Kasety magnetofonowe w MGSV pełnią rolę znajdziek. Bardzo fajnych znajdziek, które można sobie odsłuchać w dowolnym momencie gry. W iDroidzie, w zakładce „Cassete Tapes” czekają na was trzy listy nagrań. Pierwsza to kasety związanie z fabułą, które dopowiadają sporą ilość wątków i wyjaśniają niektóre zawiłości scenariusza. Taśmy te odblokowują się automatycznie po zaliczaniu misji głównych. Właściwe trzeba się postarać żeby którąś pominąć. Druga lista to kasety z muzyką. Zakładka ta dzieli się na dwie grupy. Pierwsza to muzyka od twórców gry, głównie autorstwa Ludviga Forssella. Druga to muzyka licencjonowana, a konkretnie jedne z największych hitów lat 80-tych, które znają nawet ludzie urodzeni w późniejszych okresach. Trzecia lista to kasety z nagraniami, które z początku będą wydawać się dosyć dziwne, mogą jednak bardzo wam pomóc w grze. Puszczone przez głośnik i zapętlone mają wpływ m.in. na zachowanie przeciwników. Są to jednak jednorazowe wspomagacze, które po użyciu znikają z listy i trzeba je zebrać za każdym razem, gdy zostaną zużyte.
Poniższy poradnik wskaże wam gdzie znaleźć poszczególne kasety. W poszukiwaniach zdajcie się głównie na wasz słuch – im bliżej jesteście danej kasety z muzyką, tym głośniej będzie ją słychać. Źródło dźwięku łatwo też zlokalizować z daleka przy pomocy lornetki.

 

Dostępne od początku:

– Scouting Barren Lands
– Journey to Point C5
– Sands
– Dreamt of an Eclipse
– Afghanistan’s Big Place
– MGO trailer music
– Richard Wagner: „Rides of the Valkyries”

 

Muzyka twórców:

– Nitrogen – W Afganistanie w Serak Power Plant, w budynku znajdującym się w głębi lokacji, na lewo od drogi.
– Ride a White Horse – W Afganistanie, na północ od Lamar Khaate Palace, na posterunku numer 12.
– A Phantom Pain – W Afganistanie, w jednym z baraków w Wakh Sind Barracks
– Behind The Drapery – W Afganistanie, w wiosce Da Wialo Kallai, można ją zebrać już podczas pierwszej misji z ratowaniem Kaza.
– All The Sun Touches – W Afryce, w jednym z namiotów znajdujących się w centrum Munoko ya Nioka Station.
– Take the DW – W Afganistanie, w Smasei Fort, obok radiostacji którą znajdziecie blisko wejścia do jaskiń.
– Midnight Mirage – W Afryce, w jednej z dwóch największych chat Bampeve Plantation.
– The Tangerine – W Afganistanie, na posterunku numer 25, na wschód od Da Shago Kallai.
– Planet Scape – W Afganistanie, na posterunku numer 13 na południe od Sakhra Ee Village.
– How bout them zombies ey? – W Afryce, w budynku na samym końcu drogi wychodzącej z Bwala Ya Masa.
– Snake Eater – W Afryce, na posterunku numer 21, na zachód od Munoko ya Nioka Station.
– 204863 – W Afryce, na posterunku numer 13, na południowy-zachód od Kungenga Mine.
– Dormant Stream – W Afganistanie, na posterunku numer 14, na zachód od Smasei Fort.
– Koi No Yokushiryoku (Love Deterrence) – W Afganistanie, w wiosce  Da Ghwandai Khar, w tym samym pomieszczeniu gdzie znajduje się cel pierwszej, fabularnej misji.
– Heavens Divide – W Afganistanie, podczas misji numer 30. Gdy już będziecie w pobliżu schodów prowadzących na lotnisko gdzie znajduje się cel misji., odbijcie w lewo i idźcie do windy w tyle, magnetofon z kasetą jest w środku.
– Sins of the Father – Nagroda za ukończenie misji numer 30.
– Peace Walker Theme – W misji numer 43, w pomieszczeniu z rannym żołnierzem i największą liczbą celów.
– Quiet’s Theme – Nagroda za ukończenie misji numer 45.

 

Hity lat 80-tych:

– Gloria – Laura Branigan, 1982 – Na lotnisku Nova Braga, na piętrze budynku po drugiej stronie pasa, naprzeciwko głównego terminala.

– Kids in America – Kim Wilde, 1981 – W wiosce Da Shago Kallai, w jednym z budynków na obrzeżach.

– Rebel Yell – Billy Idol, 1983 – W Afganistanie w Mountain Relay Base, zaraz po przejściu przez most, w miejscu z łóżkami polowymi.

– The Final Countdown – Europe, 1986 – W Afganistanie, w Sakhra Ee Village.

– Take On Me – a-ha, 1986 – W Afganistanie, na pierwszym piętrze południowej części Yakho Oboo Supply Outpost.

