Aktualnie grane.

Moderator: GM

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Śr cze 22, 16 04:10

Jakoś tak wyszło i ostatecznie trafiłem na ostatniego klasycznego fajnala i jednego z tych których jeszcze nie miałem okazji skończyć.

FFX HD - czyli 2 fajnale + 2 dodatki na jednej płycie. Jak na razie mega nostalgicznie, stare systemy walki/inventory/muzyka i eksploracja przypominają mi stare dobre czasy fajnalów od 1 do 9.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Tidus93x » N cze 26, 16 19:33

Po sesji, więc mam czas na granie!

Final Fantasy Tactics poszedł na razie w odstawkę, bo zawiesiłem się na walce z Gaffgarionem. Odpaliłem sobie TESIV: Obliviona po tylu latach, pobiegać trochę, pohasać. Boże, jaka nostalgia! Nie grałem w Morrowinda, więc to był mój pierwszy kontakt z TESem i naprawdę uwielbiałem tę grę. A odpaliłem, by nadrobić w końcu Shivering Isles, a nawet nie odpaliłem tego XD.

Również GTA V ruszyło mnie dziś. Jaka ta gra jest dobra! Przywiązanie wagi do szczegółów, realizm itp. Trochę wkurzające są stereotypowe czarne postaci, ale to na razie jedyny minus. Wciągam się!
PS. Misja z Alienami pozamiatała!
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn cze 27, 16 11:00

Odin Sphere Leifthrasir
Wczoraj wieczorem włączyłem sobie demo i przepadłem a jest to ledwo kilka plansz na których możemy wypróbować pięć postaci. Gra jest miksem Beat'em Up i RPG w klimatach fantasy, gameplay niewiele więc odbiega od poprzedniego dzieła studia czyli Dragon's Crown z tą różnicą że plansze są najczęściej kołem bez końca, idąc w lewo w końcu dojdzie się do punktu wyjścia, jest więc miejsce na kombinowanie w trakcie potyczek.
Fabularnie nic nie mogę powiedzieć, demo nie ma w sobie ani krzty historii choć z tego co wiem oryginał (gra jest remasterem z PS2) charakteryzował się ponoć ciekawą historią dla każdej z pięciu postaci które zazębiają się między sobą. Grę pewnie więc będę musiał ukończyć pięć razy że poznać całość.
Same postacie to unikatowy miks wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Valkyria Gwendolyn walczy włócznią i potrafi szybować na duże odległości, Mroczny rycerz Oswald, który robi uniki teleportując się, jest postacią najsilniejszą zadającą najwięcej obrażeń, wróżka Mercedes strzela z kuszy jak z karabinu, niestety nie widziałem żeby posiadała jakieś ataki w zwarciu, Cornelius, dziwne króliko-coś walczy za pomocą miecza skacząc jak szalony po planszy, ostatnią postacią jest Velvet którą można określić jako japoński odpowiednik Kratosa.
Czekam tylko na wypłatę i biorę się za grę, szkoda tylko że nie ma tu znanej z Dragon's Crown kooperacji, może w pełnej wersji dodano jakiś ekstra tryb bo potencjał jest.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn lip 11, 16 11:33

Doom
Ledwo demo zaliczyłem ale ja już jestem kupiony. Brutalny, szybki, z klasycznym gameplayem. Tylko znajdę lukę w kalendarzu gracza i biorę się za niego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Pn lip 11, 16 12:06

Ja zamówiłem kilka FPSowych staroci i będę narzekał grał w: Killzone 2 i 3, Resistance 3 oraz Riddicki: Butcher Bay oraz Dark Athena. Szykujcie się!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn lip 11, 16 12:16

Riddicki ponoś są bardzo dobre.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Ziomaletto » Pn lip 11, 16 16:18

Ja DOOMa przechodzę drugi raz, soundtrack też już w trakcie odsłuchiwania.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Aktualnie grane.

Postprzez ArecaS » Pn lip 11, 16 16:40

Olaboga! SAL polecił "pecetową" grę! Koniec świata! :o
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pn lip 11, 16 17:55

Hahahaha, doomopodobne szuterki już dawno przestały być "pecetowe", mają swoje korzenie w tej platformie ale przestały ją definiować kilka generacji temu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Pn lip 11, 16 21:47

Przeciez Doom wyszedl chyba na wszystkie owczesne konsole.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Pn lip 11, 16 22:26

Ja nawet nie potrafiłem z demem wytrzymać
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Ziomaletto » Wt lip 12, 16 07:29

Faja napisał(a):Ja nawet nie potrafiłem z demem wytrzymać



Jeśli mówisz o becie przedpremierowej, to wypróbuj kampanię. Jest zdecydowanie lepiej.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt lip 12, 16 09:54

Gillian napisał(a):Przeciez Doom wyszedl chyba na wszystkie owczesne konsole.

