Japoński wydawca ma się też czym pochwalić: sprzedaż wszystkich części tej marki osiągnęła pułap 33 milionów. Z czego dwa miliony to wzrost jaki firma naliczyła względem marca zeszłego roku. To mniej więcej okres globalnego debiutu kolekcji Metal Gear Solid HD. Popularność tego zestawu otworzyła zresztą drogę jeszcze jednej kompilacji, tym razem ogniskującej się na doświadczeniu wszystkich kanonicznych części z uniwersum.

Potwierdziły się informacje na temat przygotowywanej kolekcji wyłącznie na platformę Sony. Konami zamierza wydać Metal Gear Solid: The Legacy Collection jeszcze w czerwcu tego roku. W skład paczki wejdą następujące tytuły:

Metal Gear Solid
Metal Gear Solid: VR Missions
Metal Gear Solid 2: HD Edition
Metal Gear Solid 3: HD Edition (włącznie z oryginalnymi wersjami Metal Gear oraz Metal Gear 2)
Metal Gear Solid: Peace Walker HD Edition
Metal Gear Solid 4: Trophy Edition

Zestaw niczego sobie a ponadto w kolekcji uświadczymy cyfrową kreskę Ashleya Wooda gdyż graficzne powieści w postaci dwóch części Digital Graphic Novel także znajdą tu swoje miejsce. Brakuje tylko Portable Ops ale trudno się dziwić ze względu na wątpliwą obecności tego epizodu w kanonie sagi, nie mówiąc już że produkcja nigdy nie doczekała się wznowienia poza edycją przenośną.