Postacie i Fabula [SPOILERY]

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Coldman_9 » Cz wrz 06, 12 19:44

Tidus93x napisał(a):Kojima tak rzekł. Ale ja mam w dupie jego biadolenie, MPO jest w kanonie i tyle.


Dokładnie. Co mnie obchodzą jakieś zakulisowe wywiady, brak na jakiejś grafice na 25-lecie czy inne głupoty. Gra prezentuje sobą to, co jest w kanonie. Dla mnie nie podlega to dyskusji i na szczęście nie jestem sam.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Cz wrz 06, 12 21:37

Johan napisał(a):na szczęście nie jestem sam.


Oczywiście że nie jesteś sam ale jednak jest to najsłabszy fabularnie MGS po Snake Revenge i dlatego Kojima odsuwa go od kanonu jakby to był jakiś błąd przeszłości, zrozumiałbym nie rozwijanie wątków zaczętych w tej części ale ich całkowite negowanie np rzekomym Gray Foxem w klatce w trailerze Ground Zeroes to przeginka gdy się pamięta jak PO był reklamowy jako zagubiony Missing Link i rozdział w sadze dzięki któremu zrozumiemy "tragedie Big Boss'a", nie wierze też że Kojima nie miał z grą nic wspólnego skoro on nie potrafił odpuścić sobie pracy przy żadnej części nawet RISING który miał być spinoffem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Pt wrz 07, 12 06:22

jak to słaby fabularnie? oprócz wątku z naciskami na volgina cała reszta trzymała poziom i wysoki.

zreszta nie pamiętam teraz kto, ale było mówione w swoim czasie że MGS4 będzie niekompletne bez MPO i wątków w tej części:)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Pt wrz 07, 12 09:20

Naciski na Volgina, powrót (z dupy) Sokolova, fałszywy Metal Gear i ten prawdziwy który jest bez sensu, Zero i śmierć The Boss plus cała masa takich rzeczy i nie słaby tylko najsłabszy w całej serii i to w moim prywatnym rankingu.
A takie pierdoły to pewno Payton opowiadał ale co z tego że niekompletny MGS4 skoro Kojima uznał inaczej i zrobił swoje.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Coldman_9 » Pt wrz 07, 12 12:34

SALADYN napisał(a):nie słaby tylko najsłabszy w całej serii i to w moim prywatnym rankingu.


Jako pewna zamknięta historyjka zjada, jak dla mnie, MGS3 i MGS4 razem wzięte, ale to też mój prywatny ranking. Obok jedynki to druga część z najmniejszą ilością przegięć.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Solidny » Pn wrz 10, 12 23:28

Johan napisał(a):
SALADYN napisał(a):nie słaby tylko najsłabszy w całej serii i to w moim prywatnym rankingu.


Jako pewna zamknięta historyjka zjada, jak dla mnie, MGS3 i MGS4 razem wzięte, ale to też mój prywatny ranking. Obok jedynki to druga część z najmniejszą ilością przegięć.


Johan, poważnie? Ostatnio oglądałem scenki z gry i wszystko co z tej fabuły zrozumiałem, to to, że każdy myślał, że wszystkim dyryguje, ale nad taką osobą była kolejna, która tak naprawdę wszystkim dyrygowała i przewidziała każde wydarzenie, a potem okazało się, że ta pierwsza osoba wkręciła tę drugą i tak naprawdę to ona rządziła. A wszystkiemu winny i tak
Spoiler:

No ale to moja opinia, zresztą większość fabuły, poza finałem, podobała mi się. Mimo wszystko, jak tylko zacząłem PW, od razu poczułem lepszą jakość :)

BTW, to Kojima mówił, że fabuła MGS4 nie będzie dokończona, póki nie skończą jej w PO.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Coldman_9 » Pn wrz 10, 12 23:55

Ustawił nawet to, że będzie udawał przejętego (wręcz przestraszonego), kiedy Volgin walił atomówkę. On to i tak wiedział od początku.


Tylko, że on o tym nie wiedział, bo to ustawił Hot Coldman.

Zaraz po MGS1 i MGS: PW, Portable Ops jest najspójniejszą stylistycznie częścią serii. Jedność miejsca i czasu, piękny ciąg przyczynowo-skutkowy, bez przegiętych postaci wyjętych jakby z innej bajki (nawet szczypta telepatii nie przeszkadza), z super antagonistą w postaci Gene'a, ze strony którego cały czas czuć zagrożenie. Kojima tego skryptu nie napisał, tylko zatwierdził. Była to wartość dodana dla PO? Paradoksalnie okazało się, że tak :)
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Solidny » Wt wrz 11, 12 00:12

Johan napisał(a):
Spoiler:


Tylko, że on o tym nie wiedział, bo to ustawił Hot Coldman.

