Octocam – nowy Sneaking Suit

Octocam, to nowy kombinezon Snake’a, którego ten będzie wykorzystywał w czwartej odsłonie Metal Gear Solid. Czym różni się ów strój od swoich poprzedników z MGS i MGS2? Poniższy artykuł spróbuje to wyjaśnić.

Najnowszy Sneaking Suit jest kolejnym, niezwykłym dziełem Otacona. O niezwykłości kostiumu świadczą przede wszystkim jego zdolności adaptacyjne.

Nazwa Octocam, powstała z połączenia angielskich słów Octopus (Ośmiornica. W tym przypadku jej konkretny gatunek, upodobniający się do otoczenia), a także Camuflage (kamuflaż). Określenie kombinezonu doskonale określa jego szczególne właściwości. Strój ten jest w stanie przybierać dokładne barwy otoczenia w jakim się bezpośrednio znajduje. Przykładowo, Snake przylegając plecami do muru, przy nie wykonywaniu żadnych ruchów, upodobni się kolorystycznie do tejże ściany. Należy jednak tutaj zaznaczyć, iż dzieje się tak jedynie z samym tylko strojem, pozostałe wyposażenie bohatera nie zmieni swojej barwy. Kamuflaż Octocam będzie także mógł mieć włączone swoje funkcje w trakcie poruszania się osoby go noszącej, aczkolwiek wtedy barwy maskujące nie będą zmieniały się w czasie rzeczywistym.

Jak w rzeczywistości funkcjonuje Octocam?

Według wszelkich, wstępnych informacji, kombinezon symulować ma zdolności kamuflujące ośmiornicy. Wskazuje to na fakt, że strój ten posiadać będzie specjalną, zewnętrzną powłokę, której działanie można porównać do funkcjonowania telewizorów LCD. Warstwa taka, złożona będzie z kilkuset komórek zawierających pewien środek chemiczny zmieniający zabarwienie pod wpływem napięcia elektrycznego. Dlatego do prawidłowego działania Octocam będzie niezbędna specjalna bateria, ładowana za pomocą specjalnych wejść znajdujących się na kombinezonie. Ilość tych otworów świadczy zarazem, że proces ładowania akumulatorków będzie stosunkowo ułatwiony. Warto wspomnieć, iż mały robot, MG mk.II, będzie mógł posłużyć jako swoista, przenośna ładowarka dla kamuflażu.

Dodatkowo, istotną cechą jest możliwość współpracy Octocam ze specjalną maską, mającą podobne właściwości, co kombinezon, czy też Solid Eye System (przekazujące Snake’owi informacje o pozyskanych broniach i amunicji).

Kamuflaż będzie można ulepszać dzięki dodatkowemu wyposażeniu, takiemu jak: siatki maskujące, kamizelki i ładownice, czy też nawet kompletne kostiumy noszone przez innych żołnierzy. Ta ostatnia możliwość zmniejszy jednakże właściwości maskujące kombinezonu.

Inną ciekawą rzeczą dotyczącą Octocam, jest jego zewnętrzny wizerunek, gdyż Snake po jego założeniu, wydaje się znacznie bardziej silniejszym i krzepkim, co jednocześnie przywodzi skojarzenia ze strojem Solidusa Snake’a z MGS2. Możliwe, iż wskazuje to na fakt, że Octocam jest bardziej egzoszkieletem (jak u Grey’a Foxa), niż zwyczajnym kamuflażem. Nowy Sneaking Suit posiada możliwości nie tylko chroniące ciało bohatera, ale także wspomagające jego układy mięśniowe, lub regeneracyjne. To wyjaśniałoby po części zaskakującą siłę fizyczną Snake’a w tak zaawansowanym wieku.

Tekst napisał uci