Tak ale ta gra kilka lat temu nie ukazałaby się na niczym innym poza piecami, aż bije od niej musztardą.

Ziomaletto napisał(a):
Faja napisał(a):Ja nawet nie potrafiłem z demem wytrzymać

Jeśli mówisz o becie przedpremierowej, to wypróbuj kampanię. Jest zdecydowanie lepiej.

Dokładnie, beta Doom zniechęciła ludzi do gry ale nad pełną wersją recenzenci i gracze się rozpływają. Jest demo więc warto się samemu przekonać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt lip 12, 16 10:42

Przecie użyłem słowa demo nie beta
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Wt lip 12, 16 16:37

Uwierzysz że nie zauważyłem ? Jak ktoś narzeka na Doom to jakoś tak z automatu zakładam że to przez bete.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Wt lip 12, 16 17:09

Mi nie podeszlo.

Gram teraz w First Light czyli SADLC do inFamous:SS i bawię się lepiej niż w podstawce. O wiele lepsze poruszanie się jako Fetch po mieście niż jako Delsin. Niby też moc neonu, ale jednak dziołszka używa jej o wiele dłużej więc i więcej umie. Gra podobno krótka, ale to i nawet lepiej, szybciej pęknie.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Wt lip 12, 16 20:43

Gram w koncu w TTS. W sumie fajnie jest sobie przypomniec MGSa z nieco innej perspektywy, ale ten remake jest tez okropnie odarty z klimatu w wielu miejscach - np walka z Ninja. Zauwazylem tez ze mocno kuleje rezyseria dzwieku. W momencie kiedy w oryginale podczas rozmowy z Meryl cichnie muzyka, Snake pyta co sie z nia stalo. Tutaj oczywiscie wciaz sobie gra, co i tak nie przeszkadza Snejowi zadac tego pytania...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » So lip 16, 16 00:44

chyba już wiem co znaczy być niedzielnym tatusiowym graczem, za coś się zabieram i skończyć nie umiem :/

dalej męczę Xenoblade chronicles (mam już mecha, totalna zmiana gry o 180 stopni, w końcu wielkie bestie stają się zwierzyną łowną) i Zeldę WW
A na PS3 odstresowywuje się na Fist Of the North Star
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Cz sie 11, 16 01:02

Kupiłem sobie kilka starszych FPSów tak żeby przegryźć czymś Wiedźmaka, odmóżdżyć się i przy okazji sprawdzić, czy był sens omijać te (niektóre) wielkie blockbustery lata temu.

Pierwszy poszedł Killzone 2. Pograłem godzinkę. Grafa zrobiła spore wrażenie nawet po tych 7 latach, ale gameplay blee... Utwierdzam się w przekonaniu, że takie gry nie są dla mnie. Łażenie od killrooma do killrooma i tyle. Nuda...

Kolejny był Goldeneye 007 na Wii - remake klasyka z N64. Pierwsza misja cudo - szpiegowski klimat, nutka MGSa, skradanie, super. A potem Call of Duty - naparzanka i mordowanie miliona przeciwników. Potem znów klimat na chwilę wrócił, ale nie na długo. Odpuściłem ze 2 misje przed końcem, zawiodłem się zwyczajnie. Zachwalano ten remake, że fajny klimat itd, ale szkoda że to tylko 1/3 gry.

Później wziąłem się za Resistance 3. Dużo lepiej niż KZ2. Jest jakiś klimat, jest chwila oddechu od ciągłego naparzania. Jest trochę z HL2. Ale później i tak zaczeła się robić z tego rzeźnia i mi się odechciało. Kurde tak ciężko zrobić tak genialnie zbalansowanego FPSa jak HL2? Czy te gry muszą polegać na parciu przed siebie i naparzaniu w przeciwników? Odpuściłem, szkoda czasu...