Zaraz po MGS1 i MGS: PW, Portable Ops ma najspójniejszą stylistycznie fabułę w serii. Jedność miejsca i czasu, piękny ciąg przyczynowo-skutkowy, bez przegiętych postaci wyjętych jakby z innej bajki (nawet szczypta telepatii nie przeszkadza), z super antagonistą w postaci Gene'a, ze strony którego cały czas czuć zagrożenie. Kojima tego skryptu nie napisał, tylko zatwierdził. Będzie to wartość dodana dla Rising? Paradoksalnie może się okazać, że tak.

Gene po prostu powtarzał teksty The Boss - przynajmniej w walce. Poza walką knuł i kombinował. W sumie nawet nieźle załatwił ludzi Snake'a pod koniec.

Ja bym polemizował w kwestii spójności i stylistyki. Moim zdaniem to chyba najbardziej uzależniona od prequela część obok MGS4. Z tą różnicą, że MGS4 miał być taki z założenia - spajać całą serię. Mimo to są ludzie, dla których czwórka to pierwszy ukończony MGS i bardzo im się podobał.

No ale ok, skoro tak Ci odpowiada. Odróżniłbym jednak gusta od "spójności stylistycznej". Do tego trzeba nieco bardziej szczegółowej analizy struktur scenariusza.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Pt wrz 14, 12 04:07

Dajcie spokój już z tym Coldmanem, co prawda mówi że to on zaplanował całą misje ale to na bank chodziło o eliminacje zdrajcy w postaci The Boss a wcześniej przejęcie Sokolova, nie było mowy o przejęciu spadku filozofów poprzez zdradę The Boss, takie misje planuje cały sztab strategów którzy wybierają odpowiedniego agenta, ustawiają kontakty, robią rozpoznanie i opracowują inne plany związane z operacją i Coldman był raczej takim figurantem którego później uciszono wysyłając na zadupie ameryki środkowej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Pt wrz 14, 12 05:59

dlatego po częsci fabułę MPO usunięto w cień.

Ja tylko żałuje MPO z tego powodu że pojawili się tam bohaterowie tacy jak Python czy Null - i to że po prostu znikli podczas pojawienia się PW
A postac Elisy i Ursuli to jedna z moich ulubionych kobiecych postaci.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SaladinAI » Pt wrz 14, 12 09:51

Generalnie MPO to klon pierwszego MGS więc nie ma czego żałować może. I trudno żeby Kojima się do tego odwoływał skoro w tak bezpośredni sposób naśladuje wprowadzone przez niego wątki.

Jednakże - to kompromituje Kojime. Ciągle się powtarza o tym jak Metal Gear powinien zostać przekazany młodszemu zespołowi a po fakcie go neguje.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Pt wrz 14, 12 09:59

szczególnie że zarówno MPO, Ac!d i Ghost babel są świetne.

Ba - tutaj nawet posilili się o nowe patenty, nie mówię już o zbieraniu żołnierzy, ale możliwość pogrania bossami czy nawet specnazowy nóż który strzela.
Ciekawe czy za parę lat przy okazji MGS X zaneguje MGR bo też nie był jego tworem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Faja » Pt wrz 14, 12 10:01

Saladin01 napisał(a):Generalnie MPO to klon pierwszego MGS


w którym miejscu?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SaladinAI » Pt wrz 14, 12 10:05

Fabularnym, choćby starcie Gene i Big Bossa jako nieformalnych synów The Boss imituje konflikt Liquida i Solida, którzy są synami Big Bossa. A historia Pythona i jego przyjaźni z Big Bossem to także nawiązanie do relacji Gray Foxa z Solidem. Fox w sumie też tu się pojawia.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Faja » Pt wrz 14, 12 10:11

A starcie Solida i Solidusa to niby coś innego jest? Powiem więcej, w MGS szukamy Otacona, w MGS2, jego siostry, a w MGS3 Sokolova. Tam też walczymy z całym oddziałem Cobra ("dziećmi" The Boss). Każda część ma tyle wspólnego z MGS, że mówienie o zerżnięciu w przypadku MPO jest grubym naciągnięciem
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SaladinAI » Pt wrz 14, 12 10:16

Chyba Raidena z Solidusem - dwójka kopiowała jedynkę z założeń fabularnych. A Peace Walker to już nie mal back in time bo w sumie Kojima sam powiedział że chce zrobić MGSa dla nowego pokolenia graczy. A MPO to raczej sprawia wrażenie kopiowania z braku własnych pomysłów - co ma swoje złe i dobre strony. Niby daje naśladuje sprawdzone patenty, ale też nic nowego nie wnosi. Osobiście już wolę powtórzenia od Kojimy niż dodatkowy zespół, który będzie tylko kopiował.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Coldman_9 » Pt wrz 14, 12 12:45

Osobiście już wolę powtórzenia od Kojimy niż dodatkowy zespół, który będzie tylko kopiował.


Nie nie wiem, bo akurat w tym przypadku widać, że scenarzyści "dodatkowego zespołu" mieli znacznie lżejsze pióro niż, nie boję się użyć tego stwierdzenia, grafoman Kojima.

Dajcie spokój już z tym Coldmanem, co prawda mówi że to on zaplanował całą misje ale to na bank chodziło o eliminacje zdrajcy w postaci The Boss


On w konsultacji z resztą szych zaplanował tę akcję w jej pierwotnej formie, czyli tak jak mówiła Eva w Debriefing - The Boss wykrada dziedzictwo dla rządu USA. Od siebie jednak dodał atomówki Volgina, aby usunąć The Boss. Zrobić to chciał, bo miał wizję. Jaką, to wiemy z PW.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Solidny » So wrz 29, 12 19:48

Johan napisał(a):
Osobiście już wolę powtórzenia od Kojimy niż dodatkowy zespół, który będzie tylko kopiował.


Nie nie wiem, bo akurat w tym przypadku widać, że scenarzyści "dodatkowego zespołu" mieli znacznie lżejsze pióro niż, nie boję się użyć tego stwierdzenia, grafoman Kojima.

Tyle, że bez "grafomana" ten zespół nie miałby czego kopiować. Swoją drogą, to "zespół" nazywa się Gakuto Mikumi i PO to był jego growy debiut jako scenarzysta. Raczej zatrudniony tylko na potrzebę gry, ale nie wiem na pewno.
Ostatnio edytowano So paź 13, 12 14:57 przez Solidny, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Coldman_9 » Wt paź 02, 12 00:24

Tyle, że bez "grafomana" ten zespół nie miałby czego kopiować


O umiejętnościach pisarskich Kojimy powiem tak - udał mu się rewelacyjnie scenariusz do MGS1, po latach bardzo zbliżył się do tego w MGS: Peace Walker. Natomiast we wszystkich pozostałych Metalach, które pisał, miał ogromne tendencje do pakowania motywów/scen/postaci, które wpakowałby tam typowy grafoman. Pod względem jakości skryptu, uważam, że omawiany tutaj Portable Ops, zaraz po dwóch wspomnianych na początku tytułach, ma trzeci najlepszy skrypt z gier tej serii.
Coldman_9
Vamp
 
Posty: 390
Dołączył(a): Pn wrz 03, 12 18:49

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Hidden » Pn lut 11, 13 01:07

Hej, odkopie temat.

Miesiąc temu specjalnie kupiłem PSP, żeby zagrać w Portable Ops, a przed chwilą natknąłem się na informację, że wyrzucono tę grę z kanonu (szkoda, że nie zauważyłem tego, gdy dwa miesiące temu dowiedziałem się, że ta gra JEST w kanonie, bo zawsze myślałem, że nie...) i zacząłem czytać ten temat. Widzę, że przewinęła się kwestia "Za śmierć The Boss odpowiada Zero". No i tu jest moje pytanie. Kiedy jest o tym w ogóle mowa? O ile mi wiadomo, cała jazda w Portable Ops została zfingowana przez Zero, ale to chyba przeczytałem na jakieś mgs wiki, bo z gry też tego nie pamietam. W ogóle Zero pojawia się tylko na początku gry i potem na samym jej końcu, w ostatnim filmiku. I chyba nawet nic nie mówi.