– Maneater – Daryl Hall & John Oates, 1982 – W Afganistanie, na pierwszym piętrze zrujnowanego pałacu w Lamar Khaate Palace.

– Only Time Will Tell – Asia, 1982  – W Afganistanie, w jednym z budynków w Eastern Communications Post gdzie ma miejsce misja numer 4.

– True – Spandau Ballet, 1983 – W Afryce, w chatce w wschodniej części Kungenga Mine.

– Love Will Tear Us Apart – Joy Division, 1980  – W Afganistanie, w jednym z namiotów znajdujących się w Afghanistan Central Base Camp.

– Friday I’m in Love – The Cure, 1992 – W Afryce, w bibliotece posiadłości znajdującej się w Lufwa Valley.

– Dancing With Tears in My Eyes – Ultravox, 1984 –  W Afryce, w jednym z namiotów w wschodniej części Ditadi Abandoned Village

– You Spin Me Round (Like a Record) – Dead Or Alive, 1985 – W Afryce, na posterunku numer 8, na północnym-zachodzie od Lufwa Valley.

– She Blinded Me With Science – Thomas Dolby, 1982 – W Afganistanie, w północno-wschodnim posterunku od Da Wialo Kallai, oznaczony numerem 18.

– Too Shy – Kajagoogoo, 1983 – W Afryce, w Kiziba Camp, w pobliżu klatek.

– The Man Who Sold The World – Midge Ure (1982 Studio Version) – Jedyna kaseta z licencjonowaną muzyką którą posiadacie od początku gry.

– Quiet Life – Japan, 1981 – W Afryce, w lokacji Mfinda Oilfield, w budynku we wschodniej części rafinerii.

 

Kasety użytkowe:

Afghanistan Music – W Afganistanie, w Wakh Sind Barracks, naprzeciwko drzwi do celi z której ratowaliście eksperta od bioinżynierii. Odtworzona w pobliżu przeciwnika spowoduje jego zaśnięcie. Nie działa w czasie alarmu bojowego i w Afryce.
Central Africa Music – W Afryce, w jednej z dwóch największych chat Bampeve Plantation. Odtworzona w pobliżu przeciwnika spowoduje jego zaśnięcie. Nie działa w czasie alarmu bojowego i w Afganistanie.
Recorded in the Toilet – W Afganistanie, po przejściu przez most w Mountain Relay Base, w pobliżu toalety. Odtworzona w pobliżu tojtoja zniechęca strażnika który ma zamiar sprawdzić okolicę. Nie działa w czasie alarmu bojowego i w Afryce.
Soldier With Stomachache – W Afryce, w lokacji Nova Braga Airport, w pobliżu radaru. Odtworzona w pobliżu tojtoja zniechęca strażnika który ma zamiar sprawdzić okolicę. Nie działa w czasie alarmu bojowego i w Afganistanie.
Afghanistan Soviet Soldier – W Afganistanie, w budynku na północnym końcu Sakhra Ee Village. Kończy alarm bojowy jeśli odtworzy się ją w pobliżu przeciwnika który stracił was z oczu. Kaseta nie działa w Afryce.
Central Africa PF Soldier – W Afryce, w głównym budynku w Nova Braga Airport. Kończy alarm bojowy jeśli odtworzy się ją w pobliżu przeciwnika który stracił was z oczu. Kaseta nie działa w Afryce.
Paz’s Humming – W Bazie Matce. Gdy zbudujecie platformę medyczną i ukończycie pierwsze zadanie z serii „Extract Wandering Mother Base Soldier”, musicie wrócić się do bazy i zajrzeć do pomieszczenia na drugim pietrze platformy medycznej. Po scence kaseta trafi do waszego inwentarza. Z pomocą tej kasety możecie łatwo ukończyć kolejne misje z starymi żołnierzami MSF. Odtworzona w pobliżu celu uspokoi go i da wam szansę na jego szybkie i bezproblemowe unieszkodliwienie.
Quiet Humming – To nagranie trafi do waszej kolekcji gdy Quiet będzie już mogła udać się wami na misję. Wystarczy zdobyć co najmniej 60% jej przywiązania i ukończyć dowolne zadanie. Odtworzenie kasety uspokoi drżenie rąk podczas celowania z widoku FPP.
Bird, Goat, Horse, Wolf, Bear – Nagrania zwierząt znajdziecie na platformie z waszym prywatnym zoo, w pobliżu klatek. Najpierw jednak musicie odesłać do bazy przynajmniej jednego przedstawiciela z każdej grupy zwierząt. Nagrania odtworzone w pobliżu odpowiadającego mu zwierzęca, sprawi że nie będzie uciekać/atakować o ile tylko znajdujecie się w odpowiedniej odległości. Efekt działa również na strażników, którzy odpuszczają dokładniejsze sprawdzenie źródła hałasu.