Mam jeszcze na półce KZ3, ale nie wiem czy odpalę. No i mam Riddicka, a właściwie dwa Riddicki w jednym pudle i po Escape from Butcher Bay spodziewam się porządnej gry, bo to był niezły hit w czasach, kiedy robiło się te lepsze FPSy :)


Poza tym grałem w międzyczasie w Stardew Valley. Innym razem się rozpiszę, ale powiem tylko tyle, że to genialne rozwinięcie idei Harvest Moona. Prawdziwa kontynuacja najlepszych odsłon tych z PSX i GBA, bo to co później było na DS było delikatnie mówiąc słabe. Polecam! Niedługo ma być na konsolach :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Faja » Cz sie 11, 16 06:58

Furi
Nowość co od razu wylądowała w plusie. Wcielamy się w synka, co to zakuty w kajdany siedzi w celi. Po chwili zostaje uwolniony za sprawą tajemniczego jegomościa, który od tej chwili będzie nam towarzyszyć pewnie do końca gry. Po 4 bossach, bo gra to głównie walki z bossami i łażenie między nimi, podczas którego ten koleś ględzi jakieś frazesy, mogę powiedzieć, że gra jest piekielnie trudna. Na dodatek jest specyficznie zaprojektowana jeśli chodzi o te walki. Nasz protagonista ma paski życia złożone z bloczków, każdy hit to utrata jednego bloczku, dodatkowo mamy jakby trzy życia. Bossowie natomiast mają paski życia ciągłe i często podwójne no i mają tych żyć 6 czasami 7. Pewnie im dalej tym więcej. Rozwoju postaci nie ma żadnego. Te sekwencje łażenia między bossami mogli by sobie podarować i zamiast nich włączać tylko te ględzenie szalonego królika (ten koleś tak wygląda). Jednak jest coś w tej grze co intryguje, ten królik w moim przypadku, co nie pozwala zapomnieć. Gram dalej.

Life is Strange
Ja pierdziele, jak studio odpowiedzialne za Remember Me, mogło zrobić tak diametralnie inną grę, a przy tym tak zajebistą grę? LiS to jest jedna z lepszych gier ever. Każdy musi w to zagrać. To taka wariacja gier od Telltale tylko pincet razy lepsza. Genialna pozycja.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Cz sie 11, 16 10:50

Kurde, ludziska tak zachwalają Life is Strange a mnie demo odrzuciło bo "to drama dla nastolatków ". Mogliby zamiast dema cały odcinek za darmo rzucić jak to robi Telltale to bym pewnie już dawno łyknął.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez kALWa888 » Cz sie 11, 16 14:50

To czy pierwszy epek nie jest teraz za darmo?
http://www.lifeisstrange.com/free/uk

Mnie raczej odrzucił charakter rozgrywki. Po grach od Telltale mam podobnych tworów dość. No ale sprawdzę sobie w przyszłości, bo to ponoć kawał dobrego scenariusza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Aktualnie grane.

Postprzez uci » Cz sie 11, 16 18:54

Demko DmC też zabijało to co dostajemy w pełnej wersji gdzie już było, ale fakt że LiS robili ludzie od RM mnie na początku mocno zniechęcił, ale teraz jak gdzieś to w końcu dorwę to wezmę w ciemno
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » Wt sie 16, 16 08:01

No i pogralem troche w Escape from Butcher Bay. Spodziewalem sie troszke czegos nieco innego i gra mnie dosc pozytywnie zaskoczyla. Po prologu znajdujemy sie w wiezieniu i mamy szereg mini questow, aby sie z niego wydostac. Strzelanka zaczyna sie dopiero pozniej. Bylo ciekawie, ale ostatecznie mnie nie porwalo. Nie jest to zla gra, jest bardzo dobra, ale chyba nie trafia do mnie ten klimat. Wiec zaczalem szukac dalej czegos, co do mnie trafi sposrod tych zaleglosci z ostatnich lat...

I znalazlem - Mafia II ;). Omijalem ten tytul szerokim lukiem. A bo recenzje przecietne, a bo przeciez wtedy to sie gralo jeszcze w GTAIV, wiec kto by sie przejmowal jakims innym "sandboksem". Pozniej gralo sie w swietne LA Noire a na horyzoncie bylo Sleeping Dogs, ktorym sie jaralem (a ktore ostatecznie mnie zawiodlo). No a potem to juz czekanie na GTAV. Narzekano na to, ze w Mafii poza glownym watkiem nie ma co robic i ze nijak ma sie do tej legendarnej jedynki (w ktora tez nie gralem). Ale teraz postanowilem sprawdzic i to byl dobry strzal. Klimat miasta w pierwszych rozdzialach jest swietny (rok 45, zima), historia wciaga a sam gameplay rowniez jest calkiem soczysty. Nie potrzeba miliona aktywnosci zeby sie dobrze bawic, bo to zaden open world (podobnie jak LA Noire), a tego sie czepianio w reckach. Teraz jestem w polowie gry i nie czuje znuzenia. Realia tamtych czasow sa tak fajnie oddane, ze chce mi sie w to grac ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Aktualnie grane.

Postprzez kALWa888 » Wt sie 16, 16 17:51

Oj, jakbym wiedział że nie grałeś w Mafię i lubisz takie klimaty to od razu bym Ci polecił. Dwie części są świetne, pierwsza naprawdę genialna jak na swoje lata. Na to, że nie ma co robić poza wątkiem głównym narzekano również w pierwszej części - co prawda miasto jest do naszej dyspozycji, ale przecież głównie służy temu aby dojechać do celu - bardziej jak w Driver. No ale dla mnie Mafia to przede wszystkim świetny klimat (w jedynce to lata trzydzieste), fabuła nawiązująca do klasyków kina gangsterskiego i super strzelaniny oraz model jazdy - ten ma się zmienić w trójce - z tego co widzę jest bardziej zręcznościowy, samochód zachowuje się trochę jak w Crazy Taxi, co mnie lekko martwi ;). No ale znów klimatem i fabułą pewnie pozamiata.

Co do dwójki mnie lekko zawiodła fabuła, bo nie opowiada o losach kogoś faktycznie należącego do rodziny oraz to jak wygląda otoczenie po strzelaninach - w jedynce to była miazga. Wszędzie łuski, wraki wybuchniętych samochodów, trupy, krew, zderzaki... Ech, nawet bym przeszedł sobie jeszcze raz :D. Dwójka z kolei nadrabia tym, że można się samodzielnie przebierać, grzebać coś tam z samochodami itp, takie małe pierdoły ale zmieniają w sumie sporo. No i widać że to miasto żyje.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Solidny » Wt sie 16, 16 18:57

kALWa888 napisał(a):To czy pierwszy epek nie jest teraz za darmo?
http://www.lifeisstrange.com/free/uk

Mnie raczej odrzucił charakter rozgrywki. Po grach od Telltale mam podobnych tworów dość. No ale sprawdzę sobie w przyszłości, bo to ponoć kawał dobrego scenariusza.

Najbardziej podoba mi się w LIS to, że w przeciwieństwie do Telltale (z ostatnich kilku lat), gra ma całkiem spoko zagadki (łatwe, ale nie spowalniają narracji) oraz świetnie pasującą do tego typu gier mechanikę. Jesteście ciekawi co by było gdybyście podjęli inną decyzję? To sprawdźcie, o to tu chodzi, czasem nawet trzeba. Może najdzie mnie zagrać ponownie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Lazuli Lapis » Pt sie 26, 16 21:23

Zaczęłam ogrywać BioShock, i naprawdę przeklinam się za ruszenie tego tak późno - w pełni moje klimaty, gameplay dający mnóstwo frajdy, świetny styl, w jakim utrzymane jest całe Rapture i cały ten nastrój lat 50/60 z perspektywy 'na bogato' :) szkoda tylko, że sejwy są tak bardzo skopane, nie ma to jak mieć możliwość zapisu "w dowolnym momencie", po czym musieć od nowa ogrywać ostatnie 15 minut gry, bo twoja i twórców idea "dowolnego momentu" się mocno rozmija...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Aktualnie grane.

Postprzez SALADYN » Pt sie 26, 16 23:12

Ja się wciąż bije ze sobą żeby zacząć drugą część i Infinite, akurat wychodzi remster więc mam idealną szansę na nadrobienie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Aktualnie grane.

Postprzez ArecaS » So sie 27, 16 11:00

Lazuli Lapis napisał(a):świetny styl, w jakim utrzymane jest całe Rapture i cały ten nastrój lat 50/60 z perspektywy 'na bogato' :)

To się nazywa "art deco". Nie musisz dziękować. :) Swoją droga, są skojarzenia ze starą częścią Aperture? Bo ja miałem. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualnie grane.

Postprzez Gillian » So sie 27, 16 11:47

SALADYN napisał(a):Ja się wciąż bije ze sobą żeby zacząć drugą część i Infinite, akurat wychodzi remster więc mam idealną szansę na nadrobienie.


Nie musisz. Dwojka srednia, trojka przehajpowany crap. Nie dziekuj :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry i Konsole

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron