509Zamiłowanie Hideo Kojimy do filmów jest faktem tak znanym, że nie trzeba o tym wspominać. Reżyserska ambicja japońskiego designera przelewa się na każdy fragment jego dzieł, jak się jednak okazuje rozpoznawalność oraz sława wykraczają daleko poza świat elektronicznej rozrywki. Przykładem są tego słowa pochwały, jakie płyną od światowej klasy filmowców rozpływających się w samych superlatywach nad ostatnim zwiastunem Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Ego Kojimy musi teraz puchnąć z samozachwytu. No dobrze, dopatrujemy się w tym sprytnej kampanii marketingowej od speców z Konami, lecz mimo wszystko trudno przejść obojętnie obok komentarzy tak wybitnych autorów chwalących geniusz ojca uniwersum Metal Geara.

Avi Arad

Producent filmowy: Spider-Man, X-Men

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain prezentuje się oszałamiająco. Trailer pełny jest zarówno symbolizmu jak i zmusza do refleksji filozoficznej, co jest znakiem firmowym pana Kojimy. Fabuła została sprytnie zamaskowana co sprawia, że trailer przykuwa uwagę od początku do końca. Pan Kojima dostarczył nam wystarczająco bodźców wizualnych by przygotować nas na doświadczenie nowego Metal Geara.
We mnie widok Diamond Dogs i Snake’a nakładających na twarz popioły w towarzystwie wielu urn wzbudza zaufanie co do jakości i ogromu historii która zostanie przekazana. Wsłuchując się w utwór Nuclear wykonany przez Mike’a Oldfielda sprawia, że niesamowita linia fabularna otwiera przed nami drzwi do kolejnego emocjonalnego arcydzieła. Kiefer Sutherland jako Snake sprawdza się doskonale, dodaje dramatyzmu i sprawi że będziemy tęsknić za grą.


Guillermo del Toro

Reżyser: Labirytnt Pana, Pacific Rim

Kojima-San był i jest dla mnie niesamowitą inspiracją, a Metal Gear po raz kolejny oferuje nam niesamowity, świetny, wywołujący wręcz opad szczęki świat, oraz uczucie do którego jesteśmy już przyzwyczajeni, ale potem idzie krok dalej i przekracza nasze oczekiwania. To prawdziwe, otwarte na oścież, okno do przyszłości medium jakim są gry. Ma zapierającą dech w piersiach fabułę, a pod względem artystycznym wzbija się na wyżyny. Wspaniałe!

Park Chan-wook

Reżyser: Oldboy, Stoker

Od zawsze chciałem zobaczyć film wyreżyserowany przez pana Kojime. Jednak po obejrzeniu najnowszych trailerów Metal Gear Solid V zrozumiałem że moje pragnienie było błędne. Kojima od dawna już tworzy filmy na swój własny sposób. Gry z serii Metal Gear Solid to już filmy, filmy przyszłości.


Shinya Tsukamoto

Reżyser: Tetsuo: The Iron Man, Vital, Nightmare Detective

Szalony, pełny napięć, głęboki świat Kojimy. Gdy ukończysz grę będziesz innym człowiekiem niż gdy do niej zasiadłeś.

Nicolas Winding Refn

Reżyser: Drive, Only God Forgives

Oglądając trailery Metal Gear Solid V zastanawiasz się czy duchy Dostojewskiego, Stanley’a Kubricka, oraz Carvaggio nawiedziły Kojimę, ponieważ on wykorzystał grę jako swoje płótno, ruszył na tereny których jeszcze nikt nie odkrył.
Trailery Metal Gear Solid V są kolejnym dowodem na to, że Hideo Kojima jest mistrzem przedstawiania skomplikowanej natury ludzkiej, oraz połączenia tego spojrzenia z akcją. Jest to kolejny odważny ruch ze strony jednego z pionierów przyszłości technologii. W Metal Gear Solid V Hideo Kojima stworzył doskonały mariaż kinowego prowadzenia fabuły z najwyższej klasy technologią w grach. Mogę go podsumować jednym słowem – geniusz.

Norman Reedus

Aktor: The Boondock Saints, The Walking Dead

Wow! To jest NIESAMOWITE! Tak piękne…tak dobrze wykonane. Zrobiliście prawdziwe arcydzieło.

Źródło