Chyba, że przespałem połowę gry. :D
Avatar użytkownika
Hidden
Red Blaster
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pn sie 04, 08 13:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Pn lut 11, 13 01:21

jak mnie pamięć nie myli to Cunningam mówi o naciskach na Volgina żeby jednak odpalił tą atomówkę dzięki czemu można było zrzucić winę na The Boss i się jej pozbyć. Niestety już nie pamiętam gdzie się to łączyło z wątkiem Zero
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Hidden » Pn lut 11, 13 01:26

Co do nacisków na Volgina to czytałem, że była to część planu KGB (mimo, że Volgin był z GRU...), żeby zabić The Boss. W grze chyba jednak mówili, że to cały plan zabicia The Boss jest raczej autorstwa Coldmana. Znaczy się "tajemniczego kogoś", a w PW okazuje się, że to Coldman.

Ale roli Zero tu nie widze. :O Przecież on wziął The Boss, by razem założyli Fox. Czemu akurat on chciałby jej śmierci?

EDIT

Istnieje jakieś dosyć zwięzłe streszczenie serii, takie na max parenaście stron? Bo czytają mgs-ową wikipedie to można tydzień stracić i czasem jest niejasna.
Avatar użytkownika
Hidden
Red Blaster
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pn sie 04, 08 13:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Pn lut 11, 13 02:29

W pewnym momencie gry Gene opowiada o operacji Snake Eater i mówi że wszystko zostało zaplanowane przez jednego genialnego stratega, gdy mówi stratega wyświetla się ewidentnie twarz Zero przesłonięta cieniem na tyle że widać tylko tą jego bliznę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Hidden » Pn lut 11, 13 03:33

http://metalgear.wikia.com/wiki/Hot_Coldman#cite_note-1

http://metalgear.wikia.com/wiki/Hot_Coldman#cite_note-2

Z tych przypisów wynika, że jest to bardziej zasługa Coldmana. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie są to sceny z PO. Czy coś oprócz zacienionej twarzy sugeruje Zero? :|

Może przez takie rzeczy Kojima to wyklucza z kanonu...
Avatar użytkownika
Hidden
Red Blaster
 
Posty: 77
Dołączył(a): Pn sie 04, 08 13:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez Solidny » Pn lut 11, 13 05:16

SALADYN napisał(a):W pewnym momencie gry Gene opowiada o operacji Snake Eater i mówi że wszystko zostało zaplanowane przez jednego genialnego stratega, gdy mówi stratega wyświetla się ewidentnie twarz Zero przesłonięta cieniem na tyle że widać tylko tą jego bliznę.

A ja po kształcie głowy rozpoznałem Ocelota :D
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Pn lut 11, 13 10:13

No Zero m.in. manipulował Coldmanem za pomocą Paz
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Pn lut 11, 13 13:07

Całe zamieszanie wynika z tego że PO dostał tego kopa za kanon więc informacje z PW i PO są aktualnie sprzeczne, w PO jest wyraźnie powiedziane że to Zero odpowiada za śmierć The Boss czy to pośrednio czy bezpośrednio nieważne, natomiast w PW wszystko się pomieszało po dialogu który ma miejsce podczas schwytania Snake'a w hangarze Peace Walkera:

Coldman - I know all about you. Tselinoyarsk? 10 years ago?

Snake - You were involved...?

Coldman - The operation to eliminate the traitor? I planned the whole thing.

Co gracze przyjęli jako formalne przyznanie się Coldmana do odpowiedzialności za śmierć The Boss, mało kto zauważa że Coldman mówi o eliminacji zdrajcy czyli już po odpaleniu Davy Crockett'a przez Volgina, nie ma słowa o tym Coldman naciskał na Volgina żeby zdetonował ładunek w Tselinoyarsk.
Mało też który gracz zdaje sobie sprawę że takie tajne operacje muszą być szczegółowe zaplanowane, ktoś musi przygotować kontakty, przykrywki, wyposażenie a więc za operacją Snake Eater stał cały sztab ludzi których też trzeba by oskarżyć, Coldman był osobą która dowodziła taką grupą ludzi którzy przygotowali operacje i nie dam sobie wmówić że to gość który bez jakiś konkretnych pobudek czy motywów umyślnie doprowadził do wydarzeń na Rokovoj Bereg.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez uci » Śr wrz 10, 14 08:07

Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Postacie i Fabula [SPOILERY]

Postprzez SALADYN » Śr wrz 10, 14 16:29

Oficjalny europejski site swoje a Koji pewnie powie swoje i nadal będzie to rozdział znany tylko jako San Hieronymo Crap.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron