Do premiery MGSV: Ground Zeroes pozostało kilka miesięcy. Przez ten czas producenci wszelakiej maści gadżetów nie dają odpocząć portfelom maniaków co chwila wydając lub zapowiadając kolejny mniej lub bardziej przydatny kawałek plastiku. Prym oczywiście wiodą figurki z których do sklepów właśnie trafiły dwie propozycje od Kaiyodo przedstawiających Raidena z MGR i reedycje Big Bossa z Peace Walkera a także produkty Square Enix czyli Liquid Snake i  Raiden z MGS2 z serii Play Arts Kai. Do końca wyliczanki jednak daleko.

Osoby śledzące Zanzibar już pewnie wiedzą o kolejnych postaciach z uniwersum MGS które doczekają się namacalnych wymiarów w ramach serii PAK. Pierwszy w kolejności będzie Snake z Ground Zeroes w dwóch wariantach kolorystycznych z czego jeden póki co jest ekskluzywny dla Japonii i będzie częścią limitowanej edycji gry. Kolejne figurki to znowu Snake i Skull Face, obaj prosto z Phantom Pain a na deser kwadratowi dodają do swojej oferty wisiorek stylistyką nawiązującym do Rising z grawerunkiem „A soul can’t be cut”.

W najbliższym czasie doczekamy się również nowej figurki Metal Gear Ray’a nieznanego póki co producenta jednak rozmiary i mobilność tej zabawki przypominają składany model REX’a od Kotobukiyi który nie tak dawno został wypuszczony na rynek. Można się więc ponownie spodziewać wysokiej jakości wykonania przy przystępnej cenie i rozsądnych rozmiarach.

Ostatnim w zestawieniu jest zapowiedziany przy okazji edycji limitowanej MGSV zegarek firmy Seiko która ma już w swojej ofercie podobny gadżet inspirowany Risingiem. W tym wypadku jednak mamy do czynienia z drążącą portfel ceną i dość niskim nakładem.

Póki co to tyle. Po drodze na swój debiut czeka jeszcze statuetka Raidena od Gecco i olbrzymi Metal Gear Ray produkcji 3A Toys o których wiadomo właściwie tyle że powstają plus cała masa produktów które ukażą się już po premierze najnowszej odsłony.