Książki - co czytasz?

O filmach, książkach, muzyce, religii, filozofii, wszystkich sprawach 'wyższych'

Moderator: GM

Książki - co czytasz?

Postprzez SaladinAI » N kwi 15, 12 11:52

Wprawdzie większość naszych użytkowników ma głównie do czynienia z obrazkami Shinkawy, ale z tekstem pisanym chyba też jesteście zaznajomieni?

Temat ogólny o książkach.

Ostatni czytam mało, mniej niżbym chciał. To wina cen. Ostatni dopadłem w Matrasie opowiadania poświęcone Tolkienowi. 600 stron za 9zł to nie tak źle. Natomiast w Biedronce można dorwać Niedokończone opowieści za 11zł w formacie A5. Coś za dużo tu Tolkiena ;)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Soul » N kwi 15, 12 13:42

Ja czytam cholernie dużo. Ostatnio Pratchett, od nowa cały Sherlock, trochę Poirota, Kroniki Żelaznego Druida (polecam! :D).
A wczoraj od babci pożyczyłem autobiografię Stanisława Grzesiuka. I staram się dokończyć Mroczną Wieżę.
Avatar użytkownika
Soul
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr lut 02, 11 14:59
Lokalizacja: Gallifrey

Postprzez kALWa888 » N kwi 15, 12 14:02

Ja ostatnio zabrałem się za "Dziady" Mickiewicza. Na chwilę przerwałem, na rzecz "Drużyny Pierścienia" Tolkiena. Ogólnie też chciałbym więcej czytać, ale różnie to wychodzi. Jak uporam się z "Władcą Pierścieni" i "Dziadami" to wezmę się za "To" Kinga, jak dotąd widziałem tylko film. Potem przeczytam sobie "Serię niefortunnych zdarzeń" pierwszą część, podobno całkiem przyjemne. Ale już widzę że za krótkie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Gillian » N kwi 15, 12 14:46

Ja ostatnio ze wszystkim na bakier coś jestem. Gier, filmów i książek na półce przybywa, a nie ma się za to kiedy wziąć. Wczoraj na ten przykład kupiłem Siostrzyczkę Chandlera ale od razu zacząłem czytać...

Wcześniej nie mogłem się powstrzymać przed uzupełnieniem trylogii Ciągu o dwie pozycje - po 20zł w Auchan, więc tanio. Tylko przed tym muszę Neuromancera sobie przypomnieć.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » N kwi 15, 12 16:43

Dziady? Takie starocie czytacie? :D

A poważne sam zamierzałem się przebić przez Moby'ego Dicka i wymiękłem. Gęstość monologów sprawiła że zacząłem się pocić. Styl powieści nie był zły ale po kilkudziesięciu stronach dałem se spokój. Znowu to co mamy dzisiaj wydaje się jakieś takie uproszczone.

Co do Kinga, znów widziałem go w Biedronce: tym razem był to Wielki Marsz. Tyle że to kolejny autor, który mnie zmęczył. Ktoś napisał przy okazji małych rozmiarów innej książki, że King zrobiłby z tego trylogię. Dobrze oddaje to sposób jego pisania.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez box » N kwi 15, 12 19:51

przeważnie książki Harlan'a Cobena, Nora Roberts, Rick Riorda, fantastyka i przygotówki też się znajdą. Saga Diamentowy tron :).
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez SALADYN » Pn kwi 16, 12 00:17

Ja bym bardzo chciał mieć czas na czytanie bo to co mam wolnego poświęcam bardziej na tzw socjal event przy piwie lub zaliczanie zaległości growo-filmowych, przydałaby mi sie inna praca taka w której miałbym w sumie te dwie godzinki żeby parę rozdziałów machnąć jak to miało miejsce na przerwach w szkole.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Pn kwi 16, 12 11:34

Po prostu nie marnuj czasu na siedzenie na forum po nocach ;)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Soul » Pn kwi 16, 12 14:09

kALWa888 napisał(a):Potem przeczytam sobie "Serię niefortunnych zdarzeń" pierwszą część, podobno całkiem przyjemne. Ale już widzę że za krótkie.

Ja całe SNZ przeczytałem. Od razu hurtowo czytaj. Wszystkie 13 tomów. Każdy tom jest grubszy od poprzedniego. Może nie jest to grubość Kinga gdzie 800 stron małego druczku to norma, ale taki 13 tom to ma 318 + 11 stron opowiadania które zakańcza wszystkie wątki.
Avatar użytkownika
Soul
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr lut 02, 11 14:59
Lokalizacja: Gallifrey

Postprzez kALWa888 » Pn kwi 16, 12 16:24

Soul napisał(a):
kALWa888 napisał(a):Potem przeczytam sobie "Serię niefortunnych zdarzeń" pierwszą część, podobno całkiem przyjemne. Ale już widzę że za krótkie.

Ja całe SNZ przeczytałem. Od razu hurtowo czytaj. Wszystkie 13 tomów. Każdy tom jest grubszy od poprzedniego. Może nie jest to grubość Kinga gdzie 800 stron małego druczku to norma, ale taki 13 tom to ma 318 + 11 stron opowiadania które zakańcza wszystkie wątki.


Aha, to dzieki za radę. Na pewno z niej skorzystam, tym bardziej że słyszałem wiele opinii żę czyta się szybko i jest ogólnie wciągające.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Soul » Pn kwi 16, 12 17:03

To akurat prawda. Ja w jedna noc kilka tomów na raz przeczytałem (razem wyszło 1024 strony) :D Więc naprawdę szybko. Ale właśnie najlepiej nie robić przerw pomiędzy tomami.
Avatar użytkownika
Soul
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr lut 02, 11 14:59
Lokalizacja: Gallifrey

Postprzez SaladinAI » Pt kwi 20, 12 21:33

23 Światowy Dzień Książki więc promocjami będą sypać jak z rękawa. Czekam aż Dicka obetną, pewnie z 5% dostanę.

Jakby co to dajcie cynk.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Pt kwi 20, 12 21:55

Empik daje chyba 3 ksiazke gratis, tak bylo w poprzednich latach.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » So kwi 21, 12 12:08

Matras już ma niestety tylko 25%.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » So kwi 21, 12 16:23

Oni tam zawsze nowosi maja -20 czy -30%.
Rok temu empik mial chyba 30% znizki w sklepie internetowym czy cos kolo tego.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » So kwi 21, 12 17:19

Przeglądam księgarnie w necie i na razie kiepsko. Trzeba czekać do ostatniej godziny.

A, i nowe-stare opowiadania Sapkowskiego w maju wyskoczy. Maladie i inne opowiadania.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SaladinAI » N kwi 22, 12 16:40

Jest empikowa promocja:

http://www.empik.com/swiatowy-dzien-ksiazki-regulamin

30% rabat na zamówienie powyżej 100zł.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez box » Pn kwi 23, 12 09:19

ja kupiłam w empiku 23.04 książkę i dostałam taki zbiór opowiadań za darmo jest podobnież tydzień książki u nich.
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez SaladinAI » Pn kwi 23, 12 11:21

Więc byłem w Matrasie...jednak obcięcie Dicka z ceny przesyłki to zdecydowanie za mało, w Selkarze i tak chodzą taniej.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Tidus93x » Pn kwi 23, 12 13:19

box napisał(a):ja kupiłam w empiku 23.04 książkę i dostałam taki zbiór opowiadań za darmo jest podobnież tydzień książki u nich.


Ja również, kupiłem płytę bratu na urodziny i dostałem ten zbiór.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez SaladinAI » Pn kwi 23, 12 15:44

To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Pn kwi 23, 12 16:46

Ja w Matrasie skorzystalem z tego -25%.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Pn kwi 23, 12 16:59

Ale co kupiłeś? Jeśli wolno zapytać ;)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Pn kwi 23, 12 19:52

Żegnaj laleczko Chandlera oraz Murami Sputnik Sweetheart- w sumie za jakieś 30zł więc super.

Btw - dawno nie widziałem w księgarni książki za 14.99zł, a tyle normalnie za tego Chandlera chcieli.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Gillian » Cz maja 17, 12 23:35

Czytam tę Siostrzyczkę Chandlera. I na razie bez rewelacji, tak po parę-parenaście stron mi idzie przed snem. I o ile czytając np takiego Murakamiego potrafiłem zawalić parę godzin z nocki i umierać rano, tak tu zasypiam. Ale powiem, że czytając mam cały czas przed oczami Bogarta - aktor rzeczywiście świetnie pasuje do książkowego Marlowe'a ; ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez uci » Pt maja 18, 12 05:15

Ja postanowiłem w jakimś nagłym przypływie natchnienia zabrać się na poważnie za książkowe uniwersum Star Warsów i ruszyć chronologicznie wydane w polsce książki.
Plan ambitny ale od początku roku pękło już 14 książek i 7 opowiadań, jeszcze jakieś 100 ;]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez Faja » Pt maja 18, 12 06:12

Wczoraj skończyłem książkę pt. "Ja, Ozzy" czyli autobiografię pana Osbourne'a. Jak do tej pory najlepsza autobiografia, jaką kiedykolwiek czytałem. Cięty humor, ostry język, hektolitry alkoholu i tona narkotyków. Świetna pozycja.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez SaladinAI » Pt maja 18, 12 11:59

Dorwałem dziś w Kauflandzie za 5 zł.

Obrazek

Klasyka.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez kALWa888 » Pt maja 18, 12 19:09

Faja napisał(a):Wczoraj skończyłem książkę pt. "Ja, Ozzy" czyli autobiografię pana Osbourne'a. Jak do tej pory najlepsza autobiografia, jaką kiedykolwiek czytałem. Cięty humor, ostry język, hektolitry alkoholu i tona narkotyków. Świetna pozycja.


To bardzo chętnie się zapoznam :). Ogólnie jeszcze fanem Ozzy'ego nie jestem, ale uchodzi za bardzo ciekawą osobistość i myślę że jego autobiografia dostarczy mi całkiem sporo rozrywki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Książki - co czytasz?

Postprzez SaladinAI » Śr cze 13, 12 12:30

Ponownie zabieram się za Światło wirtualne Gibsona. Mówiłem już że ta powieść lepiej mi podchodzi niż bardziej rozpoznawalny Neuromancer? Historia Case'a jest miejscami zbyt naciągana, surrealistyczna i przegięta - co nie znaczy że zła. W "Świetle" atmosfera jest bardziej przyziemna nawet jeśli książka z grubsza realizuje tą samą tematykę choć bez cyberprzestrzeni, tj. eksploruje zagadnienie wtłaczania utopii w współczesnej urbanistyce. Mamy więc większy stopień realizmu, motywy krytyki kapitalizmu połączone z funkcjonalnym zagarnianiem terenów publicznych, ich stopniowym zawłaszczaniem, przez co powieść jest bliższa czytelnikowi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Następna strona

Powrót do Kącik intelektualisty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron