Widać tutaj napisy „A-001”, „A-002” i „S-01”

Misje A-001 i A-002 były kolejno drugie i trzecie w serii testów mających zademonstrować, że system startujący Apollo sprawdzi się w krytycznych warunkach operacyjnych. Testy te przeprowadzono odpowiednio – 13 maja 1964 i 8 grudnia 1964 na terenie White Sands, znanym jako ‘Tereny testowe White Sands’. Kompleks ten znajduje się pomiędzy górami Organ, a górami Sacramento w Nowym Meksyku. Białe piaski to po prostu kryształki gipsu, które wydostały się z otaczających gór.
Przez lata na terenach White Sands było wielu szpiegów, rzecz jasna nie wszystkich złapano. Przykładowo, do dziś nie znamy prawdziwej tożsamości szpiega z ZSRR o kryptonimie ‘Perseusz’.
Pojazd startowy w programach A-001 i A-002 był odpowiednio drugim i trzecim z serii Little Joe II, a jak wszyscy doskonale pamiętamy The Fear nazywał swój pistolet na strzałki Little Joe.

Pora na wycinek historii Perseusza.
Według greckiej mitologii, był synem Danae i Zeusa. Danae była jedyną córką Akrizjosa, króla Argos. Nie mógł on pogodzić się z faktem nie posiadania męskiego potomka. Zapytał się wyroczni, czy pewnego dnia to się zmieni. Wyrocznia odrzekła, że pewnego dnia zginie z ręki dziecka swojej córki. Akrizjos zdecydował się nie ryzykować i zamknął córkę w spiżowej komnacie. Jednakże przypadła ona do gustu Zeusowi, który przybył do niej pod postacią złotego deszczu i ją zapłodnił. Danea poczęła syna, tak urodził się Perseusz.
Akrizjosz oczywiście nie był szczęśliwy, ale nie chciał prowokować bogów zabijając swoją rodzinę wrzucił matkę i syna do morza, zamykając ich uprzednio w drewnianej skrzyni. Skrzynia po jakimś czasie dopłynęła do wyspy Serifos, gdzie trafili pod skrzydła Diktysa, brata króla Polidektesa. Polidektes zaopiekował się Perseuszem, wkrótce zakocha się w jego matce, ale bez wzajemności. Uznał, że przyczyną tego faktu jest Perseusz i chciał go usunąć. Namówił go więc do wyprawy po głowę meduzy.

Tyle nam wystarczy, resztę możecie przeczytać tutaj – http://pl.wikipedia.org/wiki/Perseusz_(mitologia)

’Perseusz’ ukradł cenne informacje dotyczące Projektu Manhattan w 1945, a także wydobył informacje o White Sands. Wypada zwrócić uwagę, na to że w swojej nowej książce ‘Every Man Should Try’ Jeremy Stone oskarża jednego z amerykańskich fizyków o bycie ‘Perseuszem’ i nazywa go ‘Dr. X’

Odejdźmy już od ZSRR i rozwoju rakiet.

Według danych amerykańskiego kongresu, ‘A-001’ to nazwa zaproponowanej w 1994 roku poprawki, której twórca chciał by techniczny doradcy d.s. wodoru, przekładali kongresowi raporty dotyczące zagranicznych wydatków na badania wodorowe.
Poprawka została wycofana.
A-002 to nazwa proponowanej poprawki z roku 2001, która miała zmusić GAO do przeprowadzenia badań i w ciągu 4 lat zdała raport kongresowi o tym, czy jest potrzebne wprowadzenie zakazu klonowania. Raport miał zawierać dane o rozwoju technologii medycznej, zaletach leczniczych, podejściu polityków i poglądach etycznych.
W 2001, Izba Reprezentantów, prawie jednogłośnie opowiedziała się przeciwko legalizacji klonowania ludzi.

Można także znaleźć A-001, A-002 i S-01 w dokumentach dotyczących poszukiwań materiałów nuklearnych, oraz nowych źródeł ropy.

S-01 służy także do oznaczania leków zwalczających choroby oczu.