeczy. Ac!d-y były niekanoniczne, bo tam prócz wzmianki o Campbellu nic nie miały z MGS wspólnego. Nawet Snake okazał się nie-Snakiem.


A co Rising łączy z serią ?
Póki co wiemy że tylko Raiden a poza tym maszyny Gekko i Ray, wątpie żeby Kojima drugi pakował się w zabawę z mieszaniem w kanonie żeby później wszystko szyć jak tylko się da jak to było od MGS2, poza tym Portable Ops jest kanoniczny a jakoś próżno szukać w MGS4 i PW jakiś ważniejszych powiązań, ba można stwierdzić że tamta historia dla Kojimy już nie istnieje.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman_3 » Pt gru 16, 11 03:27

SALADYN napisał(a):wątpie żeby Kojima drugi pakował się w zabawę z mieszaniem w kanonie żeby później wszystko szyć jak tylko się da


Ale tu nic nie muszą mieszać, bo akcja dzieje się po MGS4... Jest to kolejny dowód na to, że zabijaka z kataną to nie jest Vamp, bo ten zginął w czwórce :)

SALADYN napisał(a):A co Rising łączy z serią ?


Uniwersum, protagonista, realia po MGS4... słowem - wszystko ;) Fakt, że jest to slasher niczego nie zmienia. To tak, jakby mówić, że RE4 i RE5 nie są kanonicznymi Resami, bo diametralnie zmieniła się rozgrywka. A są kanoniczne.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez uci » Pt gru 16, 11 09:38

w Ac!dach Snake to był Snake - [spoiler]w jedynce ten prawdziwy originalny a w dwójce jego klon[/spoiler]
Zresztą dużo rzeczy trzyma się motywów z MGS4 - realia właśnie, Gekko, raye, raiden i jego historia. jeżeli akcja toczy się po MGS4 to co gra ma psuć w kanonie?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Pt gru 16, 11 11:50

Angel de la Paz napisał(a):Ale tu nic nie muszą mieszać, bo akcja dzieje się po MGS4...


Kojima lubi poprawiać pewne fakty które pojawiały sie w wcześniejszych częściach i sobie dopowiadać tłumaczenia do już zaistniałych wydarzeń, odcięcie ręki Ocelota i wyjaśnienie kim są patrioci tego najlepszym przykładem także on miesza nawet w sequelach, no i bardziej miałem na myśli tą niby piątą część.
A z RE4 to jeszcze słabszy przykład bo czwartą część z poprzednimi łączy tylko Leon i Umbrella, gdyby nie intro to gra byłaby uważana za niekanoniczna, czy Rising jest kanoniczny to stwierdzimy dopiero po jakimś zwiastunie fabularnym lub najlepiej całej grze póki co wygląda to na totalny spin-off o czym zresztą mówił sam Koji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Tidus93x » Pt gru 16, 11 16:49

Angel de la Paz napisał(a):
Tidus93x napisał(a):A jest już 100% potwierdzone, że Rising jest niekanoniczny?


Przestańcie już trąbić z tym całym kanonem - MGR dzieje się po MGS4, Raiden jest protagonistą, zatem jest to kanoniczna kolejna część serii. Numerki, podtytuły i inne bzdety nie mają nic do rzeczy. Ac!d-y były niekanoniczne, bo tam prócz wzmianki o Campbellu nic nie miały z MGS wspólnego. Nawet Snake okazał się nie-Snakiem.


A będę trąbić i podobnie jak SALADYN uważam, że Rising ma tyle do kanonu co Ac!dy. Anyway, czekajmy na oficjalne info.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Coldman_3 » Pt gru 16, 11 17:07

Zresztą, ten osławiony kanon, to wyglądał tak: (prócz Peace Walkera) - 2/3 niedojrzałego pitolenia o bzdurach, 1/3 archaiczny gameplay.

W MGR mamy zmianę proporcji, która wygląda tak: 3/4 nowoczesny rozpierdziel, 1/4 to posiłkowa historia. Skoro tak, to ja już chcę, żeby wszystkie kolejne części było "niekanoniczne" :)
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez uci » Pt gru 16, 11 17:49

ale zmiana skradanki w slasher naprawdę jest powodem tego że gra musi wypaść z kanonu? Jak X to wyścigi i są w kanonie serii J&D :P
wydaje mi się że trzeba trochę wrzucić na luz.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Tidus93x » Pt gru 16, 11 18:25

Angel de la Paz napisał(a):Zresztą, ten osławiony kanon, to wyglądał tak: (prócz Peace Walkera) - 2/3 niedojrzałego pitolenia o bzdurach, 1/3 archaiczny gameplay.

W MGR mamy zmianę proporcji, która wygląda tak: 3/4 nowoczesny rozpierdziel, 1/4 to posiłkowa historia. Skoro tak, to ja już chcę, żeby wszystkie kolejne części było "niekanoniczne" :)


To Twoja opinia, mój drogi. Dla innych kanon to 100% dzieło, a Rising to w 3/4 nawalanka dla zachodu i o dupie maryni a w 1/4 coś nowego, żeby nie mówili, że ciągle to samo.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy ma prawo do własnej opinii.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Coldman_3 » Pt gru 16, 11 18:50

Tidus93x napisał(a):Dla innych kanon to 100% dzieło


Że co?! What? :>
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » Pt gru 16, 11 18:56

Tak trudno zaakceptować, że komuś podoba się to co Tobie nie? Przecież każdy patrzy na to indywidualnie. Dla mnie kanonowe MGSy to bardzo dobre gry, jak dobre opisywałem w odpowiednich tematach. Zwróć uwagę, że każdy kolejny "duży" MGS to było szumne wydarzenie w świecie gier. O czymś to świadczy. Mi MGSy spoza kanonu (choć nie we wszystkie grałem) średnio podchodzą. PO ledwie ruszyłem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman_3 » Pt gru 16, 11 19:01

Zanim ktokolwiek jeszcze poruszy wątek kanoniczności i niekanoniczności, proponuję przeczytać słownik języka polskiego. Można znaleźć w internecie ;) Jak przyswoicie już ten termin, możemy ruszać dalej :)
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Tidus93x » Pt gru 16, 11 19:26

kanoniczny ogólnie przyjęty, autentyczny, obowiązujący; zgodny z kanonami; dotyczący kanonika; (godzina k-a) zob. hora 1; (prawo k-e) rz.kat. kościelne; (wiek k.) wymagany do objęcia pewnych urzędów kośc., przen. przest. wiek kobiety po pięćdziesiątce.


No i? Z tego wynika, że wszystko dobrze interpretujemy. W przełożeniu na ludzki kanoniczne MGSy to takie, których akcja tworzy logiczną ciągłość zdarzeń. Kanoniczny MGS jest wskazywany przez wydawców jako pełnoprawny sequel bądź prequel. Ale to chyba nie o tym dyskusja...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez uci » Pt gru 16, 11 19:40

panowie to temat o vampie - jego klonie, bliźniaku lub kolesiu podobnym do niego, jak chcecie temat do kanonu to albo wydzielić, albo założyć nowy.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » So gru 17, 11 01:29

Tidus93x napisał(a):Rising to w 3/4 nawalanka dla zachodu
Na razie nie zaprezentowano nic, co miałoby się sprzedać na Zachodzie. Jak na ten moment to 100% japońska nawalanka.


Ja nie wiem skąd się nagle przy okazji dyskusji o MGSach rodzą bzdury jakoby to Japończycy zagrywali się tylko w poważne, taktyczne gry, a Zachód zadowalałby się tępymi nawalankami (a niektórzy tu sypią takimi pierdołami na lewo i prawo). Obserwując japoński rynek gier i to co się tam sprzedaje mam wrażenie, że u nas gracze są znacznie bardziej wymagający i poważni, bo u nich 90% list sprzedaży zajmują popierdółki.

I widząc MGR miałem na myśli tylko jedno - że to typowo japońska gra dla typowo japońskich graczy. No chyba że okaże się zupełnie inaczej i dostaniemy bardziej GoWa niż Bayonettę.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » So gru 17, 11 10:00

(pomijam fabułe) to co takiego jest w bayo a co w kratosie że jedna gra jest bardziej jap. a druga zachodnia? System walki? Bohater?
Patrząc szczerze dostajemy bardziej vanquisha niż Bayo, a tamten tytuł był o dziwo bardzo zachodni.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Tidus93x » So gru 17, 11 11:24

Widzę, że każdy z nas ma osobną wizję tego, jaka gra jest "zachodnia" a jaka "japońska". Miałem wrażenie, że po GOWie i parciu na gry bez głębszej fabuły, za to z akcją i tylko akcją to domena zachodu. Może się mylę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez SALADYN » So gru 17, 11 11:31

Diabeł tkwi w szczegółach uci, mnie bayo również od pierwszego momentu skojarzyła się z japońską szkołą tworzenia slasherów a w zwiastunie Rising ta japońskość po prostu bije po oczach i uszach, efekt końcowy może być inny ale póki co widać że ktoś tu kierunki marketingowe pomylił albo próbuje wciskać nam kit.

Tidus93x napisał(a):Miałem wrażenie, że po GOWie i parciu na gry bez głębszej fabuły, za to z akcją i tylko akcją to domena zachodu. Może się mylę...


To raczej domena naszych czasów a nie specyfika wynikająca z pochodzenia developera.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Następna strona

Powrót do Metal Gear Rising: Revengeance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron